Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zgadzam się w 100%, że okno w kuchni jest super, ale przy takiej kuchni jak w Aleksandrze tak duże okno utrudnia efektywne jej zagospodarowanie. Mówiąc spiażarnia miałam na mysli coś "pod ręką". Nie wycodząc z kuchni. Też będę musiała sie przejść, a wolałabym mieć tuz obok. Tego jednak zazdroszcze znajomym - walory Aleksandry jednak przeważyły :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pooley - dzięki za możliwość zwiedzenia posiadłości :) dużo nam to rozjaśniło :)

Co do kuchni - też myśleliśmy o podobnym układzie, ale z tego, co czytałam to obok lodówki nie powinno się stawiać źródła ciepła - piekarnika. Można stracić gwarancje na lodówkę. Generalnie tylko lodówki tylko te do zabudowy można ustawiać w ścisłej zabudowie (te niestety są sporo droższe podobno) pozostałe muszą mieć możliwość wentylacji z każdej strony. Jeśli ktoś ma większe doświadczenie w temacie - to proszę mnie sprostować – chętnie bym usłyszała, że jednak nie ma ograniczeń. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje się ze nie za dużo miejsca w tej kuchni ale nasz projekt udało się tak zagospodarować iż szafek wyszło w sam raz. wejście do samej kuchni między słupami ( wyszło 80 cm więc tyle mniej więcej co drzwi) więc odległość od słupa do okna udało się zabudować szafkami z dwóch stron. zmieniliśmy wymiary okien ( 150x140) więc obok samych okien zmięsci się cąłkiem sporo sprzętu. my spiżarnię robimy "wchodząc" w hall i przedpokój tzn wejście do spiżarni ( drzwi przesuwne) tzn hall i przedpokój będą 60 cm węższe ale dopiero od połowy hallu tak żeby szafa w hallu też się zmieściła. widąc to jako tako na załączonych zdjęciach.

 

 

zdjecie 3.jpgzdjecie 1.jpgzdjecie 2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sniatek, super rozwiązanie z oknami. Myślę, że to dobry pomysł. U góry też zmieniłeś? Dzięki, że wkleiłeś te wizualizacje, bo właśnie się bałam rzędu mebli na ścianie od frontu, w jaki sposób przysłonią okno, ale widzę, że będzie ok. Początkowo tez kombinowałam w tą powierznią w hallu, zwłaszcza, że ja nie robie w tym miejscu pomieszczenia gosp. tylko jeden duży hall z wejściem do garażu. Jednak bałam się, że po prawej będzie zbyt wąsko. Nawet jeszcze dwa tyg. temu to rysowywaliśmy po posadzkach i wciąż wydawało się mało. jednak świetnie, że będziesz miał takie miejsce.

 

Pooley wejście do kuchni macie w tym miejscu, co w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie ;-)

Mieliśmy kłopoty z działką, ale kupiliśmy inną, odeszliśmy na chwilę w stronę parterówki, ale wracamy do Oli :cool:

 

Dzięki uprzejmości kolegi Prene byliśmy zobaczyć Ole na żywo, i wszystko wskazuje na to że jednak będziemy budowali ten projekt w wersji modern. Zastanawiamy się tylko czy wersję A czy B. Skłaniamy się ku wersji A, ponieważ zawsze to trochę mniej tych m2 do ogrzania. Dlatego tez kombinuję z kuchnią, co by nie była zbyt mała. Ponieważ na wizualizacji Pooley'a troszkę ciasno to wygląda :/

 

Obliczałem, obliczałem i takie coś mi wyszło:

http://img84.imageshack.us/img84/5846/kuchnian.th.jpg

Zastanawiam się tylko czy nie zmienić zabudowy o głębokości 45cm na 60cm, bo i tak zostanie dość sporo miejsca na środku kuchni. Co o tym myślicie?

 

p.s. Sniatek w czym robiłeś te wizki jeśli można spytać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woodek, moim zdaniem jakkolwiek nie poustawiasz, będzie ciasno. U sniatka wygląda to przestrzenniej, ale wydaje mi się, że to trochę dlatego, że na wizualizacjach nie ma wszystkich ścian i jest trochę dalsza perpektywa. Mnie właśnie ta kuchnia skusiła na B. Gdyby nie to - wolałabym A. Dałabym głębokość 60.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley

Nasza wizualizacja kuchni jest prawie identyczna jak wasza :) Po przesunięciu ścinaki dziąłowej w korytarz kuchnia jest w sam raz wcale nie jest mała :)

Pytanko jak zamierzasz rozwiązać odprowadzenie powietrza z pochłaniacza ?

Chodzi mi o sytuację z Rekuperatorem,żeby nie powstała wentylacja grawitacyjna jednoczesnie.

Podłączasz do komina czy jakiś inny pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley

Nasza wizualizacja kuchni jest prawie identyczna jak wasza :) Po przesunięciu ścinaki dziąłowej w korytarz kuchnia jest w sam raz wcale nie jest mała :)

Pytanko jak zamierzasz rozwiązać odprowadzenie powietrza z pochłaniacza ?

Chodzi mi o sytuację z Rekuperatorem,żeby nie powstała wentylacja grawitacyjna jednoczesnie.

Podłączasz do komina czy jakiś inny pomysł ?

 

Chetnie bym zobaczyl wasza wizualizacje :) Co do okapu kuchennego, to nie odprowadzamy powietrza bezposrednio. Zeby nie komplikowac ukladu, ani nie mieszac rekuperacji z grawitacja, okap bedzie dzialal tylko na zasadzie pochlaniacza, a to co wydali do gory bedzie zasysane czesciowo przez kratke wywiewna rekuperacji znajdujacej sie na drugiej scianie (powinien nastapic taki naturalny ciag wentylacyjny). Zastanawialem sie czy nie sprzegnac jakos okapu z rekuperacja, ale po przewaleniu tony informacji w necie - to sie nie sprawdza, poniewaz reku ma duzo mniejsza wydajnosc i sie to 'gryzie' z wydajnoscia wentylatora w okapie. A robienie bezposredniego wywiewu przy reku tez tak troche bez sesnu i jest to klopotliwe, bo w przypadku nie uzywania okapu trzeba jakos zamykac wywiew na zewnatrz, zeby kontrolowac powietrze w domu. Poza tym, my malo gotujemy, wiec i tak bedziemy pewnie okapu uzywac sporadycznie, a jak bedzie bardzo zle to odpale reku na full, albo po prostu uchyle okno ;) Aczkolwiek watpie zeby bylo to kiedykowlwiek potrzebne, bo samo filtrowanie przez okap duzo daje, a do tego wymuszony silny obieg powietrza w domu zrobi swoje.

 

PS Fajne drzwi :) my tez mamy CAL

Widze ze zdecydowaliscie sie robic gzymsik wg projektu (32cm? My zmniejszylismy na 25cm)? Jak dojdzie wam do tego obrobka blacharska to bedzie mega parapet dla ptactwa... ;) ja sie troche martwie o to, ale w razie czego wystawie moje trzy tygrysy na przeszpiegi, one skutecznie powinny wystraszyc ptaszyska ;) Robicie na gorze nad gzymsem plyty HPL?

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do kuchni to faktycznie w wersji modern A (którą posiadam), to jest ona dość mała. Po kilku wieczorach wymyśliłam taki układ, choć może on jeszcze ulec zmianie. Zwłaszcza pomysł dwuosobowego podręcznego stolika, który najprawdopodobniej zostanie zamieniony na kolejną wysoką szafkę do przechowywania. Wizualizację robiłam na planerze z Ikei. Jest dość prosty, ale wystarczający aby dać pewne wyobrażenie...

moja kuchnia2.jpg

moja kuchnia1.jpg

moja kuchnia4.jpg

moja kuchnia5.jpg

moja kuchnia6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda kuchnia jeśli się przesunie część ścianki w stronę wiatrołapu (oczywiście nie ma kuchenki, zlewu i jest za dużo piekarników, ale program w którym to robiłem miał słabe biblioteki mebli:cool:):

http://img35.imageshack.us/img35/4534/kuchnia1e.th.jpg

Jak dla mnie jest ok, i chyba weźmiemy mniejszą wersję projektu.

 

seb.719 domek pięknie wygląda

Edytowane przez woodek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po metrze to będzie za dużo na pewno, miałem częściowo zrobioną więźbę u siebie na kompie tak wiec pozwoliłem sobie przymierzyć, oczywiście poniższe rysunki są tylko poglądowe (w lustrzanym odbiciu, bo taki wariant jest u nas), przy adaptacji projektu architekt powinien to przeliczyć dokładnie (nasz tego nie zrobił dokładnie, dlatego właśnie sam musiałem liczyć co i jak).

Oryginalnie wygląda to mniej więcej tak:

http://img508.imageshack.us/img508/4843/dachoryginal.gif

 

W naszym przypadku poszerzyliśmy garaż o 40 cm (akurat na tyle mniej więcej pozwalała nam działka), tak wiec fartem dach nie uległ specjalnym zmianom, gdyż punkt podparcia 2 belek w jednym miejscu przeniósł się po prostu z frontu na boczna ścianę.

http://img809.imageshack.us/img809/990/dach40cm.gif

 

Ty, Tomku, natomiast chciałeś poszerzyć garaż w obie strony aż o metr, wyszło mi wiec coś takiego:

http://img594.imageshack.us/img594/6350/dach100.gif

Uwzględniając w tym przypadku nawet grubość ocieplenia jak w projekcie (20cm - zaznaczone przerywana linia) od frontu szczyt dachu jest sporo poza krawędzią budynku, na domiar złego szczyt dachu podniesie się niemalże o 35 cm, a to już jest sporo. No i nie będzie jak podeprzeć szczytu, bo podciąg w garażu jest nie w tym miejscu gdzie by się przydał ;)

 

Upierając się przy maksymalnym powiększeniu garażu, pozbywając się płyt HPL w górnej części elewacji - robiąc ocieplenie wszędzie o grubości 20 cm (bo przecież normalnie w górnej części ocieplenie jest cieńsze - 12cm) teoretycznie wydaje mi się że garaż można by poszerzyć o 75cm i wysunąć jego czoło o 45 cm.

http://img811.imageshack.us/img811/7721/dach75.gif

 

Na rysunkach napisałem ile podniesie się teoretycznie najwyższy punkt dachu przy takich zmianach, wszystko to oczywiście teoria :) Nie jestem architektem tak wiec może się mylę ;)

 

W załączeniu propozycja od p. Justyny z Horyzontu na powiększenie garażu. Po zmianach będzie tego około 40m2

https://picasaweb.google.com/102067404388775583084/AleksandraHoryzont?authkey=Gv1sRgCL-w7Lr49O2qhgE

Edytowane przez _brzytwa_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...