Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jezeli chodzi o kolory to tynki mamy z ceresitu, bialy (na zdjeciach widac dopiero na garazu) - Tundra 1, to taka przelamana biel, szare gzymsy - Nebraska 6, natomiast gorna czesc byla dobierana z innego wzornika bo z Ceresitu nie bylo nic zblizonego do tego co chcielismy - bazowalismy na wzorniku Caparol, kolor Amber 35 - labolatrium ceresitu na tej podstawie dobralo barwniki i stworzyli nam kolor (jak bardzo ktos bedzie chcial, to sie moge dowiedziec jakie to byly skladowe). Kolor dobieralismy pod barwe okien (winchester).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pozytywnie "zabity" przez Magwis :) Nie mogę się napatrzeć, brawo:)

 

Dzięki;-) bardzo nam miło.

 

Wykończenie środka jest "zabijające" - robiliśmy równolegle...dużo nerwów nas kosztował. Niestety w środku okazuje się jak dużo pieniędzy brakuje i z iu rzeczy trzeba rezygnować. I wtedy przychodzi myślenie "może trzeba było mniej pakować w tzwn. mury?"

Ale już po fyrtkach - więc środek będziemy robić na raty. Jeszcze zakończymy malowanie - dół, bo góra już pomalowana, drzwi wewnętrzne już część wstawiona, kuchni tez już do montowania - garderoby w czwartek;-))) W piątek jedziemy na wakacje - i mam nadzieję, że w grudniu się przeprowadzamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magwis, mogłabyś podać wymiary stopni na schodach? Chodzi mi o wysokość i głębokość stopnia. Zauważyłam, że masz zrobiony podest, a ponieważ ja jeszcze nie mam wylanych schodów to może jeszcze zdąże je przeliczyć :)

 

wysokość 17,11 cm, a głębokość 25 cm, grubość stopni i podstopni 7 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że temat był poruszany co do wielkości i dzielenia okien. szczególnie tego dużego okna w salonie. jestem na etapie wyceny okien i wszyscy sugerują podzielenie tak jak w projekcie (4 czesci - 2 zewnetrzne stały fix i 2 srodkowe rozsuwane) Kolejne firmy wyceniają to okno podobnie ok 9-10 tyś, 6 komorowe,3 szyby. Widziałem na zdjęciach poolaeya, że jednak da się to okno podzielić na 2 części. Jaki był koszt waszego okna ? Ze względu na wagę, systemy itd firmy mówią że owszem się da ...ale za 20-25 tyś za to jedno okno !!!! prawda czy fałsz :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAŁSZ! Nasze okno Oknoplast Kraków, tak zwane HS (podnoszono-przesuwne bezprogowe) kosztowało nas ok. 12.500 zł (brutto) - oczywiście jest to cena już po zniżkach, ale nie sądzę żebyśmy dostali jakiś kosmiczny rabat ;) Poza tym, jak zamawiasz okna do całego domu to zawsze da się coś okręcić ;) Ale 20-25 tys to już chyba przesada, chociaż wszystko pewnie tez zależy od producenta, jedni są tańsi, inni drożsi... Ciekawostka jest waga takiego okna - około 0,5t :D

Co do jego konstrukcji, to ma ono trochę gorsze właściwości niż pozostałe okna, bo ma grubsze szyby (przez co szyby tez przepuszczają mniej światła) i inny profil, nie tak 'ciepły'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze kwota 20,25 tys za takie okno to lekka przesada, ja mam wycene z fabryki Kompan, okna Brugmanna i to okno (co prawda zmniejszyłem do 3200), dzielone na 2 kwatery, 6 komorowe, 3 szybowe w systemie HST wycenione na 10,400zl, w standardowym systemie 6000zł. Nie sądzę, żeby te 80 cm podniosło cenę dwukrotnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAŁSZ! Nasze okno Oknoplast Kraków, tak zwane HS (podnoszono-przesuwne bezprogowe)

 

tłumaczą, że takie okno powinno mieć (każda z 2 części) swoją osobną szynę. podobno jest to zbyt ciężkie, aby umieszczać w nim mechanizm podnoszono przesuwny, z którym z czasem mogą pojawić się problemy.i bądź tu mądry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaq: trudno umieścić dwie połówki jednego okna na jednej szynie... bo jak miałyby się wtedy przesuwać po niej? Jedno blokowaloby drugie przeciez ;) Co prawda obydwie polowki maja oddzielne szyny, ale jest to jeden element, bo w sumie nie wyobrazam sobie kazdej czesci okna na oddzielnej szynie, bo co jak by sie te szyny nie spasowaly idealnie przy montazu? Poza tym, pod taka szyna jest umieszczony dodatkowy profil wzmacniajacy ktory dodatkowo utrzymuje cala konstrukcje.

 

calkiem_zielony: no u nas okno ma 3960x2350 mm, profil VekaSlide, 3-szybowe 6/10/6/10/6 U=0.8, ale cale okno ma U=1.33.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pooley i inni którzy mają juz dach

Jak macie wykonane połączenie krokwi z murłatą ?

Jeżeli przy pomocy stalowych kątowników to jak one są przymocowane ? gwoździami ciesielskimi (jesli tak to ile przypada na blachę ?) czy śrubą

Ja mam blachę i po około 4-5 gwoździ na każdą ze stron to znaczy 4-5 na krokwi i 4-5 na murłacie.

Zastanoawiam się czy to wystarczy .

Proszę o wasze rozwiązania

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlaq: trudno umieścić dwie połówki jednego okna na jednej szynie... bo jak miałyby się wtedy przesuwać po niej? Jedno blokowaloby drugie przeciez ;) Co prawda obydwie polowki maja oddzielne szyny, ale jest to jeden element, bo w sumie nie wyobrazam sobie kazdej czesci okna na oddzielnej szynie, bo co jak by sie te szyny nie spasowaly idealnie przy montazu?.......

 

nie no jasne że obie nie mogą być na jednej :) ale wszystkie firmy z którymi rozmawiałem tłumaczą, że najbezpieczniej jest kiedy każda połowa ma osobną "szynę" po której tylko ona się porusza(nawet jeśli jedna jest stała)...podali mi nawet jakaś trudną nazwę tego mechanizmu ale zapomniałem:) z zaznaczeniem że jest to cholernie drogie i na zamówienie. za granicą podobno takie powierzchnie okien za mechanizmach uchylno przesuwnych przestają być montowane. powiedzieli mi tak: założyć możemy, ale od razu za pol roku możemy umówić się na serwis :( jeden przedstawiciel sam ma takie w domu i mówi że teraz żałuje.

 

pooley: a jak to wygląda z przesuwaniem, połowa tego okna delikatnie się przesuwa czy jednak trzeba włożyć w to trochę siły, mimo wszystko to ok 250 kg taka część. jak wygląda to w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie wykonane połączenie krokwi z murłatą ?

Jeżeli przy pomocy stalowych kątowników to jak one są przymocowane ? gwoździami ciesielskimi (jesli tak to ile przypada na blachę ?) czy śrubą

Ja mam blachę i po około 4-5 gwoździ na każdą ze stron to znaczy 4-5 na krokwi i 4-5 na murłacie.

 

ja dokladnie tak mam, krokwie z obu stron oblozone katownikami i wszystko zbite 4-5 gwozdziami ciesielskimi na kazda strone katownika (czyli na jedna krokwie jakies 16-20 gwozdzi, poza tym jeden wielki gwozdz tez w tym siedzi)

 

Pooley z jakiej grubości OSB dawałeś podbitkę i ile styropianu?

Domek wygląda super

Miałes tynk barwiony w masie czy malowałes?

 

Plyta osb 18mm + styropian 2cm (+siatka i klej oczywiscie), styropian mocowany do plyty specjalnym klejem, robilismy proby wczesniej czy to sie trzyma, i rzeczywiscie trzyma fest. Tynk Ceresitu barwiony w masie, o kolorach pisalem juz kilka postow wczesniej.

Dzieki za mile slowa :)

 

....ale od razu za pol roku możemy umówić się na serwis :( jeden przedstawiciel sam ma takie w domu i mówi że teraz żałuje.

pooley: a jak to wygląda z przesuwaniem, połowa tego okna delikatnie się przesuwa czy jednak trzeba włożyć w to trochę siły, mimo wszystko to ok 250 kg taka część. jak wygląda to w praktyce ?

 

Jakas dziwna ta firma... o takie okna pytalem sie chyba 3-4 firm, i zadna mi takich bajek nie opowiadala, szczerze mowiac chyba balbym sie zamawiac okna w tej firmie co z nia rozmawiasz, moze problem lezy raczej po ich stronie, moze nie maja doswiadczenia z takimi oknami i staraja sie tak Cie urobic zebys ich nie zamowil? ;)

Co do otwierania, to idzie calkiem lekko, wiadomo, trzeba je rozpedzic ;) i wymaga to troche sily, ale bez przesady. Moja zona, bardzo drobna osobka, mowi ze jest spoko :) A ona dosyc cherlawa ;)

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...