Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

My nasza Olę budujemy pod Opolem i w tej chwili wygląda jak na zdjęciu w linku poniżej:

 

http://img35.imageshack.us/img35/4389/20110919026.jpg

 

Zaczynając od początku to zrobiliśmy badanie gruntu i co prawda kosztowało to 750 zł jednak okazało się iż fundamenty są dwa razy mniejsze niż w projekcie i stali na zbrojenie podobnie. Koleś od adaptacji przeliczył nam to wszystko od nowa i budowlaniec to potwierdził ( fundamenty i stali jest w projekcie jak na wieżowiec). tak więc polecam takie rozwiązanie gdyż wydanie 750 zł zwraca się z nadwyżką. W tej chwili czekam na GWC który po zaizolowaniu fundamentów będzie montowany pod koniec tygodnia.

Co do okien to firma z Bielska NETBUD wyceniła mi profile Veka Alphaline 6 komorowe 3 szybowe ( muszą takie być ze względu na GWC) na 25 tys bez suwanki HS w salonie. ale w innej firmie taka suwanka została wyceniona na 12 tys także z Veka. Na okna narożne prawdopodobnie wystarczy dołożyć zbrojenia i to wszystko. Nie mam tego potwierdzonego na 100% ale takie są pierwsze spostrzeżenia konstruktora.

Samą elewację zamierzamy wykończyć deskami elewacyjnymi i pewnie z tych elementów zrobimy także bramę wjazdową i zadaszenie nad wejściem.

 

jak pracę bedą się posuwać to oczywiście zdjęcia będą systematycznie wstawiane.

tymczasem pozdrawiam wszystkich klubowiczów Oli.

 

Śniatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witaj od samego początku obserwuję waszą budowę oglądałem właśnie dach bardzo podobają mi się obróbki blacharskie jak możesz podaj mi proszę czyj to produkt ,ja zastanawiałem się nad blachodachówką lecz jak widzę bez odeskowania na ten dach można położyć dachówkę -jest o wiele ciekawszy wygląd jaki to producent i jeżeli można wiedzieć jaki jest rzeczywisty koszt waszego dachu - na gotowo z rynnami z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest dachowka cementowa Euronitu, typ 'S', taka najprostrza, najtansza... myslelismy o plaskiej, ale wyszlo nam za drogo, a co dziwne, ta dachowka wyszla nam taniej niz blachodachowka + deskowanie z papowaniem.

A obrobka blacharska jest blach Pruszynskiego, ale tu chyba najwiecej zalezy od wykonastwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

wasze postępy cieszą oko! My wreszcie od jutra zaczynamy mury, bo mieliśmy mały przestój.

pooley, wg mnie dachówka wam wyszłą super! musze się nad nią zastanowić. Zdradzilibyście jakiego rzędu kwota wyszła wam za dachówkę? Podziwiam zaangażowanie w budowę. My tylko doglądamy popołudniami, dzieciaki jeżdżą koparką i podlewają co się da :)

Sniatek, z nas cały czas kierownik się śmieje, że na takiej stali to lotnisko możemy mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Wprawdzie budowę Oli planuję rozpocząć dopiero w przyszłym roku, ale z uwagą śledzę cały wątek - Wasze doświadczenia są nie do przecenienia. Jak tylko ruszę, będę informował o postępach. Jestem z Opola i widzę, że w okolicy pojawiła się w końcu Aleksandra :) Śniatek, wysłałem Ci maila na priva.

Pozdrawiam serdecznie i budującym życzę wszystkiego dobrego!

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kolejna Ola w fazie wznoszenia murów ;) Tempo ekspresowe bo do zimy trzeba przykryć. Pooley prośba o przybliżony chociaż koszt krycia dachówka cementową (wstępna wycena) i jak masz ją już na dachu to z chęcią bym zobaczył na zdjęciu jak to wygląda. Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego, wstępnie wybór padł na gont bitumiczny Cambidge czarny, ale jeszcze się zastanawiam. Pozdrawiam wszystkich!!!

 

https://picasaweb.google.com/114112760382200748943/Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prene, stawiasz ścianę jednowarstwową? Jeśli tak to chyba jesteś jedyny jak na razie. I jeszcze jedno pytanie: jakiej grubości jest ściana: 36 czy 48 i z czego: z ytonga czy solbetu?

 

Pooley, mam pytanie odnośnie okna w Twoim salonie: czy te mniejsze okno jest otwierane normalnie czy jest to tańsza wersja przesuwanych (na okuciach Psk)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem przesyłam więcej fotek pod poniższym linkiem do aktualnej sytuacji na budowie. GWC położony i dzisiaj a właściwie zaraz leje się chudziak i w czwartek jedziemy ze ścianami. Nie napisałem wcześniej że wszystko na Ytongu.

 

https://picasaweb.google.com/100509938352211608074/DOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prene, stawiasz ścianę jednowarstwową? Jeśli tak to chyba jesteś jedyny jak na razie. I jeszcze jedno pytanie: jakiej grubości jest ściana: 36 czy 48 i z czego: z ytonga czy solbetu?

 

Pooley, mam pytanie odnośnie okna w Twoim salonie: czy te mniejsze okno jest otwierane normalnie czy jest to tańsza wersja przesuwanych (na okuciach Psk)?

 

Ayna po czym wnosisz na tym etapie budowy, że stawiam ścianę jednowarstwową? Robię scianę dwuwarstwową, buduję z Sobetu 24 i do tego styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prene, oglądając Twoje zdjęcia takie miałam wrażenia :) i dlatego byłam ciekawa, bo ja chciałam stawiać dom z Ytonga a mój mąż ostatnio stwierdził, że może jednak z Solbetu, który jest wyższy i dom będzie szybciej stawiany. Dlatego doświadczenia innych budujących oraz wygląd ich przyszłych domów są bardzo pouczające i stanowią niezłą inspirację.

 

Pooley, nie ukrywam że Twoja (najlepiej udokumentowana fotograficznie) budowa to "kopalnia" inspiracji. Zdjęcia Waszych schodów spowodowały, że również będziemy robić "żelbety"... no i wykończenie dachu pod rynnami bardzo mi się podoba... dotychczasowa kolorystyka Waszego dachu i okien jest zgodna z naszymi założeniami... ;)

 

Tak więc myślę, że każda budowa jest ciekawa i wnosi coś dla innych budujących... i dlatego "kibicuję" wszystkim budującym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ayna: szkoda ze inni tez tak nie dokumentuja... :p mozna by sie wystrzec paru bledow... no ale coz, na nasza galerie zawsze serdecznie zapraszam, bo zawsze mozna cos podpatrzec, zobaczyc cos juz realnie wykonanego... mam nadzieje ze ten 'reportaz' komus pomoze :)

Co do dachu to idziemy w podobna kolorystyke jak pierwotnie projekt zakladal, akurat tak nam sie podobalo, wiec tak tez zostalo :)

Niestety im dalej tym wieksze problemy... ostatnio sie okazalo ze najwieksze okno zamowilismy zle, tzn. otwiera sie nie z tej strony co trzeba, sami obydwoje nie wiemy jak to sie stalo :( tak wiec bedziemy zamawiac jeszcze raz, moze ktos chce od nas odkupic? ;) Na dodatek okazalo sie ze taras wyszedl za wysoko do tego duzego okna i musimy zdzierac jakies 2,5 cm betonu z tarasu :( masakra normalnie, no ale zamierzamy tam pozyc pare ladnych latek, wiec rozwiazujemy problemy jak mozemy. Generalnie w czasie budowy mielismy kilka niezlych wpadek, jak schody ktore weszly nam troche na drzwi do malego pokoju na dole... dach za nisko bo ekpa cos zle przemierzyla po zmianach na stropie... ech, chyba to przyslowie ze pierwszy dom jest dla wroga sie sprawdza... ;) Dzisiaj chlopaki wystartowali z ocieplaniem wiec jakis pozytywny akcent na koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

 

Odnosnie pytań o elewację podpowiedział mi Andar (dzięki!!!) o tynku jako imitacji drewna. trochę poszperałam i moze dla kogos z Was będzie jakąs inspiracją ponizszy artykuł. chybamożna rozpocząć poszukiwania od tego właśnie

http://projekt-wd.blogspot.com/2010/11/imitacja-drewna-na-elewacji.html

Beess daj mi znac na priva jak bedziesz chciała sie wybrac to sie umówimy

pozdrawiam Budujacych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominalem juz w poscie powyzej, ale jeszcze raz powtorze, tym razem ze szczegolami. Sorki ze tak tutaj, ale moze ktos skorzysta...

Niestety popelnismy niefartowny blad przy zamowieniu okien :( i mamy okno otwierane nie z tej strony co chcielismy, koszty byly na prawde spore i staramy sie teraz zrobic co tylko mozemy by jakos zalatac dziure budzetowa ;)

Tak wiec... mamy do sprzedania okno HST (podnoszono przesowne) w kolorze Winchester firmy Oknoplast profil Softline 70 (profile Veka), o wymiarze 396x235 cm, patrzac od srodka lewa czesc przesuwna. Opcja 3-szybowa (szyby 6mm, U=0.8 ) z okuciami WK2.

https://picasaweb.google.com/110808850150528023558/BudujemyDom#5655987358826199746

Tak okno wyglada z zewnatrz, porobie jakies zdjecia jeszcze, jak by byl ktos zainteresowany to prosze o kontakt na priv, to w razie czego wysle jakies inne fotki, nie bede zasmiecal forum.

My prawdopodobnie juz jutro zamawiamy okno otwierajace sie z tej strony co nam potrzeba, wiec jak przyjedzie nowe to delikatnie to zostanie wymontowane i zostanie wstawione w komis do Oknoplastu, ale moze ktos tutaj bylby zainteresowany, wole oddac okno do innej Aleksandry niz obcym ;) bo okno jest na prawde super :) tylko klamka nie z tej strony co trza ;)

Cena jest do dogadania :) Nasz koszt wynosil ok 12 tys. zl, ale oczywiscie nasza cena bedzie duzo lepsza :)

Jeszcze raz sorki za zasmiecanie forum... ale mysle ze rozumiecie nasza potrzebe, bo taka kwota to spooore uszczuplenie budżetu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...