Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

a ile według kosztorysu kosztuje budowa tego domu?

 

Do tych co kupili już ten projekt - czy wprowadzaliście jakieś zmiany?

Ja cały czas zastanawiam się nad tym projektem i nad "domem w bergamotkach" wersja G2N z archonu.

pozdrawiam

 

Wg kosztorysu z czerwca materiały i robocizna 343.700,- ze stolarką, elewacjami, podłogami ale bez wszelkich instalacji.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny dom sam zastanawiam się nad tym projektem.Ciekaw jestem kosztów budowy.Kuchnia faktycznie mała od razu wpada w oko przy tak sporym domu.Zastanawiam się dlaczego w różnych biurach projektowych ten projekt ma różną powierzchnię mieszkalną ,kubaturę,powierzchnię dachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jestem w jakich biurach oprócz Horyzontu jest jeszcze projekt Aleksandra - i o której wersji mówimy- klasyk czy modern?

W bardzo wielu - tylko jakie to ma znaczenie ?

Projekt jest autorstwa Horyzontu więc najwłaściwsze parametry i dane chałupy będą właśnie u nich :)

A jeśli chodzi o wersję to chyba wszyscy tu mówimy o wersji Modern !? Bo nie myślę, żeby kogokolwiek zainteresowł Klasyk widząc Moderna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wcale nie ma tak dużo osób budujących Aleksandrę. Jak przeglądam posty to więkoszość jest na etapie wyboru projektu i bierze pod uwagę ten lub inny projekt.

Mam tylko nadzieję, że niedługo zacznie się jakiś ruch na forum i wymiana doświadczeń budowlanych.

Projekt jest stosunkowo nowy, może stąd mała liczba wpisów itp.

 

Pozdrawiam budujących i planująch budowę Aleksandry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bardzo wielu - tylko jakie to ma znaczenie ?

Projekt jest autorstwa Horyzontu więc najwłaściwsze parametry i dane chałupy będą właśnie u nich :)

A jeśli chodzi o wersję to chyba wszyscy tu mówimy o wersji Modern !? Bo nie myślę, żeby kogokolwiek zainteresowł Klasyk widząc Moderna :)

 

Ktoś taki jak ja musi zdecydować się na Klasyk bo plan zagospodarowania pozwala tylko na dachy o kącie nachylenia 30-45%. Właśnie dla takich miejsc powstała wersja Klasyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś moze jest już po adaptacji projektu?

Jakich dokonaliście zmian?

 

Czyżby wszyscy zrezygnowali z budowy Aleksandru albo zmienili projekt. Mam nadzieję, że nie :)

 

Pozdrawiam

 

witam,

Ja z mężem cały czas się zastanawiamy nad tym projektem.. Jeśli zaczenimy budować to nie wcześniej niż w połowie przyszłego roku.

Jeśli chodzi o zmiany to na pewno powiększenie kuchni przez powiększenie bryły domu i poprawienie schodów (nie wiem jeszcze jak ale wiem że sie da:)). Poza tym wstawienie drzwi do garażu w pomieszczeniu c.o., zamiana okien narożnych na normalne, prawdopodobnie wstawienie dodatkowego okna w salonie i na górze garderobę przy łazience zamienimy na saune. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Jestem zainteresowany kupnem tego projektu. Pomysł na schody mam taki, żeby zaczynały się w miejscu wejście do łazienki, spoczynek w miejscu prysznica i potem w lewo na górę. W takim układzie łazienkę trzeba by przesunąć w stronę salonu, nie wiem czy wtedy zmieści się prysznic (pewnie musiałby być pod schodami) ale sprawny architekt powinien sobie poradzić :)

kuchnia rzeczywiście jest mała, ale poszerzenie o 1,5 metra powinno rozwiązać problem. Myślałem jeszcze o likwidacji balkonu a w jego miejsce zrobienie daszku nad całym tarasem.

Planuję budowę pod Wrocławiem, będę wdzięczny za kontakt i wymianę doświadczeń, [email protected]

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaglądających na tą stronę -piszecie o przeróbkach jakich byście dokonali w tym projekcie uwzględniając swoje potrzeby i to jest prawidłowe bo ten dom budujecie dla siebie-tylko czy zmiana wielkości bryły budynku o znaczne wielkości czy zmiana okien z panoramicznych na zwykłe nie spowoduje że ten projekt nie będzie tym projektem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zaglądających na tą stronę -piszecie o przeróbkach jakich byście dokonali w tym projekcie uwzględniając swoje potrzeby i to jest prawidłowe bo ten dom budujecie dla siebie-tylko czy zmiana wielkości bryły budynku o znaczne wielkości czy zmiana okien z panoramicznych na zwykłe nie spowoduje że ten projekt nie będzie tym projektem?

 

 

Może tak być. Ostatnio jak wspomniałam projektantowi o powiększeniu bryły domu o ok.1 m powiedział, że to jest istotna zmiana i spowoduje, iż trzeba zmieniać całą konstrukcję dachu.

Co do okien..... chyba cały urok tegu domu polega na tym, że ma tyle przeszkleń i nie warto dokonywać aż tak drastycznych zmian, takie jest przynajmniej moje zdanie :)

 

A kuchnia... może nie jest największa, ale dobry projektant poradzi sobie z każdą przestrzenią.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak być. Ostatnio jak wspomniałam projektantowi o powiększeniu bryły domu o ok.1 m powiedział, że to jest istotna zmiana i spowoduje, iż trzeba zmieniać całą konstrukcję dachu.

 

 

To bzdura zmień projektanta !

Dach trzeba będzie jedynie wydłużyć, a nie zmieniać jego całej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...