Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...tak jak pisalem, robimy tylko instalacje, nic poza tym, na razie nie zastanawialem sie dokladniej gdzie one beda, ale na dachu na 100%, mysle ze jak sie pokombinuje to sie zmieszcza na tej czesci nad jadalnio/kuchnia, wszystko tez zalezy od tego jakiego typu je chcemy i jak duzo. Ja na pewno zdecyduje sie na prozniowe-rurowe, maja duza wydajnosc i nie zajmuja duzo miejsca.

Tak na szybko, kolektor firmy WATT, sa dwie wielkosci, wiec przymierzylem ten wiekszy:

http://img215.imageshack.us/img215/373/kolektorsloneczny.jpg

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pooley, ja mam południe od tyłu i tam musiałabym kombinować.

Poniewaz rosną mury ja zaczynam kombinowac z wykończeniówką (w końcu to moja działka ;) ) Byłam nawet raz u znajomej projektantki wnętrz i zrobiła mi rewolucję w głowie. Z przewrotowych pomysłów męczy mnie np.:, by zabudować ścianę między kuchnia a jadalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię scianę dwuwarstwową, buduję z Sobetu 24 i do tego styropian.

Prene, My zaczynamy za tydzień dopiero "wykopki" i mieliśmy budować tak jak w oryginale z porothermu, choć cały cza się zastanawiam nad materiałem, w dodatku mój kierownik budowy poleca nam ytong. Czy Wasz architekt przeliczał konstrukcje pod Solbet 24, czy tylko zamieniłeś materiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prene, My zaczynamy za tydzień dopiero "wykopki" i mieliśmy budować tak jak w oryginale z porothermu, choć cały cza się zastanawiam nad materiałem, w dodatku mój kierownik budowy poleca nam ytong. Czy Wasz architekt przeliczał konstrukcje pod Solbet 24, czy tylko zamieniłeś materiał?

 

Zamieniłem tylko materiał, mam ekipę, która specjalizuje się w Solbecie i zapewniali, że wszystko będzie OK! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamianą dachówki bitumicznej, która jest w projekcie na dachówkę ceramiczną. Pytanie do osób, które wykonały podobny ruch: jakie zmiany w projekcie są koniecznie ? Czy wystarczy dozbroić odpowiednie podciągi czy również potrzebne są zmiany w więźbie dachowej ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyga, takie drzwi podobają mi się bardzo. Tylko ja się cały czas obawiam, czy nie będzie w tej kuchni zbyt mało ścian na półki, lodówkę itd. Teraz jak mam juz wymurowane okno jeszcze bardziej się nad tym zastanawiam. Poza tym zasłaniając stół ścianą ma powstać rzekomo "elegancka jadalnia", która można ciekawie "zaaranżować", nie zaś "śniadaniowy stół" ;) na razie jednak jeszcze myślę.

Poza tym róznież wylewamy schody, przy czym nasze biegną od salonu ze spocznikiem do góry.

Laszu wiem, że zmiany są konieczne, ale więcej nie powiem, pewnie ktoś ci podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale nie pomogę CI w kosztach.

Miałem wycenę za materiał i robociznę aż do stanu surowego zamkniętego łacznie z tą dachówką .

Nie wiem ile kosztował sam materiał na dach.

Jeżeli chodzi o zmiany poproś biuro projektowe HORYZONT o przesłanie plików ze zmianami w konstrukcji w przypadku krycoa dachu dachówką

Dostaniesz wszystkie wyliczenia oraz rysunki ze zmienionymi detalami (drobne zmiany)

Zmieniono blachy mocujące krokwie oraz zwiekszono zbrojenie w podciągach P3 i P5

Reszta pozostała bez zmian.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Pooley, ja mam południe od tyłu i tam musiałabym kombinować.

Poniewaz rosną mury ja zaczynam kombinowac z wykończeniówką (w końcu to moja działka ;) ) Byłam nawet raz u znajomej projektantki wnętrz i zrobiła mi rewolucję w głowie. Z przewrotowych pomysłów męczy mnie np.:, by zabudować ścianę między kuchnia a jadalnią.

 

Haha u mnie też tak jest, wykończeniówka należy do mnie;] Też bardzo długo się zastanawiałam nad kuchnia i jadalnią - czy otwarta czy zamknięta. Będzie zamknięta z drzwiami przesuwnymi w ścianie.;] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak jak pisalem, robimy tylko instalacje, nic poza tym, na razie nie zastanawialem sie dokladniej gdzie one beda, ale na dachu na 100%, mysle ze jak sie pokombinuje to sie zmieszcza na tej czesci nad jadalnio/kuchnia, wszystko tez zalezy od tego jakiego typu je chcemy i jak duzo. Ja na pewno zdecyduje sie na prozniowe-rurowe, maja duza wydajnosc i nie zajmuja duzo miejsca.

Tak na szybko, kolektor firmy WATT, sa dwie wielkosci, wiec przymierzylem ten wiekszy:

http://img215.imageshack.us/img215/373/kolektorsloneczny.jpg

 

witam chciałbym się podłączyć pod temat ciepłej wody. na dachu Aleksandry nie bardzo jest gdzie zmieścić panel ,może lepszym rozwiązaniem będzie pompa ciepła powietrzna TYLKO NA CWU która poza sezonem grzewczym zawsze da ciepłą wodę . Przeglądałem artykuły i może być to warte zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek gotowy (poza koncowka 1 komina), tak wyglada nasza Aleksandra, dachowka tondach, holenderka 11, czarna glazura, czas wykonania dachu (dachowka, wiezba, rynny itd,) 2 tygodnie. Teraz pozostaje czekac az sie oknoplast sprezy i beda okna w antracycie. Na budowie straszny balagan ale juz wlasciwie mozna sprzatac.

http://imageshack.us/photo/my-images/411/dscn4476o.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/546/dscn4479o.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/546/dscn4479o.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/411/dscn4476o.jpg/

Edytowane przez johnson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...