Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja mialem identyczna sytuacje

W warunkach dom mial miec poltora kondygnacji maksymalnie

Zeby byc pewnym ze przejdzie na rysunkach podnieslismy sufity na pietrze aby czesc sufitu byla skosem (zaledwie 50cm ) czyli powstalo poddasze;)

 

Udalo sie i przeszlo ;)

Teraz robie prosty sufit

 

Tez sie tego balem ale przeszlo gladko

Zycze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

uff... Wandrew, wspolczuje, dobrze ze sie wszystko wyjasnilo :)

A tak na marginesie, na jakim etapie budowy ludziska jestescie? Jak zwykle nikt nie wrzuca zadnych zdjec... :(

My zakonczylismy etap '0', teraz mury pna sie do gory powoli :D

 

My zaczynamy etap przedogródka - oczywiście na zewnątrz, a wewnatrz po tynkach jedziemy z zabudowami gk i pod górę ze schodami, płytkami, kominkiem... Kolejny etap, nowe wyzwania... Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chcę zakupić projekt Aleksandra modern A, czyli ten mniejszy projekt. Mam pytanie, czy ktoś z uczestników tego forum buduje ten projekt z tarasem nad garażem? Z tego co udało mi się znaleść na stronie http://www.horyzont.com, to tylko ten większy projekt można kupić z tarasem. Ile może kosztować przeprojektowanie dachu nad garażem na taras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich forumowiczów

Teraz i ja mogę dołaczyć do szczęśliwych budowniczych aleksandry

W końcu sie zaczęło. Mam nadzieję, ze wszystko będzie szło bez problemów i niedługo będę mogła i ja pochwalić się jakimiś fotkami.

Wprawdzie na razie tylko fundamenty, ......... ale jak cieszą :-)))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesteśmy również zainteresowani budową Aleksandry Modern. Czy ktoś z okolic warszawy buduje lub pobudował i zgodził by się aby wskazać gdzie? Ciekawi jesteśmy rozmiarów domu pobudowanego. Prośba o informację na PRIV.

 

Pozdrawiam

 

Jeszcze ze 2-3 tyg i moze bedziemy mieli stan surowy, wtedy zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley szacun;] idziecie jak burza. Widziałam foty na Picasie. My kończymy fundamenty - hmm czekamy na styrodur;] Pozdrawiamy

 

:) no jakos tam idzie, teraz bedzie mniej widac przyrost prac bo teraz przyszedl czas na wszelkie zbrojenia itp. A jak wam poszlo kosztowo z fundamentami? My sporo przekroczylismy budzet :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staramy sie trzymac kosztorysu z Horyzontu, oczywiscie mamy swiadomosc tego ze pewnie jest on optymistyczny ;) ale jakos tak sporo wyszlo ;)

Co do przekroczenia, to w sumie ciezko powiedziec co bylo przyczyna, na pewno weszlo spoooooro wiecej piachu niz to projekt przewidywal, poniewaz u nas jest glina straszna i musielismy wygarnac praktycznie cala ziemie we wnetrzu fundamentow i zasypac to piachem (12 duzych 4-osiowych wywrotek). A tak poza tym, to staramy sie za bardzo nie analizowac tematu, bo po co sie denerwowac. Staramy sie wszystko zalatwic po mozliwie najlepszych cenach, wiec jak wyszlo tak wyszlo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich sympatyków Aleksandry

 

Właśnie zastanawiamy się z żoną nad projektem w chwili obecnej na 95% będzie ten. Na początek mam pytanko kto w pobliżu Śląska na domek i chciałby się nim pochwalić na żywo?

 

pozdrawiam

kempol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Aleksandry , w szczególności z Bydgoszczy i okolic , widzę po przeczytaniu waszych wpisów że jest nas coraz więcej . My bydujemy Olę w Łochowie i jesteśmy na etapie przed położeniem dachówki .,Jak tylko będę miał chwilę to podłącze kilka zdjęć z realizacji .

Pozdrawiam

Zdjęcie051.jpg

Zdjęcie053.jpg

Zdjęcie056.jpg

Zdjęcie054.jpg

Zdjęcie052.jpg

Edytowane przez Andar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Andar, tylko pogratulować, przy okazji mam pytanie jak cenowo w całej inwestycji wypadł ytong w stosunku do porothermu? Ten dach mnie martwi troszeczkę (nie dach u Andara) tylko dach u Oli, mały ten spadek :-(

 

 

Dziękujemy bardzo , my koncentrowaliśmy się od początku na Ytongu , gdyż ekipa budująca specjalizowała sie w tym materiale. Wybraliśmy tą ekipę gdyż byliśmy pewni ich jakości . Wiem jednak iż cenowo Porotherm jest troszkę droższy. Za Ytong płaciliśmy 6,30 za cały(24cm) i 3,60(12cm) za połówke . Nachylenie dachu jest o tyle nieciekawe że jest mały wybór dachówek o nachyleniu do 20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...