Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak jeszcze przy tych schodach zostając, pamiętam pooley z poprzednich postów i fotek, że Wam schody udało się poszerzyć z 90 cm zdaje się, że do metra, czyli robiliście jakieś zmiany, ale nie w tym rzecz bardziej chodzi mi o to czy pozostaliście przy projektowanych schodach zabiegowych czy może trochę inaczej te schody rozwiązaliście, nie ukrywam, że schody zabiegowe tak sobie mi się podobają, jutro z wykonawcą chcę przedyskutować ich modyfikację, zastosować wariant podobny do tego jaki jest w klatkach schodowych w blokach "schody-podest-schody" nie wiem czy się da tak zrobić, nie wiem czy jest tam wystarczająco dużo miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących,

wczoraj czytając projekt znalazłam zapis, że aby podnieść energooszczędność budynku można ocieplić fundamenty również od wewnątrz. Czy ktoś to zastosował na swojej budowie?

 

 

Witaj Ayna,

my tak zrobiliśmy tj ocieplenie również od wewnątrz. Szczerze to są tak różne opinie na ten temat, że nie mam 100% przekonania, że faktycznie 'podniesie się energooszczędność budynku', tym bardziej, że 'fachowcy' którzy robili m.in to ocieplenie spartolili na maxa tj położyli styrodur nie tą stroną co trzeba ;[

pzdr,

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

załączam artykuł z 2008 r. na temat ocieplania fundamentów i podłogi na gruncie. MOże ktoś będzie miał czas i ochotę poczytać i może się komuś przyda. Oryginalny plik jest w PDF, ale jest za duży aby go załączyć. Postaram się go jakoś załączyć w oryginale w póxniejszym terminie.

Ocieplanie-fundamentow-i-podlog-na-gruncie-w-budynkach-energooszczednych.txt

Edytowane przez ayna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'fachowcy' którzy robili m.in to ocieplenie spartolili na maxa tj położyli styrodur nie tą stroną co trzeba ;[

pzdr,

m.

 

my zrobilismy ocieplenie tylko od zewnatrz, ale styrodurem 10 cm (niektorzy stosuja specjalny styropian, ale wg mnie on i tak wiecej wilgoci pochlonie niz styrodur i bedzie mniej skuteczny)

Merlinka: a ze tak zapytam, jak styrodur mozna polozyc nie ta strona co trzeba? Folie kubelkowa mozna polozyc odwrotnie, ale styrodur? Z kazdej strony jest taki sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merlinka: ale cudo, az musialem zobaczyc jak to wyglada :) ciekawe, nie powiem :) ale mysle ze jakiejs tragedii nie bedzie jak polozyli odwrotnie :)

 

 

tragedii może nie ale nie będzie odprowadzana ewentualna wilgoć tak jak być powinna... alee tam już pozamiatane ;)

 

pooley: jeszcze Cie zagadnę o kwestię rynien a właściwie jej rozmiarów, jakie daliście rynny i rury? bo jeszcze się wacham co do decyzji swojej...

 

spasiba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley: jeszcze Cie zagadnę o kwestię rynien a właściwie jej rozmiarów, jakie daliście rynny i rury? bo jeszcze się wacham co do decyzji swojej...

 

Wiesz... w sumie to nie analizowalem kompletnie sprawy, zdalem sie na ekipe od dachu... musze sprawdzic po fakturach co tam poszlo, wieczorem zobacze i dam znac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... w sumie to nie analizowalem kompletnie sprawy, zdalem sie na ekipe od dachu... musze sprawdzic po fakturach co tam poszlo, wieczorem zobacze i dam znac :)

 

 

 

oki, dziękuję bardzo. Bo te wymiary, które są w projekcie są mega kosmicznie wielkie, i trochę by spaskudziły 'image Oli' ;)

 

Ja waham się pomiedzy 150/125 a 125/100 lub nawet 90 - wymiary tych drugich wynikają z moich obliczeń epd dachu ale mogę się mylić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artcook my mamy schody poszerzone do 105 cm i mamy spocznik. Nasze schody wyglądają tak jak właśnie klatka schodowa, tylko trzy stopnie sa lekko ścięte. Niestety schody muszą wtedy wychodzić od strony salonu, bo od kuchni było zbyt mało miejsca, ale mam jeszcze małe dzieci i ogólnie znajomi namawiali nas by były jak najszersze i w miarę możliwości najmniej pościnane. Poza tym mamy sporo wyższy parter i to też spowodowało, że schody są u nas dłuższe.

 

Jutro wreszcie lejemy strop. uff.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał-pooley do Ciebie serdeczna prośba. Przeglądajac Twoje zdjęcia bardzo spodobała mi się zmiana jaka wprowadziłeś, tak bardzo, ze postanowiliśmy wprowadzić identyzcną :) chodzi mi o zastapienie balkonu tarasem, który jednoczesnie zadaszy znaczna część tarasu na parterze, wszystko ok tylko, że mój konstruktor jest w Egipcie, wykonawcy powiedzieli, że jesli na papierze nie będa mieli tego zbrojenia to oni prac na własne ryzyko się nie podejmą i pies pogrzebany, stoimy z robotą :( czy byłaby taka mozliwość abyś na maila podesłał mi skan tych zbrojeń, tylko ta wylewka 4x4 z podparciem w skrajnym narożniku, jak konstruktor wróci z wakacji to mi te albo swoje zmiany naniesie na projekt, ale liczy sie czas tu i teraz i nie wstrzymywanie robót, jak wykonawca dostanie takie wyliczenia to ruszamy do przodu. Z góry dziekuję. Pozdrawiam.

[email protected]

Edytowane przez artcook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...