Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Koledzy fachowców w naszym pięknym kraju nie ma

jeżeli są to już jak igła w stogu siana

poprostu tragedia

jak nie jesteś specjalistą lub nie masz zaufanego kierownika budowy który jest codziennie sprawdza i wszystko pokolei wytyka wykonawcy to nie zrobią porządnie

ja to chyba miałem najgorsze przeżycia z wykonawcą - poprostu załamka z tymi paprochami

kase chcą za nic - im mniej zrobią tym lepiej dla nich

poprostu wszystko trzeba w umowie zawrzeć dokładnie z najmniejszymi szczegółami

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich budujących Aleksandre,

Ja tez zostalem milosnikiem tego projektu, wiec chetnie czytam Wasze wypowiedzi. Swoja budowe rozpoczne wiosną.

 

Chcialbym zapytac czy ktos w Was dysponuje rozwiązaniem konstrukcyjnym, ktore umożliwia zrezygnowanie ze stalowych slupow w oknie kuchni i pietra nad kuchnia?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley masz rację. My mamy do SSO dwie ekipy, tzn. generalnie podział: mury i dach. Murarze juz chcą uciekać na inna budowę i tu jest problem.

 

Słyszeliście jaka ma być piękna pogoda na budowanie. Dla tych co jeszcze budują :) Nie wierzyłam, że położymy dach, a wygląda na to, że się uda. Może nawet dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę. W tym tygodniu kończymy więźbę dachową. Zostanie folia, łaty, kontrały i dachówka. Bez względu na pogodę musimy to zadaszyć przed zimą. Gdyby jednak udało się to zrobić bez opadów to będzie super. Mamy domek, który od czasu rozpoczęcia robót we wrześniu nie przyjął prawie grama wody. Bloczki klejone, więc woda tylko tyle co w betonie. Jest bardzo suchy i będzie można jeszcze w środku zimy wstawić okna i kontynuować prace instalacyjne i inne mokre w środku :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda sprzyja, też jestem na etapie pokrycia. Od wrzesnia praktycznie nie padało, a śnieg planują dopiero na luty :) Więc o pokrycia można być spokojnym. Wracając do tematu garażu, to ja poszerzyłem o metr i wydłużyłem o metr z tyłu. Ekipa wzięła to na siebie, powiedzieli, że nie z takiej opresji wychodzili i jedyny minus jaki będzie to kilkucentymetrowy uskok na podbitce w rogu garażu. Czekam na efekty, mam nadzieję, że wyjdzie przyzwoicie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj ofertę na SSZ, powiedzcie mi proszę co na ten temat myślicie (czytałem Wasze wcześniejsze posty nt waszych wycen i mam już mętlik w głowie czy ta oferta jest ok czy też ....).

Podane ceny są netto (materiał + robocizna bez VAT).

Roboty ziemne 4062

Roboty fundamentowe 29790

Podkłady podposadzkowe 10887

Roboty murowe parter 17041

Konstrukcje żelbetowe i strop nad parterem 29416

Kominy 7633

Roboty murowe piętro 21474

Dach (dachówka cementowa) 54013

Ściany działowe wewnętrzne 7625

Schody, tarasy 7569

Stolarka okienna i drzwiowa zewn. 38127

 

Razem ok 228 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cenę duży wpływa ma też rodzaj zastosowanych materiałów o tym nic nie piszesz. Cena jest może więc i przyzwoita, ale tylko jeśli materiały będą przynajmniej ze średniej półki jakościowej. Ze swojej strony mogę tylko poradzić, żeby do takiej umowy wpisać rodzaj stosowanych materiałów, a jeśli to tylko możliwe to nawet ich producenta i konkretny model produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tego nie da się porównać tak wprost z powodu zbyt dużych różnic w cenach materiałów. Same okna można kupić za 20 ale i za 50 tys to nie stanowi większego wyzwania. Starajmy się porównywać podobne rzeczy.

Mati_23 podaj proszę przynajmniej rodzaj metriałów na ściany, rodzaj zaprawy, typ stropu, dokładny rodzaj pokrycia dachowego, profil okna oraz parametry szyb, w jakim systemie okna przesuwne HST, PSK, inne.., rodzaj kominów systemowych, jakie drzwi wejściowe i garażowe?

Twoja cena jest pewnie normalna i uwzględnia rodzaj stosowanych materiałów oraz godziwą marżę wykonawcy. W końcu nie będzie tego robił dla przyjemności.

Zbyt niska cena za usługę doprowadzi do tego co u mojego kolegi z pracy. W połowie inwestycji brygada zarientowała się, że za mało wzięła i trudno było ich nakłonić do utrzymania jakości prac. O jakichkolwiek drobnych zmianach (co jest nieuniknione) już nie wspomnę. Jeśli się godzili to brali wtedy za to stawkę x3.

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_23 - u mnie stan surowy zamknięty z powiększonym grażem i tarasem nad nim z porothemru profi szlifowanego z dachówką ceramiczną Nibra F7 z oknami 3 szybowymi (wsumie 4 szybowymi bo piersza warstwa klejona antywłamaniowa + okucia antywłamaniowe) z bramą garażową wyniosło okolo 230 tys zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tego nie da się porównać tak wprost z powodu zbyt dużych różnic w cenach materiałów. Same okna można kupić za 20 ale i za 50 tys to nie stanowi większego wyzwania. Starajmy się porównywać podobne rzeczy.

Mati_23 podaj proszę przynajmniej rodzaj metriałów na ściany, rodzaj zaprawy, typ stropu, dokładny rodzaj pokrycia dachowego, profil okna oraz parametry szyb, w jakim systemie okna przesuwne HST, PSK, inne.., rodzaj kominów systemowych, jakie drzwi wejściowe i garażowe?

Twoja cena jest pewnie normalna i uwzględnia rodzaj stosowanych materiałów oraz godziwą marżę wykonawcy. W końcu nie będzie tego robił dla przyjemności.

Zbyt niska cena za usługę doprowadzi do tego co u mojego kolegi z pracy. W połowie inwestycji brygada zarientowała się, że za mało wzięła i trudno było ich nakłonić do utrzymania jakości prac. O jakichkolwiek drobnych zmianach (co jest nieuniknione) już nie wspomnę. Jeśli się godzili to brali wtedy za to stawkę x3.

 

Już odpowiadam i doprecyzowuje:

-POTOTHERM 25 P+W pustaki ceramiczne

-wszelkie zaprawy i kleje KREISEL

-Dachówki cementowe BRAAS (podstawowa Romańska) + Folie wstępnego krycia DORKEN

-Rynny dachowe KANION z PCV

-Komin LEIER fi 200

-Stropy gęstożebrowe TERIVA I + HI-BET belki stropowe prefabrykowane żelbetowe

-POL-SKONE SILESJA drzwi drewniane zewnętrzne

-WIŚNIOWSKI bramy garażowe segmentowe kompletne z napędem

 

Co do okien to narazie nie przywiązuje to tego uwagi, gddyż zamierzam sam zająć się tematem (jestem jakby troche z branży) :-). W związku z tym czy możecie mi podać jaki udział w całości waszej inwestycji (ceny końcowej SSZ) stanowią okna, będzie mi łatwiej porównać.

Z góry wielkie thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy z cementowej, waga podobna do ceramicznej, trzeba tylko uwazac bo jest troszke bardziej wrazliwa na uszkodzenia, ale za to sporo tansza.

A dokladniej jest to taka, w kolorze ciemnoszarym:

http://www.euronit.pl/pl/produkty/informacje-o-produkcie/pr/concrete-tiles/concrete-tile-profile-s.html

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley, a mieliście projekt zaadaptowany do cementowej, czy do ceramicznej? Bo ja mam złasnie do ceramicznej i nie wiem, czy to wymaga poprawek. Pamiętasz ile was wyniosły dachówki (jaki to rząd) albo może pamiętasz cenę metra?

Zdecydowanie mnie zachęciliście swoim dachem. Wygląda super!

Czekam tylko na ostateczna ofertę (czy nie wyniesie tyle, ile oferty ceramicznej ;) i 15 grudnia, w samym środku zimy ;) mamy zamiar kłaść :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...