Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko wskazuje na to, że u mnie w salonie i w jadalni będą kanałowe bez wentylatorów na całej długości moich przeszkleń.

 

pooley No i udalo nam się obejrzeć Waszą elewację na żywo. Robi bardzo dobre wrażenie. Może i płyty wyglądały lepiej, ale na pewno nie na tyle aby płacić za nie taką kwotę. W końcu na funkcjonalność to nie wpływa w żaden sposób, a sąsiadom można też zrobić ładny widoczek w inny (tańszy) sposób :)

Poważnie zastanawiamy się nad zrobieniem elewacji w takim samym kolorze. Nie wiem tylko, czy nie macie jakiś zastrzeżonych praw autorskich?

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że u mnie w salonie i w jadalni będą kanałowe bez wentylatorów na całej długości moich przeszkleń

 

Jakiej głębokości zakładasz kanały? My zamierzamy zainstalować kanałowe z wentylatorem, chociaż niektórzy mówią, że praca wentylatorów jest trochę uciążliwa - i tu mamy mały dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znam dokładnych wymiarów kanałów. Czekam w tej chwili na pierwsze wyceny i propozycje. Jak będę coś wiedział to dam znać. Głębokość nie ma dla mnie aż takiego znaczenia. Ma to dawać odpowiednią moc cieplną do ogrzania pomieszczeń. Ze wstępnych rozmów z wykonawcą mamy ustalone, że podłogówka będzie tylko w łazienkach, w wiatrołapie i kotłowni. Grzejniki konwekjonalne na ścianach w garażu, w hall'u pod schodami i w pokojach na górze. Salon i jadalna ma być ogrzewana tylko grzejnikami kanałowymi. Zakładam więc, że będa musiały być odpowieniej mocy a co za tym i dzie i gabarytów. Nie wykluczam też doprowadzenia w jeden lub dwa punkty na dole dodatkowych rurek do podłączenia w przyszłości grzejników pionowych na ścianach gdyby okazało sie, że same kanałowe nie dadzą rady. Ja upieram się przy wersji bez wentylatorów. Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że będą zawsze działały cicho. Producenci zalecają bardzo mocno ochronę ich w trakcie prowadzenia wszelkich brudnych prac. A co później w trakcie mieszkania? Naturalne jest, że po letnim sezonie będzie tam pełno piasku i kurzu. Nie sposób ochronić przed tym wentylatorów. Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley No i udalo nam się obejrzeć Waszą elewację na żywo. Robi bardzo dobre wrażenie. Może i płyty wyglądały lepiej, ale na pewno nie na tyle aby płacić za nie taką kwotę. W końcu na funkcjonalność to nie wpływa w żaden sposób, a sąsiadom można też zrobić ładny widoczek w inny (tańszy) sposób :)

Poważnie zastanawiamy się nad zrobieniem elewacji w takim samym kolorze. Nie wiem tylko, czy nie macie jakiś zastrzeżonych praw autorskich?

 

haha... nie, nie zastrzegamy sobie kolorystyki na wylacznosc ;) Ciesze sie ze kolorystyka wam przypadla do gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pooley - gratulacje wykonania.

mam pytanie czym zamierzasz pokryć krużganek - chodzi mi szczegółowo o górę.

odnośnie zastępczości płyt hpl zastanawiam się również na położeniem tynku lecz dodatkowo nad zboniowaniem styropianu aby powstały wyżłobienia które tak mi sie zdaje fajnie będą imitować płyty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim! mam na imię Agnieszka i wraz z mezem bedziemy budowali prawdopodobnie Aleksandrę w wersji B. piszę prawdopodobnie, bo narazie jestesmy w fazie projektowania. I stad kilka pytan-z tego, co sie orientowalam, ktos z tego watku podpiwnicza ten domek. Pytanie tylko kto?

Wszystkim budujacym gratuluje, bardzo fajne te Wasze Aleksandry. Pooley-nie wiem czy pisales,przepraszam jesli bedziesz musial sie powtarzac-dlaczego nie robiliscie naroznych okien?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga.Kom: z tymi naroznymi oknami jakos tak wyszlo :) nie bedzie problemu z ich uchylaniem, i jakos tak konstrukcyjnie nie mialem zaufania ;) ale pewnie przesadzam. W kazdym razie nam slupek nie przeszkadza :)

 

Ja nie mam zaufania do naroznych w salonie,pewnie zrobilibysmy osobne. Czy bylaby w niedalekiej przyszlosci mozliwosc,abysmy obejrzeli Wasz domek w realu? czesto jestesmy w okolicach Warszawy,wiec byloby po drodze. w kilku sprawach na etapie projektowania bardzo by nam to pomoglo. co do elewacji, to gratulacje,super efekt,mozecie sobie te plyty spokojnie darowac:cool: tak jak pisalam wczesniej - chcemy robic podpiwniczenie i bardzo bym byla wdzieczna,jakby ktos takze umozliwil nam zobaczenie tego na zywo,obawiamy sie,ze dom wyjdzie za wysoki w sensie wizualnym. dzialke mamy z lekkim spadkiem,co daje mozliwosc zrobienia okien od piwnicy z tylu domu,a z przodu ewentualnie jakies swietliki. nie bylo u Was problemu z dachem 20stopni? plan zagospodarowania pozwalal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapraszam serdecznie na wizytacje :) juz tyle ludu sie przewinelo przez nasz dom... ;) Co do ogladania, to fakt, ze na zywo to zupelnie co innego. Mamy troche inny uklad pomieszczen, bo mamy modern A, ale z grubsza to samo. Zapraszam na priv to dogadamy szczegoly, ale najwczesniej dopiero po nastepnym weekendzie, bo teraz we wtorek/srode maja robic nam wylewki.

Co do elewacji, to rzeczywiscie wygalda calkiem ok :) ... ale plyty wygladaja duzo lepiej, caly czas o nich myslimy, jak bysmy mieli na to srodki to sie raczej nie zawahamy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

ja planowałam piwnicę i wandrew, nie wiem, czy ktoś jeszcze.

Ja miałam zamiar wkopać się na tyle głęboko, by nie podnosić domu, a wypuścić jedynie świetliki.

Piwnica odpadła, bo na działce mamy zbyt wysoko wodę, a w tym roku dosyć od znajomych się nasłuchałam o pompowaniu :( Powiem ci szczerze, że widząc rozmiary domu i KOSZTY błogosławimy z mężem dzień, kiedy zrezygnowaliśmy z piwnicy. My robimy Modern B i zrezygnowaliśmy z drugiej łazienki na rzecz pomieszczenia czysto gospodarczego, takiego magazynku domowego na walizki, ozdoby na choinkę itp., część garderoby przy łazience przeznaczyliśmy na pralnio - suszarnię, natomiast za garażem mamy dodatkowo małą "kotłownię" na piec, odkurzacz i inne takie - ile się da, w garażu robimy mini wanienkę na brudy. Jakoś to trzeba poupychać. W piwnicy więcej by się pomieściło, ale tak jak pisałam, koszty duże, sporo zabawy z izolacją, a potem w samym domu jest co robić (czt. sprzątać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga,

ja planowałam piwnicę i wandrew, nie wiem, czy ktoś jeszcze.

Ja miałam zamiar wkopać się na tyle głęboko, by nie podnosić domu, a wypuścić jedynie świetliki.

Piwnica odpadła, bo na działce mamy zbyt wysoko wodę, a w tym roku dosyć od znajomych się nasłuchałam o pompowaniu :( Powiem ci szczerze, że widząc rozmiary domu i KOSZTY błogosławimy z mężem dzień, kiedy zrezygnowaliśmy z piwnicy. My robimy Modern B i zrezygnowaliśmy z drugiej łazienki na rzecz pomieszczenia czysto gospodarczego, takiego magazynku domowego na walizki, ozdoby na choinkę itp., część garderoby przy łazience przeznaczyliśmy na pralnio - suszarnię, natomiast za garażem mamy dodatkowo małą "kotłownię" na piec, odkurzacz i inne takie - ile się da, w garażu robimy mini wanienkę na brudy. Jakoś to trzeba poupychać. W piwnicy więcej by się pomieściło, ale tak jak pisałam, koszty duże, sporo zabawy z izolacją, a potem w samym domu jest co robić (czt. sprzątać ;) )

 

To fakt, robi sie kawal domu z tego, 3 poziomy jakby nie patrzec. no i maly stryszek na dodatek.duzo tego.. uparlismy sie na piwnice wlasnie ze wzg.na piec,jakas pralnie. nie wiem,co z tego wyniknie,dlatego tak bardzo chce zobaczyc u kogos. lubie porzadek,ale sprzatanie nie jest moim hobby,zwlaszcza takiego metrazu:) a jak tam kuchnia w wersji B? w ogole to na jakim etapie jestes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pogoda pozwoli za parę dni zaczniemy dach i gdyby sie udało go przykryć, zamykamy dom do wiosny.

Uważam, że rozmiar kuchni i do tego brak małej spiżarni są największym minusem tego domu, jeżeli chodzi o wygodę i organizację. Cały dom jest przeciez bardzo duży, zaś Kuchnia nie jest zbyt porażająca i ma spore okno. Ja zdecydowałam o wejściu od rogu i zabuduję ścianę przy jadalni, żeby powiesić szafki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że kuchnia (i nie tylko) ma spore okno to właśnie cały urok tego projektu. Może rzeczywiście nie poraża wielkością, ale w zupełności wystarcza na potrzeby średniej rodzinki. Małą śpiżarnię da się zrobić w pomieszczeniu technicznym przy garażu, które jest całkiem pokaźne jak na taki domek. Robimy je przechodnie z garażu i mamy świetne miejsce na ulokowanie nadmiaru zakupów. Na pralnie i suszarnię zaadoptowaliśmy garderobę na piętrze, która jest w sąsiedztwie łazienki. Podobnie jak Beess zaczynamy dach i mamy zamiar skończyć go za ok. 3 tygodnie. Potem ocieplenie poddasza i może w styczniu uda się wstawić drzwi i okna, aby powalczyć z instalacjami w środku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...