Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ludziska, jak wam idzie budowa? Nikt zadnych fotek nie wrzuca :( my jeszcze na etapie fundamentow... fotki w stopce :)

 

Kurcze Pooley ale Wam zazdroszczę, z szanowną żonką zamierzaliśmy rozpocząć stawianie naszej Oli za dwa lata ale patrząc na Wasze postępy i "klimat panujący wokół tematu" chyba to trochę przyśpieszymy :) Gratulację i jednocześnie delikatnie wpraszam się na oglądanie Waszego dzieła na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anya, Bees dzięki za odpowiedź w sprawie rozwiązań kuchni.

Długo moim faworytem był z147 z pracowni z500, ale jak zobaczyłam Aleksandrę to się w niej zakochałam. I na 90 % będziemy budować. Tyle, że wersję klasyczną ze względu na warunki zabudowy.

Minusem projektu jest dla mnie brak spiżarki i nieustawna kuchnia.

Zmiany jakie wprowadzamy do projektu to:

- likwidacja części ścianki od strony jadalni i części ścianki od strony toalety. Zostaje tylko słupek

- kosztem części szafy w wiatrołapie wydzielamy wnękę od strony kuchni w której stanie zabudowa z lodówka, piekarnikiem i mikrofalą.

- zamiana garderoby na pralnię przy łazience ponieważ wszystkie brudy generowane są na górze, a nie wyobrażam sobie latać po schodach z praniem czy stertami wyprasowanych rzeczy na górę

- być może antresola zamiast najmniejszego pokoju na górze, ale na razie to opcja do rozważenia

 

Jesteśmy na etapie zakupu działki więc z budową pewnie ruszymy dopiero wiosną. Ale do mam zamiar pilnie śledzić wpisy na forum i postępy wszystkich budujących:rolleyes:

- z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evia, bywamy tam tylko z doskoku, bo w planie mieliśmy zacząć dopiero od sierpnia, a teraz to juz w ogóle się przesuwa :( a Wy macie plan w tym roku kończyć? Możesz zdradzić jak wygląda wasz kosztorys?

 

Beess, przed zima planujemy sso lub zamkniety, a reszte później, a z Wykonawcą mamy inne wzajemne rozliczenia więc akurat nasz kosztrys nie jest miarodajny...

 

Jeszcze jedną zmianę robimy: kominek przesuwamy w kier jadalni, tak aby był widoczny z holu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić życzliwych o przesłanie kosztorysu Modern B na maila ?? [email protected] Z góry wielkie dzięki.

 

Bees, Evia (userzy z Bydgoszczy :)), my chcemy budować w Niemczu w sierpniu/wrześniu tego roku (o ile papiery pójdą zgodnie z planem), działkę mamy. Gdzie adaptowaliście projekt w Bydgoszczy ?? Jakie firmy Wam budują ?? Macie może jakichś bydgoskich sprawdzonych wykonawców ?? Jestem na etapie szukania, dlatego dopytuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wandrew: po pierwsze - wspolczuje, po drugie - piszesz bardzo ogolnikowo, nie mam za bardzo pojecia o czym mowisz... czy wada podciagu wplynela na wytrzymalosc stropu? Jaki masz strop, czy terive czy monolityczny. Moze jakies zdjecie? Wiecej szczegolow?

Byc moze wykonawcy dobrali Ci jakos zle materialy i cos nie wytrzymalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i kolezanki - zwracajcie uwage na podstęplowanie - słabe podstęplowanie może grozić zawaleniem czesci stropu - tak jak u mnie sie to stalo

po sprawdzeniu dokładnym podciągów i innych szczegółów - jest wszystko tak jak powinno być

miedzy stemplami powinno się ciężko poruszać u mnie było inaczej - dodatkowe deski powinny być na sztorc

pozdrawiam

Strop rzut ze skutkami.jpg

Edytowane przez wandrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wandrew trochę mnie zmroziło, bo moja pani konstruktor mówiła mi o tym miejscu, że jest jakiś problem i trzeba to będzie wyjaśnić w H. Ja jednak jestem zupełnym laikiem i szczerze mówiąc nie mam tyle czasu, by wdrożyć się w temat i wam cokolwiek przekazać, zresztą bagatelizując go trochę. Nie wiem nawet, czy chodzi o tę sama kwestię, ale pamiętam, że chodziło o to miejsce, bo ja robię wyjście z kuchni w rogu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wandrew,

bardzo mi przykro z powodu Twoich kłopotów :eek:, ale dzięki że podałeś informację o problemie. Moja Pani architekt nie sygnalizowała problemu, więc zaraz będę monitować. Mam nadzieję, że to będzie jedyny kłopot i ekspertyzy w sprawie stropu okażą się pomyślne.

Proszę o wszelkie informacje na temat problemu i jak udało się go rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buduje zgodnie z projektem

chodzi mi o podciąg p1 na którym oparty jest p2 i drugi problem to p3 oparte na nich są dwuteowniki sa na nich najwieksze obciążenia

u mnie prawdopodobnie byl problem również z podparciem stropu

mam terive - zawalilo sie nad jadalnią ale to nie jest jakiś problem - czekam na ekspertyzy czy innych miejsc nie trzeba rozbierać :( bylby poważny problem

wrzuciłem problem na fotce

słup pomiedzy kuchnią a jadalnią nic nie podpiera - konstruktor twierdzi że aż sie prosi przenieść go pod p1 w miejscu gdzie łączy się z p3

stali ogólnie jest jakby parkink wielopoziomowy lub lądowisko dla helikoptera

Pani architekt z horyzontu - zmieniła mi kilka dni przed stropem - podciąg p1 - w którym zamieścili 10 prętów szerokosci 25 - wiec grubość jak przy mostach, jak juz miałem zamontowane to zmniejszyli do 20 - tragedia - tak jakby dopiero sie tego uczyli

pozdr

 

Konstruktor powinien to sprawdzić na etapie adaptacji projektu.

W tym projekcie jest pomyłka. Dach stoi na pustakach nad jadalnią. Jest to poszerzona wersja Aleksandry Modern A. Zmieniono wielkość kuchni i jadalni - poszerzenie o 1m ale nie uwzględniono tego w konstrukcji.

A ten słup pomiędzy kuchnią i jadalnią jest w różnych miejscach na różnych rysunkach.

Masz pecha, że nic nie zmieniałeś w projekcie, a adoptujący nie sprawdził dokładnie.

Ogólnie nikt chyba dokładnie nie sprawdzał począwszy od adaptującego skończywszy na majstrze.

Nikt nie zwrócił uwagi że słup przesuwa sie o metr na różnych rysunkach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...