Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liberalny ten horyzont ze takie poprawki robi za free.

 

I tu się z Tobą nie zgodzę. Prawda jest taka, że nawet najlepszym zdarzają się błędy. Nie robi błędów ten, kto nic nie robi. Ponadto projekt istnieje dopiero rok, więc chyba nie ma wybudowanego budynku, który jest zamieszkały. Błędy zazwyczaj wychodzą "w praniu" (w tym przypadku w budowie), wiec każde zgłoszenie błędu lub watpliwości w projekcie do Horyzontu pozwala im na poprawienie oferowanego produktu. Korzyść jest obopólna, bo klient ma poprawiony projekt i jest zadowolony i oni (tj. Horyzont) też mają lepiej dopracowany projekt. Ponadto trzeba przyznać, że nie ma problemu jesli chodzi o kontakt z Horyzontem, a to jest bardzo ważne. NIe ma poczucia:"kupiliście projekt to teraz radzcie sobie sami". Co innego znaczne zmiany w projekcie, a co innego poprawienie stanu obecnego z powodów praktycznych (niemożność otworzenia okna z powodu słupka - o czym wspomniała Alex). To jest błąd projektowy, ale skoro zostanie poprawiony to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I tu się z Tobą nie zgodzę. Prawda jest taka, że nawet najlepszym zdarzają się błędy. Nie robi błędów ten, kto nic nie robi. Ponadto projekt istnieje dopiero rok, więc chyba nie ma wybudowanego budynku, który jest zamieszkały. Błędy zazwyczaj wychodzą "w praniu" (w tym przypadku w budowie), wiec każde zgłoszenie błędu lub watpliwości w projekcie do Horyzontu pozwala im na poprawienie oferowanego produktu. Korzyść jest obopólna, bo klient ma poprawiony projekt i jest zadowolony i oni (tj. Horyzont) też mają lepiej dopracowany projekt. Ponadto trzeba przyznać, że nie ma problemu jesli chodzi o kontakt z Horyzontem, a to jest bardzo ważne. NIe ma poczucia:"kupiliście projekt to teraz radzcie sobie sami". Co innego znaczne zmiany w projekcie, a co innego poprawienie stanu obecnego z powodów praktycznych (niemożność otworzenia okna z powodu słupka - o czym wspomniała Alex). To jest błąd projektowy, ale skoro zostanie poprawiony to nie ma problemu.

ktory slupek blokuje otwarcie okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson nie wciagniesz mnie w ta dyskusje, niestety nie jestem typem osoby ktora odpowiada na takie zaczepki a jak lubisz sie klocic to mysle ze na innym forum ale na pewno nie na tym. ale powiem jedno wiesz mysle ze jak popatrzysz na wizualizacje na te piekne narozne okna to jest to po prostu przeklamaniem, a kolejne to np wielkosc okien i ich ilosc w zestawieniu stolarki i na rzutach, ja wiem dla niektorych to pewnie drobnostka... a slupek, ktory nie pozwala na otwarcie okna.. no coz rewelacja

to nie sa zadne zaczepki, tylko rozmowa osob budujacych dom wg tego samego projektu, pytam sie Ciebie o konkretne rzeczy (bledu w projekcie itp.), po to zeby ewentulanie wyeliminowac je u siebie, mowisz o przeklamaniach bledach, a jak probuje sie dopytac co jest zle to robisz z tego zaczepke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson nie otwieraja sie okna w kuchni i garderobie jesli zastosujesz slupek wg starszej wersji projektu, a dzielenie okien jak mi zaproponowali w horyzoncie to chyba jakis zart. okna w projekcie sa w jednym kawalku i tak chce zeby zostaly. moze masz juz nowsza wersje projektu, gdzie slupek zostal przesuniety o pare cm i zmniejszony do 7 cm? ale wszyscy ktorzy nabyli stara wersje, dopiero tu na forum dowiedzieli sie o tym badz juz niestety na etapie budowy. otrzymalam wczoraj tel z horyzontu i otrzymalam jakies rysunki z przesunietym slupkiem - jednak Horyzont stwierdzil ze za przeliczenia trzeba dodatkowo zaplacic, wiec wyslali mi rysunek z innym umiejscowieniem slupka. jak dla mnie to dalej jest babol takze przedyskutuje to ze swoim wykonawca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

johnson nie otwieraja sie okna w kuchni i garderobie jesli zastosujesz slupek wg starszej wersji projektu, a dzielenie okien jak mi zaproponowali w horyzoncie to chyba jakis zart. okna w projekcie sa w jednym kawalku i tak chce zeby zostaly. moze masz juz nowsza wersje projektu, gdzie slupek zostal przesuniety o pare cm i zmniejszony do 7 cm? ale wszyscy ktorzy nabyli stara wersje, dopiero tu na forum dowiedzieli sie o tym badz juz niestety na etapie budowy. otrzymalam wczoraj tel z horyzontu i otrzymalam jakies rysunki z przesunietym slupkiem - jednak Horyzont stwierdzil ze za przeliczenia trzeba dodatkowo zaplacic, wiec wyslali mi rysunek z innym umiejscowieniem slupka. jak dla mnie to dalej jest babol takze przedyskutuje to ze swoim wykonawca.

 

tak się wczytuję i analizuję swój projekt (mam tylko dwa okna narożne; 1. parter (kuchnia)i 2. pietro (sypialnia))

w obu wystęuje słupek stalowy* (NIE trzpień/rdzeń czy filar wylewany z żel-bet tak jak na Waszych niektórych zdjęciach widać)

 

w murze 25 cm paramwerty tego słupka to 10x10 plus 5x5 ocieplenia wieć zabiera 15x15 w rogu z muru

 

Czy to jest jakiś problem w funkcjonowaniu okien w tych miejscach ? Wykonawca mówił, że i tak można sie go (tego stalowego ) pozbyć. Czy konieczne / neiozbędne sa jakieś dodatkowe wyliczenia (przyznam, iż przeoczyłem to przy adaptacji a teraz rozjaśniliście mi pogląd na tę kwestię)

 

 

pzdr

mad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Decyzja już stała się prawomocna, dziennik odebrany, zgłoszenie startu budowy złożone. Startuje z budowa 10 sierpnia.

Ile stali zamawialiście ? W kosztorysie jest :

pręty gładkie kg 415,83

pręty żebrowane kg 2 224,62

Natomiast nie ma podziału na poszczególne średnice. W projekcie znalazłem pręty fi 12, 16, 20. Tylko nie wiem ile których zamówić. Czy mógłby się ktoś podzielić wiedzą i doświadczeniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po metrze to będzie za dużo na pewno, miałem częściowo zrobioną więźbę u siebie na kompie tak wiec pozwoliłem sobie przymierzyć, oczywiście poniższe rysunki są tylko poglądowe (w lustrzanym odbiciu, bo taki wariant jest u nas), przy adaptacji projektu architekt powinien to przeliczyć dokładnie (nasz tego nie zrobił dokładnie, dlatego właśnie sam musiałem liczyć co i jak).

Oryginalnie wygląda to mniej więcej tak:

http://img508.imageshack.us/img508/4843/dachoryginal.gif

 

W naszym przypadku poszerzyliśmy garaż o 40 cm (akurat na tyle mniej więcej pozwalała nam działka), tak wiec fartem dach nie uległ specjalnym zmianom, gdyż punkt podparcia 2 belek w jednym miejscu przeniósł się po prostu z frontu na boczna ścianę.

http://img809.imageshack.us/img809/990/dach40cm.gif

 

Ty, Tomku, natomiast chciałeś poszerzyć garaż w obie strony aż o metr, wyszło mi wiec coś takiego:

http://img594.imageshack.us/img594/6350/dach100.gif

Uwzględniając w tym przypadku nawet grubość ocieplenia jak w projekcie (20cm - zaznaczone przerywana linia) od frontu szczyt dachu jest sporo poza krawędzią budynku, na domiar złego szczyt dachu podniesie się niemalże o 35 cm, a to już jest sporo. No i nie będzie jak podeprzeć szczytu, bo podciąg w garażu jest nie w tym miejscu gdzie by się przydał ;)

 

Upierając się przy maksymalnym powiększeniu garażu, pozbywając się płyt HPL w górnej części elewacji - robiąc ocieplenie wszędzie o grubości 20 cm (bo przecież normalnie w górnej części ocieplenie jest cieńsze - 12cm) teoretycznie wydaje mi się że garaż można by poszerzyć o 75cm i wysunąć jego czoło o 45 cm.

http://img811.imageshack.us/img811/7721/dach75.gif

 

Na rysunkach napisałem ile podniesie się teoretycznie najwyższy punkt dachu przy takich zmianach, wszystko to oczywiście teoria :) Nie jestem architektem tak wiec może się mylę ;)

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a szczegolnie DINKI z Kołobrzegu - bo to najbliżej koszalina:) Własnie z mężem zdecydowaliśmy sie na aleksandre modern B z przerobkami. dopiero jestesmy na poczatku drogi wiec chetnie wysluchamy wszystkich porad bardziej doświadczonych Forumowiczów:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley serdeczne dzięki za obrazowe wyjaśnienie problemu, rzeczywiście nie jest łatwo iść w tą stronę, jeszcze rozważamy taras nad garażem jesli się uprzemy na dużo większy garaż.

Ale to po powrocie ze Słowacji.

 

Pozdrawiam wszytkich budujących i mających zamiar budować Aleksandrę słonecznej Słowacji ;-)

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! My niestety w kołobrzegu jeszcze w proszku. Mamy decyzję z gminy na projekt aleksandra modern a, wersja lustro-co do łatwych nie należało. Mamy dużo przemyśleń i postanowień- co do finansów. Jednak śledzimy postępy innych budujących i utwierdzamy się w przekonaniu, że to ten dom wymarzony. Trzymamy kciuki za wszystkich, a szczególnie za sąsiadów z koszalina. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley,

jaką szerokość mają Wasze schody? 90cm tak jak w projekcie, czy są szersze? My byliśmy zdecydowani na lekkie drewniane (ażurowe), ale jak zobaczyliśmy Wasze schody, to zmieniliśmy decyję i będziemy lać betononowe.

 

Pozdrawienia dla Dinki i Mony. Mam nadzieję, że juz w tym tygodniu dostanę pozwolenie na budowę, odczekam aż się uprawomocni i do dzieła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley,

jaką szerokość mają Wasze schody? 90cm tak jak w projekcie, czy są szersze? My byliśmy zdecydowani na lekkie drewniane (ażurowe), ale jak zobaczyliśmy Wasze schody, to zmieniliśmy decyję i będziemy lać betononowe.

 

u nas maja chyba 100-103 cm szerokości.Tylko błagam, zwymiarujcie sobie dokladnie te schody, bo u nas pomimo wnikliwych pomiarow, schody weszły na krawędź drzwi ;) tragedii nie ma, ale mogloby byc lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie!

Ale sie ciesze ze nas tak duzo:)

Nie wiedzialam ze Koszalin i Kołobrzeg w proszku:)Raczej liczylam ze obejrze juz gotowe dziela. My chcemy ruszyc z budową na wiosne 2012. wczoraj zlozylam makiete i jest cudna. niestety nasza dzielka ma wejscie od poludnia i czeka nas troche przerobek aleksandra modern b - zeby dobrze naswietlic salon. Dinky i Ayna - moze kiedys sie spotkamy na budowie? Podaję mojego maila [email protected] i oczywiscie pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czeka nas troche przerobek aleksandra modern b - zeby dobrze naswietlic salon.

 

Mona, przejrzyj forum - ktoś chyba też przerabiał wer. modern B z powodu wjazdu od południa. Chyba nawet są rzuty z zamianą usytuowania salonu w miejsce kuchni i jadalni. Zawsze warto obejrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...