Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Ponieważ budowa od miesiąca już w toku więc wrzucam link do albumu ze zdjęciami:

https://picasaweb.google.com/104941371582560919802/%20BudowaDomu%20?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJHcq6CimoOLKQ&feat=directlink

 

Do osób budujących z porothermu 25, ile pustaków zużyliście ? W zestawieniu materiałów jest 2575, ale jak narazie wydaje mi się, że sporo mniej niż połowa tego poszła na parter. Nie chciałbym zamówić zbyt dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Seb,

poproszę więcej fotek z drugiej strony domku ;) Rewelacja!

Ja startuję pod koniec września.

Seb, macie słupki w oknach naroznych? Z jakiej firmy masz okna?

 

 

Ayna

W oknach są słupki stalowe we wnętrzu narożnika. Okna PCV firmy M&S ze Słupska. Ponieważ okno jest narożne a we wnętrzu jest słupek, okno nie może być w całości uchylne lub otwierane, dlatego też musieliśmy te okno przedzielić - mniejsza część otwiera się, a reszta jest stała ( nie otwiera się ). Tylko takie rozwiązanie w przypadku słupka wewnętrznego umożliwia montaż okna narożnego. W sobotę montują nam okno tarasowe ( HS ) to dołączymy więcej zdjęć.

Pozdrawiam Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayna

W oknach są słupki stalowe we wnętrzu narożnika. Okna PCV firmy M&S ze Słupska. Ponieważ okno jest narożne a we wnętrzu jest słupek, okno nie może być w całości uchylne lub otwierane, dlatego też musieliśmy te okno przedzielić - mniejsza część otwiera się, a reszta jest stała ( nie otwiera się ). Tylko takie rozwiązanie w przypadku słupka wewnętrznego umożliwia montaż okna narożnego. W sobotę montują nam okno tarasowe ( HS ) to dołączymy więcej zdjęć.

Pozdrawiam Seb

 

Czy słupek stalowy to konieczność? Może ktoś przybliży mi ten temat, ponieważ chciałbym mieć w kuchni okno naroznikowe ale w całości i koniecznie chociaż jedno musi być otwieralne. Podobnie ma się sytuacja z pomieszczeniem nad kuchnią.

 

Pozdrawiam

Mati

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniello66, moze podaj wiecej danych o tych oknach, bo mysle ze podawanie cen okien bez ich parametrow troche sie mija z celem... bo pozniej niektorzy moga sie mocno zdziwic. My zdecydowalismy sie np. na duze okno (4x2.3m) podnoszono-przesowne - zawsze o takim marzylismy, a takie okno niestety winduje koszmarnie cene... ale na dole mamy tylko 2 duze przeszklenia, to drugie zamowilismy zwykle drzwi + fix, do tego okna 3-szybowe, zabezpieczenia WK2 na calym dole i czesciowo na gorze, cieply montaz ale bez wyciagania okien za mur, tylko na tasmach... no i wyszlo ponad 37 tys. - okna z oknoplastu krakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEB.719 Mam prośbę czy moglibyśmy z żoną zobaczyć waszą Olkę pod Szczecinem. Pod koniec wrzesnia wybieramy sie do Szczecina. Prosze o kontakt na maila: [email protected]

 

A czy ktoś myślał o oknach z firmy turplast - sa dośc popularni w zachodniopomorskim i wlkopolsce. Mają w zasadzie cały asortyment( okna, rolety, bramy garażowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze ja coś powiem o słupkach stalowych w oknach narożnych. pracuję w firmie budowlanej i po konsultacji z kierownikami budowy, inzynierami i wykonawcami ten słupek tak naprawdę to można sobie...... wielkich funkcji konstrukcyjnych to on niestety nie pełni. najpierw Horyzont zaprojektował go w taki sposób, który uniemożliwiał otwarcie okien w KUCHNI! (wyobrażacie sobie coś smażyć przy zamkniętych okach?) okna zostały zaprojektowane w jednym kawałku bo cały urok takich okien. wiecie co usłyszałam w Horyzoncie od pani architekt? że przecież mam okna otwieralne w jadalni i tam sobie mogę je otworzyć. bez komentarza. na to otrzymałam od Horyzontu nowy rysunek, który zakładał montaż słupka 10 na 10 cm jakby w narożniku okna, czyli okna będą się otwierać no ale chyba nikt nie pomyślał o mostku termicznym a za parę lat o zgniliźnie... usłyszałam , że oprócz wełny mineralnej w środku mam sobie go ocieplić od zewnątrz styropianem na przykład. stwierdziłam, że wtedy bedzie to wystawać poza okno jakieś 4 cm i raczej nie będzie to ładnie wyglądać... na co pani architekt, że z daleka to będzie niezauważalne.... sprawę przekazałam mężowi bo naprawdę nie miałam siły użerać się z tą panią i walczyć z bezczelnościa biura. naprawdę usunięcie tego słupka wymaga niewielkich zmian w nadprożach, ale niestety pan konstruktor poszedł na łatwiznę. jeśli macie możliwość przeprojektujcie to przez dobrego konstruktora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEB.719 Mam prośbę czy moglibyśmy z żoną zobaczyć waszą Olkę pod Szczecinem. Pod koniec wrzesnia wybieramy sie do Szczecina. Prosze o kontakt na maila: [email protected]

 

A czy ktoś myślał o oknach z firmy turplast - sa dośc popularni w zachodniopomorskim i wlkopolsce. Mają w zasadzie cały asortyment( okna, rolety, bramy garażowe)

 

Turplast robi okna na profilach schucco. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś mieli dość długi czas oczekiwania na okna. No i robią nawet okna składane w harmonijkę. Nie dawałam im jeszcze okien do wyceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki :) otóż konczymy już budowę naszej Oli i zastanawiamy się jak zrobić to zadaszenie przed drzwiami wejściowymi, czy ktoś ma jakiś pomysł na nie? chodzi o to że jak to zrobić od góry by się elewacja owego zadaszenie nie nieszczyła.

 

Ja mam plan, żeby zrobić stelaż z desek kompozytowych i zadaszyć blachą płaską, żeby pasowało do dachu (dach będziemy pokrywać blachą z Balexu lub Ruukki). Niemniej bardzo chętnie rozważę inne propozycje... zwłaszcza już wykonane i do obejrzenia chociażby na fotkach ;)

 

A teraz też z innej beczki: jaką planujecie podbitkę dachową? Chodzi o to, że dach wystaje metr od budynku i będzie zacieniał okna i boję się, że jak zamontuję podbitkę w kolorze drewnopodobnym (złoty dąb) to może być ciemnawo w pokojach na piętrze. Zastanawiam się nad białą, ale nie wiem czy będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja z innej beczki :) otóż konczymy już budowę naszej Oli i zastanawiamy się jak zrobić to zadaszenie przed drzwiami wejściowymi, czy ktoś ma jakiś pomysł na nie? chodzi o to że jak to zrobić od góry by się elewacja owego zadaszenie nie nieszczyła.

 

a z czego zrobiliście elewację na pierwszym piętrze?

Wentylowana z HPL czy też styropian

Bardzo proszę o kilka fotek na prive

[email protected]

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayna - ja robie podbitkę w kolorze białym mam dachówke bardzo ciemną do tego antracytowe rynny więc biel jak najbardziej bedzie pasowała do tego bo poniżej będzie pas drewnopodobny

seb.719 - ja zastanawiam się nad jakąś blachą, HPL znalazłem za 32 euro netto - więc troche tego wyjdzie ale i tak to wyjdzie taniej niż było jakieś pół roku temu były ceny około 500zł metr

Odnośnia daszku przy wejściu planuje zrobić stelaż z desek porządnie zaimpregnowanych i obłożyć go tym samym materiałem co elewacje na piętrze - dlatego zastanawiam się nad blachą.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayna - ja robie podbitkę w kolorze białym mam dachówke bardzo ciemną do tego antracytowe rynny więc biel jak najbardziej bedzie pasowała do tego bo poniżej będzie pas drewnopodobny

seb.719 - ja zastanawiam się nad jakąś blachą, HPL znalazłem za 32 euro netto - więc troche tego wyjdzie ale i tak to wyjdzie taniej niż było jakieś pół roku temu były ceny około 500zł metr

Odnośnia daszku przy wejściu planuje zrobić stelaż z desek porządnie zaimpregnowanych i obłożyć go tym samym materiałem co elewacje na piętrze - dlatego zastanawiam się nad blachą.

pozdr

 

Wandrew

Możesz dać namiary gdzie znalazłeś ten HPL za 32 euro?

Cena bardzo atrakcyjna

Czekam na informacje

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale dostales oferte na sama plyte i jest to cena z tego co pamietam calkiem normalna, ale ma sie ona nijak do ceny finalnego produktu ze stelarzem, montazem i uwzgledniajacym wszelkie odpady. Jak Ci sie uda znalezc jakas ekipe co w dobrej cenie instaluje takie plyty to daj znac :)

A tak poza tym, to kilka razy uslyszalem z roznych zrodel badajac temat, ze plyty kronospanu lubia sie wyginac/paczyc z czasem :( tak wiec my zastanawiamy sie nad plytami firmy FunderMax, ale to jeszcze odlegla sprawa, bo plyty pewnie bedziemy zakladac sporo pozniej, bo po prostu jest to zbyt droga impreza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takich systemach do mocowania płyt wielkoformatowych na elewacjach np. gresowych z kotwami. Bud-pol reklamuje takie kotwy, ale jest pewnie wielu takich producentów.Tylko nie wiem czy ten system przewiduje grubą warstwę styropianu pod płytkami. Gres wyglądałby ładniej niż te płyty HPL, jest też tańszy i nie traci koloru po paru latach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...