Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My nie robilismy deskowania, z opinii zasiegnietych w necie jak i specow, deskowanie robi sie raczej przy blachodachowce - zeby wyciszyc dach, szczegolnie w czasie deszczow, walace krople o blache moga nie pozwolic sie wyspac ;)

Przy dachowce ceramicznej czy tak jak u nas cementowej wystarczy sama dachowka + folia, tym bardziej, ze dach potrzebuje wentylacji, jak go zadeskujesz to pozniej trzeba kombinowac z jego wentylacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie do tych co mają już pokrycia dachowe, Czy robiliście pełne deskowanie pod dachówkę ceramiczną? z góry dzięki za odpowiedzi.

 

My właśnie w sobotę skończyliśmy deskować, tez będziemy mieli dachówkę ceramiczną. Też gadaliśmy z różnymi specami i przeważała opinia, aby deskować;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zastanawialem sie nad tym az tak dokladnie, ale pewnie niedlugo bede zglebial temat dokladniej. Pewnie zastosoujemy rekuperator krzyzowy, tam sie odzyskuje jakies 60% ciepla i do tego wymiennik gruntowy, bo inaczej trzeba w zime stosowac grzalki by dogrzewaly powietrze, bo jak jest -15 na zewnatrz, to bedzie lecialo za zimne powietrze przez nawiewy.

 

Trochę zmienię temat, pooley czy możesz podać czy faktycznie zostałeś przy takim rozwiazaniu i jak to kosztowo się kszałtuje w Twoim wypadku? Jaki GWC zastosowałeś?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna zrobilismy tylko instalacje (dotychczasowy koszt ok. 9 tys. zl), temat rekuperatora wroci do nas za jakis czas, pewnie na wiosne. Na GWC w koncu sie nie zdecydowalismy, niestety konto bankowe weryfikuje wiele wspanialych pomyslow ;) , duze mrozy nie sa norma, wiec pewnie bedziemy miec uklad z nagrzewnica, albo systemem zabezpieczajacym przed zamarznieciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley, wandrew i inni którzy są już ponad stropem...powiedzcie jak u Was wyglądało czasowo wykonanie stropu. U mnie ekipa dłubie całe 3 tygodnie z wielkim narzekaniem jaki to ciężki w budowie dom. Na początku mieli robić tydzień, ale stwierdzili że tylu słupów i zbrojeń jeszcze nie widzieli przy stropie. U was też tak to cieżko szło, czy mam jakiś "zmęczonych" fachmanów ?

 

Druga rzecz to kwestia schodów. Też robimy betonowe, oczywiście wersje prostą tak jak na zdjęciach pooley'a. Czy posiadasz może dokładne wymiarowanie tych schodów - tak jak w orginalnej wersji projektu wymierzone są osobno tylko te w wersji wychodzącej na salon. jeśli tak to bardzo bym prosił :) z horyzontu przysłali nie wiele

 

Z góry dziękować :) !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaq: U nas tez to bardzo dlugo trwalo, ale chyba najdluzej zajelo przygotowanie zadeskowania stropu, potem juz jakos szlo. Mysle ze to tez kwestia tego jaki strop robicie, u nas byl zelbetonowy a nie teriva, a na dodatek nasz byl ponoc baaardzo mocno przezbrojony, co widac na zdjeciach :)

Co do schodow, to nie polecam swoich wyliczen, bo jak przejrzysz fotki, to nam schody weszly na drzwi ;) tak wiec, sam rozumiesz ;)

 

nasza ekipa równiez narzekała, używając podobnych argumentów. W ogóle na każdym etapie słyszę, jaki to skomlikowany projekt.

u nas trwało wszystko do zalania równo 2 tygodnie

 

u nas tez to w kolko powtarzali... jak zacieta plyta ;) ja z perspektywy czasu stwierdzam, ze wiekszosc budowlancow chyba narzeka na to 'czemu to taki skomplikowany projekt' ;) oni by woleli zeby kazdy dom byl prostym klockiem, a ich robota ograniczala sie do minimum ;)

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ekipa jeszcze słówkiem nie pisnęła, że projekt jest trudy. Budują z uśmiechem na ustach, a domek bardzo im się podoba. Ze stropem uporali się w dwa tygodnie a Panów jest tylko trójeczka. Mało tego codziennie wracają do domku. Pracują generalnie od 8-17. Soboty mają wolne. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

Nasze schody i postępy prac można obejrzeć tutaj. Zapraszam

https://skydrive.live.com/redir.aspx?cid=ebe8b2d4da5f88a4&page=play&resid=EBE8B2D4DA5F88A4!157&authkey=ZCESG1hOMRk%24

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley, wandrew i inni którzy są już ponad stropem...powiedzcie jak u Was wyglądało czasowo wykonanie stropu. U mnie ekipa dłubie całe 3 tygodnie z wielkim narzekaniem jaki to ciężki w budowie dom. Na początku mieli robić tydzień, ale stwierdzili że tylu słupów i zbrojeń jeszcze nie widzieli przy stropie. U was też tak to cieżko szło, czy mam jakiś "zmęczonych" fachmanów ?

 

Druga rzecz to kwestia schodów. Też robimy betonowe, oczywiście wersje prostą tak jak na zdjęciach pooley'a. Czy posiadasz może dokładne wymiarowanie tych schodów - tak jak w orginalnej wersji projektu wymierzone są osobno tylko te w wersji wychodzącej na salon. jeśli tak to bardzo bym prosił :) z horyzontu przysłali nie wiele

 

Z góry dziękować :) !

 

:-D u mnie to samo, wieczne narzekanie, jaki trudny, jak ciężko a drutu jak na lotnisko itp. u mnie ze stropem zeszło niecałe 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...