Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

PYTANIE o MURY (ściany dwuwarstwowe) z czego i ile steropianu

statystycznie większość Phoroterm 24 cm i strp 12 cm

czy ktoś liczył już (enegro) i zmienia grubość warstwy zew. na np. 14, 16 czy 18 cm ???

 

w szczególnośi do Andar, który buduje z Ytonga (też w to uderzam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad69 - ja należe do skompców :) wole raz wydać a mieć porządną izolacje - buduje z porothermu profi 25 - czyli na szlifowany na klej z minimalnymi łączeniami aby nie było mostków termicznych - daje na to 20 cm styropianu i to z jak najlepszym współczynnikiem przenikania ciepła - bede ogrzewał dom gazem z butli wiec w miare drogim - dlatego też szybko się zwróci wydatek na początku

odnośnie przeliczeń to z rozmowy z Panią Justyną z Horyzontu, dzięki zastosowaniu dobrych izolacji można osiągnąć w tym domu efekt domu pasywnego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolei odpuściliśmy sobie drugi, cięższy strop, natomiast zagospodarowaliśmy pustkę nad garażem i powiem że całkiem fajny stryszek z tego wyszedł. Pzdr

my w garazu mamy dodatkowy pokoj, powiedzmy rozrywkowy i sufit bedzie tak jak dach, mysle ze ladnie mozna tam zrobic z racji bardzo duzej wysokosci pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z kolei odpuściliśmy sobie drugi, cięższy strop, natomiast zagospodarowaliśmy pustkę nad garażem i powiem że całkiem fajny stryszek z tego wyszedł. Pzdr

 

magwis czy nie moglbys dodac zdjec domu ... z postu wynika ze masz juz sporo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Czy ktos robił już wycenę tej płyty HPL wokół domu na piętrze?

To są jakieś kolosalne pieniądze

Materiałz aluminiowym stelażem i robocizna wychodzi około 620 zł /m2

kosmos

 

Fakt że instalacja przez bardzo profesjonalną firmę która specjalizuje się w tych elewacjach i robi duże obiekty

Proszę dajcie znać jakie macie pomysły ną górę

pozdrowionka

U mnie już dachówka gotowa.

Czekamy na okna 6 tygodni :(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisał o wklejaniu zdjęć WOODEK:Wchodzimy na http://www.imageshack.us/ , klikamy "browse", wybieramy zdjęcie z komputera, wybieramy rozmiar zdjęcia i klikamy przycisk "Prześlij teraz". Po przeładowaniu strony zobaczysz listę linków. Kopiujemy link z pozycji "Link" lub "Forum Code" (ta opcja będzie lepsza, ponieważ nie trzeba będzie otwierać linku żeby zobaczyć zdjecie) i wklejamy do treści postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seb.719

Widzę, że stan zaawansowania całkiem spory.

Mam prośbę, wrzuć trochę zdjęć ze środka domu. O ile można podpatrzeć jak nasza aleksandra prezentuje sie na zewnątrz, z fotami wewnątrz jest problem. Jestem strasznie ciekawa, jak będzie wyglądać piętro, jak sie prezentują pokoje.

Dół domu mogę podziwiać u siebie :-))), na góre muszę troszkę poczekać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE o MURY (ściany dwuwarstwowe) z czego i ile steropianu

statystycznie większość Phoroterm 24 cm i strp 12 cm

czy ktoś liczył już (enegro) i zmienia grubość warstwy zew. na np. 14, 16 czy 18 cm ???

 

w szczególnośi do Andar, który buduje z Ytonga (też w to uderzam)

 

Mad69, ja na pewno będę budować z ytonga 24 cm (zastanawiam się nad bloczkami w wersji energo) i 20 cm styropianu (elewacja) + rekuperator + żwirowy gruntowy wymiennik ciepła - bo ogrzewanie bedzie gazowe. Zastanawiamy się nad celowością solarów, ale to odleglejszy temat. Ciągle mam wątpliwości jeśli chodzi o podłogę na gruncie... tj. piasek + styropian, czy granulat keramzytowy... Muszę jeszcze poczytać i policzyć koszty. Zdążę zanim dostanę pozwolenia na budowę...

Bardzo mile widziana konkretna argumentacja i opinie oraz własne doświadczenia... :)

Ile dajecie styropianu na podłogę??

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas tez drobne zmiany, sciany pozostaly z porothermu, ale 30cm a nie 25 (cos tam wspominacie o szerokosci 24, ale takich przeciez nie ma, z 25cm pozostaly tylko scianki nosne wewnetrzne i te pomiedzy garazem a domem), do tego standardowo 20 cm styropianu na scianach + na wysokosci okien albo grafitowy cienszy albo welna (ponoc przy elewacji wentylowanej - a taka jest elewacja z plyt HPL - stosuje sie takie ocieplenie).

A pod podloga na parterze 20cm styropianu, na gorze 6cm (takiej gruobosc beda kanaly wentylacyjne wiec musimy sie dostosowac). A zeby to wszystko mialo sens to do tego okna 3-szybowe i rekuperacja, na chwile obecna bez GWC, ale za to z mozliwoscia dolozenia modulu chlodzacego uzywajacego zrodlo z pompy ciepla. Moze w przyszlosci zrobimy GWC, zobaczymy jak sie sprawdzi to wszystko na razie bez. No i od razu instalacja pod kolektor sloneczny, na razie kapuchy zabraknie na takie fajerwerki, ale instalacja bedzie juz czekala na poddaszu jak by co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kontunuując wątek stropu, dawaliście dwuteowniki, czy zastępowaliście to jakimś innym rozwiązaniem?

Z góry dzięki za pomoc

pozdrawiam

 

Ja zrobiłem w to miejsce tzw. belki ukryte, jeżeli dobrze pamiętam to zbrojone 4 x 16 na dole i 3 x 12 górą, wychodzi o wiele taniej bo te dwuteowniki są strasznie drogie i na marginesie to jakoś nie zauważyłem żeby były wymienione w zestawieniu materiałów zawartym w kosztorysie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...