Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !!!

Śledzimy forum juz od pewnego czasu.Wasze wpisy sa nieocenionym źrodlem wiedzy i pomysłów!! Jestesmy zdecydowani na zakup projektu( na razie etap dzialka i plan zagospodarowania przestrznnego- przed zakupem projektu). Pooley i superbabo- zdjecia rewelacja!! Mamy bardzo podobne pomysly na zmiany i tu ogromna prośba, tez bedziemy budować sie w ok. Warszawy(Grodzisk Maz.)- start na wiosnę, czy jest szansa zobaczyć Waszą budowę?? bylibysmy ogromnie wdzieczni, pewne rzeczy zupelnie inaczej wygladaja w realu niż na papierze. Bardzo prosze o kontakt ([email protected]).

Pozdrawiamy i kibicujemy wszystkim inwestorom!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Drogich Aleksandrowiczów ;) Budujemy Alę w okolicach Mińska Mazowieckiego. Jestesmy na etapie przykrywania domu. Mam pytanie dotyczące rynien. Jakie rozmiary rynien i rur daliscie? Z góry uprzejmie dziękuję za pomoc ;)

 

ps. niestety nie dane było mi wczesniej dołączyć do Was z braku czasu ;/

 

pozdrawiam,

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wprawdzie jesteśmy na etapie prac ziemnych, ale przy adaptacji rozmawiałem na ten temat z architektem, przeliczył dach i zostawiamy jak w oryginale pionowe 150 a poziome 175.

 

krzyga bardzo dziękuję! Nam jak śmigaliśmy za dachem i rynnami to kazali się puknąć w głowę co do rozmiarów rynien podanych w projekcie, a co lepsze rozmiary te są praktycznie niedostępne w mojej okolicy ;( Wszędzie nam sprzedawcy-specjaliści wciskają 125 /100 ....masakra jakaś!

Czy Pozostali mogli by się wypowiedzieć w tej kwestii ? ;)

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wątek Aleksandry w poszukiwaniu wypowiedzi o rekuperacji znalazłem tylko krótką wzmiankę.

Czy może ktoś drążył ten temat i może polecić firmę, która zajmuje się projektowaniem i montażem rekuperacji?

Czy opieracie się tylko na projekcie dołączonym do projektu przez Horyzont?

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkch budujących Aleksandry,

na wstępie chcialibyśmy podziękować pooley'owi za możliwość wizytacji Waszego domku w budowie.

 

Nasza Aleksandrę zaczeliśmy budować 5 tygodni temu w Owczarni. Niestety obarczeni planem zagospodarowania przestrzennego oraz wilekością (a raczej jej brakiem) naszej działki budujemy wersję Klasyk w zabudowie bliźniaczej (w granicy działki).

 

Działki obok nas są do sprzedaży. Gdyby ktoś chciał budować taką Aleksandrę w odbiciu lustrzanym i przutuloną w granicy do naszego garażu to zapraszam. :)

 

Zapraszamy do naszej galerii. https://skydrive.live.com/redir.aspx?cid=ebe8b2d4da5f88a4&page=play&resid=EBE8B2D4DA5F88A4!157&authkey=ZCESG1hOMRk%24

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://imageshack.us/g/13/20111012132453.jpg/

 

zdjęcia z zewnątrz i projekt po naszych zmianach:)

 

 

"już niedługo coraz bliżej ,za....."

 

 

http://img11.imageshack.us/img11/3518/zdjcie017kkkkkkkkkkkkkk.jpg[/img]

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Daniello66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co do rekuperatorów i samego projektu wentylacji to szukaj firmy która zarówno zrobi Ci projekt i go wykona gdyż o ile się nie mylę ( jak tak to mnie poprawcie) projekty takowych instalacji ( jak zresztą dla większości internetowych biur projektowych) wykonuje Dospel który w branży wentylacyjnej nazywany jest Liderem Reklamacji. Dotyczy to co prawda głównie ich produktów a nie samych projektów i nie twierdze że wszystkie są do bani jednak jestem z branży i od 9 lat nie słyszałem o nich dobrego słowa.

Jeżeli mogę polecić to nie samą firmę wykonawczą czy projektową a producentów rekuperatorów. Polskie ale bardzo dobre firmy a w szczególności Pro-Vent czy Ekoklimax. Pro-Vent także jest producentem GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie chodzi mi o ilość m2 tynków wewnętrznych ile wam wyszło i jak z ilością m2 styropianu i jakich grubości dawaliście jak to wyszło na elewacji zewnętrznej?

odnośnie dachu bo było takie pytanie ja zapłaciłem za dachówkę NIBRA F7 która jest dla dachów płaskich od 18 stopni wyniosła mnie 16100 zł, rynny galeco zgodne z projektem 3400 zł

koledzy/żanki może by ktoś wrzucił propozycję jak rozłożona ma być rekuperacja w waszych domkach.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac, to balbym sie miec tak duze okna otwierane normalnie w jendym kawalku... ja patrze na to tak, ze okno o takiej powierzchni (1.95x1.2 m = 2.34m2) to spora plachta na wiatr, szczegolnie na pietrze, gdzie sa wieksze tendencje wiatrowe... no jak sobie ta moja wyobraznie uruchamiam, i widze moja drobna zonke zmagajaca sie z takim oknem przy wiekszym wietrze... to dziekuje, ale wole podzielic takie okno :) Poza tym, nawet gdy jest ono uchylne, to tez swoje wazy, mysle wiec ze nawet domkniecie takich okien kiedy sa tylko uchylone tez wymaga pewnej sily, nie wspominajac o tym, ze taka pozioma tafla szybko sie moze wypaczyc przez ciezar, a sily dzialajace na rame przy pelnym otwarciu... hm... moze i nawet moglyby nadwyrezyc mocno rame, nie mowiac o wyrwaniu okna ;)... wyobraznia mnie poniosla chyba ;) . Kolejny minus jak dla mnie (pomimo tego ze mamy rekuperacje miec w domu) to male mozliwosci regulacji otwarcia takiego okna, jak chcemy tylko troszke przewietrzyc to pojawia sie problem... bo jak tylko troche uchylic takie 'okienko' :)

Oczywiscie to sa tylko moje przemyslenia :) bo te okna w jednym kawalku wygladaja super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mały problem nam się urodził na budowie, zalewamy strop, czekamy aż to wszystko wyschnie mamy wiec trochę czasu aby pobawić się na parterze, w planach mamy teraz schody i tu się nam zrobiły "schody" czy ja nie dostrzegam tego czy tego zwyczajnie nie ma w projekcie - zbrojenie schodów!!! Wykonawca dzwonił dziś do mnie że w jego projekcie tego nie ma, przeszperałem mój egzemplarz i też tego nie widzę. HELP !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas w projekcie jest na str 13., punkt 12:

Schody wewnetrzne: zaprojektowano jako monolityczne zelbetowe, z betonu klasy B20, zbrojone pdluznie pretami fi 10 co 12,5 cm klasy A-III (34GS) i poprzecznie pretami rozdzielczymi f6 co 20 cm ze stali klasy A-I (3I3SX). Grubosc plyty biegowej 14 cm.

 

Od siebie dodam, ze u nas w polowie schodow murarze wkuli sie troche w sciane nosna by schody mialy dodatkowe podparcie. Mozna to sobie zobaczyc u nas na zdjeciach tuz przed zalaniem stropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...