Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hej - tak stoi na pustakach. dzwoniłam do mojej pani konstruktor.

adaptacja adaptacją, ale pod projektem chyba tez się ktoś podpisuje. Trudno powiedzieć, że ktoś ma pecha, skoro kupuje projekt za niezbyt małe pieniądze i z takim błędem. Czy za adaptację w tym zakresie ma dodatkowo dopłacać?

Wandrew przykro mi, że wcześniej o tym nie pisałąm, ale potraktowałam to jak wiele innych uwag konstruktora, myśląc nawet, że to tylko dotyczy mojej zmiany wejścia do kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hej, trzeba uważać na projekty gotowe, często zawierają dużo błędów konstrukcyjnych, dlatego nie warto brać kierownika budowy, który jest tani i jego praca kończy się na przybiciu pieczątki. Kierownik budowy powinien pojawić się na budowie za każdym razem kiedy wykonywane są roboty zakrywające.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też zmartwiłem się tym zawaleniem stropu ja mam kilka istotnych zmian więc obawy wzrastają

mam jednak inne pytanie jak zamierzacie rozwiązać cokolik na 3/4 budynku z czego go wykonać i co z górną elewacją jak ma być hpl to powinna być wata zamiast styropianu do togo cofnięta o około 8cm by uzyskać efekt co wówczas z parametrami cieplnymi jest też jeden bląd przy słupie na parterze T2 w narożu tarasu jak do styropianu (a tak jest w projekcie )zamontować okna- producent okien taki pomysł odrzuca zwłaszcza że okno jest dość duże -dotyczy to zarówno okna na 4100mm jak i te z boku 2500mm jak zamierzacie to rozwiązać i jak mogę zabrać czas czy zadaszenie od wejścia głównego jest drewniane czy może coś innego nie jest to sprecyzowane chyba że coś przeoczyłem Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podałem jakie chcę okna też nikt nic nie mówił dopiero gdy pokazałem w projekcie jak jest zaznaczone i jak osadzone dopiero wyszło że coś jest nie tak nie można zamontować okien do 200mm styropianu a jeżeli zamontujesz do samego słupa to nie ma sposobu by go ocieplić ,chyba że zasłonisz 200mm okna :eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zauważyłem ten problem w czasie budowy i po prostu zamiast słupa 25x25 zrobiłem słup L o wymiarach 45x45 czyli styropian 20cmz każdej ze stron zamieniłem na 20cm zelbetu. W ten sposob montujesz okna do betonu a w narozniku pozostaje Ci akurat 20x20 na styropian.

Okna stabilnie się trzymają i jest ocieplenie :)

 

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zauważyłem ten problem w czasie budowy i po prostu zamiast słupa 25x25 zrobiłem słup L o wymiarach 45x45 czyli styropian 20cmz każdej ze stron zamieniłem na 20cm zelbetu. W ten sposob montujesz okna do betonu a w narozniku pozostaje Ci akurat 20x20 na styropian.

Okna stabilnie się trzymają i jest ocieplenie :)

 

pozdrowionka

 

witam też uważam że tak należy zrobić chciałem pokazać jedynie że ten projekt ma kilka niedociągnięć i należy sprawdzać po kilka razy bo można być troszeczkę zaskoczonym . co do płyt hpl na górną część elewacji czy ktoś ma jakieś informacje co do kosztów i ewentualnie jak je zamontować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam też uważam że tak należy zrobić chciałem pokazać jedynie że ten projekt ma kilka niedociągnięć i należy sprawdzać po kilka razy bo można być troszeczkę zaskoczonym . co do płyt hpl na górną część elewacji czy ktoś ma jakieś informacje co do kosztów i ewentualnie jak je zamontować ?

 

andrzejagnes w Horyzoncie szacowali wg płyt z http://www.kronospan-hpl.pl/ cena za m2 to 200 zł. Na aleksandre szacują ok 50 metrów czyli potrzeba ok 10 tyś na same płyty. Cena ta zawiera płyty + jakieś stelaże montażowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po weryfikacji wszystkiego co mogło być powodem zawalenia się części stropu - jest jedna wina - bardzo kiepskie podstęplowanie terivy

sprawdziliśmy dokładnie projekt wszystkie podciągi mogą wytrzymać 3 wojne światową - ale ekipa która u mnie buduje w tym nie do końca pomogła

Bardzo pomogła mi Pani Justyna z Horyzontu - wielkie dzięki :)

 

Pozdrawiam

AW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać wszystkich, którzy budują lub mocno zamierzają (w tym ja) : jakiej macie wielkości działkę pod ten dom ??

 

moje wymiary to 22*28 m ale wszystko zależy (wiele czynników jak kto s pisał)

ja miałem problemy ze wskaźnikiem pow. biologicznie czynnej (stosunek pow. zabudowanej - taras, podesty, dojścia, zjazd itd.) - trzeba było mocno kombinowac żeby sie zgadzała z WZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - info z H od p.Justyny

nie zmienia to faktu, iż projekt ma delikatnie mówiąc - wiele niedociągnieć

potwierdza to moj archi adapt, któremu dwóch konstruktorów nie chcaiło potwierdzić tego stropu - Teriva 1 (gęstożebrowy)

według nich powinien projekt być poprawiony lub zmieniony na Teriva 2

 

STOJĘ PRZED DYLEMATEM; Teriva, żelbet (wylewany) lub filigran (płyta)

 

 

KTOŚ miał podoben przemyślenia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w ubiegłym miesiącu kupiliśmy projekt Aleksandra Klasyk A odbicie lustrzane, a we wrześniu ruszamy z budową. Trafiłam na forum w poszukiwaniu jakichś wskazówek i dobrych rad odnośnie budowy i szczerze mówiąc trochę niepokoją mnie Wasze komentarze, ze projekt zawiera sporo niedociągnięć. Czy możecie poradzić na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie adaptacji projektu? I czy wśród Was miłośników Aleksandry Modern jest również ktoś zakochany w Klasyku, tak jak my i może podzielić się doświadczeniami? Pozdrawiam wszystkich budujących i życzę wytrwania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko do budujących Aleksandrę modern jak został zakwalifikowany projekt -jako piętrowy czy parter z poddaszem użytkowym mam problem bo w firmie p projekt w opisie jest jako parterowy z poddaszem użytkowym u innych sprzedawców jako piętrowy - mój projektant powiedział że jak nie ma stropu nad piętrem to można projekt uznać za poddasze - jest mi to potrzebne do warunków zabudowy i nie wiem co zrobić proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...