Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

http://img196.imageshack.us/img196/8793/dsc0697f.jpg

 

Magwis, powiedz mi jak sie pozbyliscie konstrukcyjnie tego slupa, ktory wg planow powinien stac dokladnie obok waszych 'schodow'? :) bo mnie nerwi jego umiejscownienie troche ;)

 

No i nie wiem czy tylko mi sie cos nie zgadza, czy w zestawieniu materialow na wiezbe jest zdecydowanie za malo drewna na murlate? Mi wyszlo ok. 65mb, a wg rozpiski jest 45,9? Moze i tyle by wystarczylo, ale w wersji gdzie nad garazem jest taras, a nie dach...

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mad69, ja na pewno będę budować z ytonga 24 cm (zastanawiam się nad bloczkami w wersji energo) i 20 cm styropianu (elewacja) + rekuperator + żwirowy gruntowy wymiennik ciepła - bo ogrzewanie bedzie gazowe. Zastanawiamy się nad celowością solarów, ale to odleglejszy temat. Ciągle mam wątpliwości jeśli chodzi o podłogę na gruncie... tj. piasek + styropian, czy granulat keramzytowy... Muszę jeszcze poczytać i policzyć koszty. Zdążę zanim dostanę pozwolenia na budowę...

Bardzo mile widziana konkretna argumentacja i opinie oraz własne doświadczenia... :)

Ile dajecie styropianu na podłogę??

 

no to widze podobne zalozenia :) a jak z tym podlozem juz poczytasz i przeliczysz to daj znac (granulat keramzytowy na pewno drozszy ale czy warto ...)

 

Co do izolacji podlogi na parterze - 20 cm styropianu to plus - minusem jest to ze po pewnym czasie osiadzie i beda rysy na dylatacjach (przy scianach) - opinia praktyka- wykonawcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie :) przede wszystkim gratuluje Wszystkim, którzy są już w trakcie robót. my zaczynamy 5 sierpnia :) jak zamierzacie rozwiązać problem słupka w oknach narożnych, według mnie wygląda to fatalnie. byłam na budowie u znajomego i stwierdziłam, że tak nie można tego zostawić. (pomijam pomysł z betonowym słupkiem, według mnie cały urok domu właśnie w tych narożnych oknach), także dzielenie okien w grę nie wchodzi. zadzwoniłam do horyzontu i poprosiłam o przesłanie wyliczeń dla narożnika bez słupka. nie mają tego opracowanego ale mają tym się zająć i w ciągu dwóch tygodni otrzymam rysunki na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex.83,

jak otrzymasz te rysunki to daj znać. Mój mąż ma takie samo zdanie jak Ty odnośnie tych okien. Ja byłam skłonna wstawić betonowy słupek, ale skoro pojawia się nowa możliwość to należy ją rozważyć. U nas się wszystko przesuwa... :( Mam nadzieję, że zaczniemy jesienią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas się też poprzesuwało, ale już wiemy: zaczynamy na przełomie sierpnia i września! Jutro wyjeżdżamy na urlop i dziś zakończyliśmy ostatecznie dłuuuugotrwałe negocjacje z wykonawcami! Dla zaawansowanych to pewnie żadna wiadomość, ale widzę, że jest jednak nas paru "jesiennych"

 

Evia przepraszam, że ci nie odpisywałam, w ogóle nie zaglądałam do skrzynki :bash:

 

Evia, Andar będzie możliwość zerknięcia na wasze domki pod koniec sierpnia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe centrum łochowa, dobre ;)

ale jaja, 2 Aleksandry w Łochowie a my też się poważnie zastanawiamy nad tym projektem.

Trzeba będzie urządzić spotkanie miłośników Aleksandry z Łochowa ;-)

Póki co wybieramy się na święto ulicy Letniskowej w sobotę 30.07.2011 :-) ,

 

Nie mieliście problemów z uzyskaniem warunków zabudowy na ten projekt w Łochowie ?

 

pozdrawiam

Tomek

 

p.s.

To mój pierwszy post na tym forum, dlatego pięknie witam wszystkich forumowiczów, zwłaszcza uczestników tego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie widzę że temat słupków żyje pisałem o nich, ja też jestem za tym by ich nie było.Widziałem Olę na żywo którą buduje Andar otwory są bez słupków i wyglądają świetnie nie wiem jak rozwiązał to konstrukcyjnie.Ja ruszyłem trzy dni temu po długimmmmm czekaniu na zezwolenie .Pozdrawiam wszystkich czekających a w szczególności Koszalin i Szczecin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my nie mamy slupka w oknie naroznym w kuchni, tak samo jak nie mamy slupa w pomieszczeniu gospodarczym/lazience. wg mnie tak wyglada sporo lepiej, trudno mi sie wypowiadac co do zmian w konstrukcji bo my mamy caly strop przeliczony pod strop ceramiczny, przy okazji tego wyszlo ze nie musimy miec slupka w oknie w kuchni i 1 slupa

ps. nie lepiej poprosic o takie zmiany biuro adaptujace projekt? moje biuro przeliczylo mi komplet rzeczy-dach pod dachowke ceramiczna. strop itd, generalnie zmian troche bylo w samej konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson uwazam ze jak cos kupuje i place za to niemale pieniadze (zreszta nieistotne jakie) to chce otrzymac pelnowartosciowy produkt. dlaczego mam placic konstruktorowi za bledy Horyzontu? wole te 500 zl przeznaczyc na inny cel. niestety, ale projekt nie jest dopracowany.

 

To jest projekt gotowy, wiec nie bardzo wiem jak slupek ktory jest w projekcie gotowym moze byc bledem? Po to sie robi adaptacje zeby sobie robic takie zmiany. Taki slupek to kwestia gustu/decyzji projektanta.Co jeszcze wg Ciebie jest nie dopracowane w projekcie? Liberalny ten horyzont ze takie poprawki robi za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson nie wciagniesz mnie w ta dyskusje, niestety nie jestem typem osoby ktora odpowiada na takie zaczepki a jak lubisz sie klocic to mysle ze na innym forum ale na pewno nie na tym. ale powiem jedno wiesz mysle ze jak popatrzysz na wizualizacje na te piekne narozne okna to jest to po prostu przeklamaniem, a kolejne to np wielkosc okien i ich ilosc w zestawieniu stolarki i na rzutach, ja wiem dla niektorych to pewnie drobnostka... a slupek, ktory nie pozwala na otwarcie okna.. no coz rewelacja Edytowane przez alex.83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...