Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u nas maja chyba 100-103 cm szerokości.Tylko błagam, zwymiarujcie sobie dokladnie te schody, bo u nas pomimo wnikliwych pomiarow, schody weszły na krawędź drzwi ;) tragedii nie ma, ale mogloby byc lepiej :)

 

Pooley

my tez mamy 100cm i tez lekko weszły nam na drzwi od pokoju wiec chyba tak musi być :)

pozdro

My już mamy okna i rusza elektryka

Czekamy jeszcze tylko na duze okno od tarasu no i bramę garażową

pozdrowionka dla wszystkich budujacych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich,

Miło nam dołączyć do grona Aleksandrowiczów.

My jesteśmy już po adaptacji projektu Aleksandry Modern A (lustro), złożyliśmy dokumenty i czekamy na pozwolenie. W tym roku chcemy zrobić fundament i wyleć podłogę (Aleksandrę budujemy w Milanówku).

W prawdzie dokumenty złożone, ale cały czas mamy dylemat z jakiego materiału stawiać ściany zewnętrzne (prześledziłem sporo wątków na forach), obecnie mamy w projekcie jak w oryginale porotherm 25 +styropian 20, ale zastanawiam się na zmianą na porotherm 30 + styropian 15 cm (eps 0,031) i po głowie cały czas chodzi mi Ytong 48cm. Co o tym sądzicie?

Poniżej rysunki naszej wersji projektu po zmianach. Napiszcie co o tym sądzicie, uwagi mile widziane.

http://img13.imageshack.us/img13/5944/kgadaptparter.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/7595/kgadaptpitro.jpg

 

Czy możecie polecić firmę do projektu wentylacji mechanicznej – rekuperacji?

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i walczących z papierkologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyga - co do porothermu 30cm, to my wlasnie wybralismy taki material, 25 uzylismy tylko na sciankach nosnych w srodku oraz pomiedzy garazem i domem. Natrafilismy jednak na problem juz na samym poczatku, jest spory problem z bloczkami o szer. 30 cm :) w sumie pewnie malo kto by pomyslal ze moze byc taki problem, a jednak. Wszyscy buduja z porothermu 25 cm i z bloczkami pod to nie ma problemu, a pod 30 juz jest problem, bo kazdy sie dziwi o co ja wlasciwie pytam... ;)

 

luckyshot - obyscie nie budowali tylko na przeciwko siebie, bo bedzie 'wyscig zbrojen' czyj domek szybciej/ladniej wykonany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Miło nam dołączyć do grona Aleksandrowiczów.

My jesteśmy już po adaptacji projektu Aleksandry Modern A (lustro), złożyliśmy dokumenty i czekamy na pozwolenie. W tym roku chcemy zrobić fundament i wyleć podłogę (Aleksandrę budujemy w Milanówku).

W prawdzie dokumenty złożone, ale cały czas mamy dylemat z jakiego materiału stawiać ściany zewnętrzne (prześledziłem sporo wątków na forach), obecnie mamy w projekcie jak w oryginale porotherm 25 +styropian 20, ale zastanawiam się na zmianą na porotherm 30 + styropian 15 cm (eps 0,031) i po głowie cały czas chodzi mi Ytong 48cm. Co o tym sądzicie?

Poniżej rysunki naszej wersji projektu po zmianach. Napiszcie co o tym sądzicie, uwagi mile widziane.

http://img13.imageshack.us/img13/5944/kgadaptparter.jpg

http://img854.imageshack.us/img854/7595/kgadaptpitro.jpg

 

Czy możecie polecić firmę do projektu wentylacji mechanicznej – rekuperacji?

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i walczących z papierkologią.

 

Witaj krzyga - my ruszamy z budową na wiosnę więc jesteśmy w trakcie różnych zmian i poprawek w projekcie. Czy możesz wstawić zalaczniki troszku bardziej czytelne, bardzo interesuje mnie rozwiazanie wejscia z salonu do pokoju na dole a i pewnie kilka innych rozwiązań jest godnych uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy byłby ktoś tak uprzejmy i przesłałby mi na priv. skan projektu Aleksandry Modern B w wersji lustrzanej? Z góry wielkie dzięki. Jestem na etapie szukania biura projektowego, żeby trochę zaoszczędzić chciałbym kupić projekt przez biuro (takowe pewnie ma jakieś upusty), jednak przed wyborem potrzebuje ustalić zakres i cenę usług a do tego potrzebuję choćby zeskanowany projekt (taka trochę kwadratura koła :-)).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę, czy byłby ktoś tak uprzejmy i przesłałby mi na priv. skan projektu Aleksandry Modern B w wersji lustrzanej? Z góry wielkie dzięki. Jestem na etapie szukania biura projektowego, żeby trochę zaoszczędzić chciałbym kupić projekt przez biuro (takowe pewnie ma jakieś upusty), jednak przed wyborem potrzebuje ustalić zakres i cenę usług a do tego potrzebuję choćby zeskanowany projekt (taka trochę kwadratura koła :-)).

 

witaj ja wysłałem prośbę do firmy pprojekt i wysłali mi potrzebne rzuty bez żadnego problemu niezależnie jednak od kogo kupisz projekt cena jest wszędzie bardzo podobna i tak musisz wziąć biuro projektowe które adoptuje projekt. ja np. zaplaciłem za to 3500zł -były zmiany konstrukcyjne przy wyborze biura sprawdź lepiej w jakim zakresie są w stanie przygotować całą dokumentację potrzebną do uzyskania pozwolenia na budowę bo to jest bardziej istotne niż cena samego projektu .Pozdrawiam wszystkich inwestorów Aleksandry ja jak się uda zacznę w połowie września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Jestem mężem Mony149. Mamy zamiar budować Olkę w Koszalinie. Zastanawiamy sie która wersję wybrać, bo mamy wejście od strony południowo- zachodniej więc mamy dylemat czy nie będziemy musieli zamienić miejscami kuchni i jadalni z salonem. Mam prośbę o przesłanie na maila kosztorysu w wersji elektronicznej oraz jeśli to możliwe projektu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Z tą wentylacją mechaniczną mam dylemat bo wynajęcie firmy która to zrobi od początku do końca to koszt ok 20-25 tys. a teoretycznie najdroższy jest tu rekuperator który kosztuje ok 5,5-6,5 tys( dość dobrej klasy) a reszta to tylko rury nawiewowe( pokoje) i wywiewowe( kuchnia, łazienki pom. gospodarcze), które trzeba rozsądnie rozmieścić. Czy ktoś ma doświadczenia z ogrzewaniem podłogowym i deskami na podłodze?. Chciałbym mieć drewnianą podłogę i nie chcę miec kaloryferów w salonie. Teoretycznie można połączyć podłogówkę z kaloryferami tylko ze podłogówka to obieg niskotemperaturowy( ok 30 stopni C) a kaloryfery o tej temp. kiepsko grzeją. A czy ktoś myślał o ogrzewaniu nawiewowym? Bo skoro będzie wentylacja mechaniczna to czemu nie...? Pozdrawiam Wszystkich moj mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, my budujemy Aleksandrę Klasyk, chyba jako jedyni na tym forum. Rozglądamy się właśnie za oknami i mamy problem. Nie potrafimy znaleźć firmy, która zrobi nam narożne okna w kuchni, które będą jednoskrzydłowe. Wszyscy mówią, że okno o takich wymiarach może być tylko dwuskrzydłowe. Macie jakieś dobre namiary? Poza tym, czy decydujecie się wszędzie na okna rozwierno-uchylne, czy część tych dużych przeszkleń na parterze zostawiacie nieotwieralne jako tzw. fiksy? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Koleżanki - gdzie kupujecie okna? jakie? i jakie ceny proponują?

Ja narazie zastanawiam się nad Budvarem - bez przesuwek - Energy Line 90 - energooszczędność profili U=0,9 W/m2k dla szyby U=0,6w/m2k

potrójna szyba z szybą zewnętrzną P2 z okuciami WK1 z klamkami na zamek kolor obustronny antracyt - koszt z montażem 36200 zł

a jak jest u was i jaki okres proponują oczekiwania?

Majus ten sam problem miałem i robie dwuskrzydłowe te narożne - nie bede później gimnastykował sie przy myciu - a 3 szt szerokości 250 cm daje 155cm nieotwieralne 95 uchylno rozdzwierne.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Nie potrafimy znaleźć firmy, która zrobi nam narożne okna w kuchni, które będą jednoskrzydłowe. Wszyscy mówią, że okno o takich wymiarach może być tylko dwuskrzydłowe.

 

Ja mam wyceny z trzech firm (okna PVC) i wszędzie podzielili mi okna. Stwierdzili, że to są bardzo duże powierzchnie i okna mogą sie wypaczać pod swoim ciężarem. Ostatnio mąż stwierdził, że może by te duże przeszklenia zrobić na profilach aluminiowych, więc temat będzie dalej "drążony"...być może wtedy się uda zostawić te powierzchnie okien...

 

Wandrew, średnia cena okien z pakietem trzyszybowymto około 30 tys. złotych + koszt rolet.

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna, raz jeszcze...

 

Czy ktoś w ogóle rozważał okna na profilach aluminiowych? Ostatnio mąż "rzucił" temat, no i znowu się zaczęło... Myślałam, że tamat okien zakończony, ale jednak nie... z tego co wiem ramy na tych profilach są sztywniejsze i węższe, czyli jest większa powierzchnia światła/szyby. W Szczecinie chyba jest firma, która robi okna aluminiowe na profilach Schuco. No cóż jakby ktoś miał jakieś przemyślenia...

 

Mad,

jeśli czytasz jeszcze forum, to odstępuję od podłogi na gruncie na bazie granulatu keramzytowego i zostawiam tak jak jest w projekcie na styropianie. Decydują o tym koszty i brak możliwości "sprawdzenia" technologii "na żywo". Nie mam przekonania czy ta podłoga rzeczywiście będzie wystarczająco ciepła.

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Seb, własciwie to tylko firanek brakuje i można mieszkać :yes: bardzo ładnie.

Dawno nie gościłem na forum, a tu domków jak grzybów po deszczu. U mnie roboty idą do przodu, wyszliśmy z ziemi i pniemy się w stronę stropu :yes:

Brzytwa, ja mam poszerzony garaż o 1m netto wymaga to oczywiscie zmian konstrukcyjnych dachu, w moim przypadku zmiany te rozwiązaliśmy stosujac małą kalenicę, nawet fajnie to wyglada na takiej wstępnej wizualizacji.

 

Pozdrawiam budujących i planujących budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...