Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Beess: Ceramiczna czy cementowa, dla konstrukcji nie ma znaczenia, waga bardzo zblizona, i tak, zmienialismy konstrukcje podciagow (piasalem gdzies tutaj wczesniej na forum). Co do cen... hm... nie powiem Ci dokladnie ile mnie wyniosly dachowki w sumie, bo mialem fakture zbiorcza na usluge (razem z rynnami, blachami na obrobke i wszelkimi pierdolkami do montazu). Moge Ci za to podac ceny jednostkowe netto:

Creaton Euronit profil S grafitowa - 1,75 zł/szt ( 10 szt na m2 )

Gąsior podstawowy - 10,20 zł/szt

Klamra do gąsiora - 0,50 zł/szt

Gąsior skrajny - 55,00 zł/szt

Trójnik - 84 zł/szt

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mati_23 - u mnie stan surowy zamknięty z powiększonym grażem i tarasem nad nim z porothemru profi szlifowanego z dachówką ceramiczną Nibra F7 z oknami 3 szybowymi (wsumie 4 szybowymi bo piersza warstwa klejona antywłamaniowa + okucia antywłamaniowe) z bramą garażową wyniosło okolo 230 tys zł.

 

Wandrew, podaj proszę czy kwota jest brutto czy netto oraz jeśli to nie problem podaj w całości udział stolarki okiennej + bramy.

 

Będę wdzięczny również za odpowiedź od innych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Justyna potwierdziła, że będzie trzeba przesunąć lub skrócić okno. Dach podnosi się o 18cm.

Zastanawiam się jeszcze czy widoczne było by niewielkie zmniejszenie kąta pochylenia dachu.

 

Czy oprócz rysunków koncepcji powiększenia garażu - pytałeś może o przeliczenia konstrukcji i jakies większe szczegóły? Nasza Pani architekt adaptujaca ma problem z powiększeniem garażu.... To irytujace ale oczekuje chyba od nas że powiemy jej jak ma to zrobić...:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_23 - okna pasywne kolor antracyt przenikalność cieplna 0.079 Lambda - 33900zł z ciepłym (przereklamowanym) montażem

brama z ponoć porządnym automatem kingplastu kolor jasno szarawy - 6700zł

cena sumowana około 230 000 zł brutto

 

teraz styropian na całe ocieplenie zewnętrzne wyjdzie około 10tys zl przenikalność 0.031/0.033 Neotrhermu

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz rysunków koncepcji powiększenia garażu - pytałeś może o przeliczenia konstrukcji i jakies większe szczegóły? Nasza Pani architekt adaptujaca ma problem z powiększeniem garażu.... To irytujace ale oczekuje chyba od nas że powiemy jej jak ma to zrobić...:confused:

 

U mnie u architekta powiększenie garażu o metr z lewej i wydłużenie o metr z tyłu ograniczyło się do zaznaczenia ołówkiem na projekcie. Pogadaj może lepiej z ekipą która będzie wykonywała dach, czasami z praktycznego punktu widzenia wiedzą lepiej jak to zrobić niż "architekci". U mnie co prawda nad garażem narazie jest tylko więźba, ale przy nawet zwiększonym kącie nachylenia dachu (zarówno dach nad domem jak i nad garażem) ok. 23,24 stopnie nie weszła na okno. Zresztą zobacz na zdjęciach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_23 - okna pasywne kolor antracyt przenikalność cieplna 0.079 Lambda - 33900zł z ciepłym (przereklamowanym) montażem

brama z ponoć porządnym automatem kingplastu kolor jasno szarawy - 6700zł

 

Wandrew, a jakie masz okno w salonie podnoszono-przesuwne (HS), czy uchylno-przesuwne (PSK) i z jakiej firmy, jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz rysunków koncepcji powiększenia garażu - pytałeś może o przeliczenia konstrukcji i jakies większe szczegóły? Nasza Pani architekt adaptujaca ma problem z powiększeniem garażu.... To irytujace ale oczekuje chyba od nas że powiemy jej jak ma to zrobić...:confused:

Hi

Nie pytałem o szczegóły, bo cały czas zastanawiamy się nad tarasem nad garażem.

Można zapytać u źródła [email protected]

pozdrawiam

t.b.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących i tych co sie zastanawiaja nad Aleksandrą.

 

Przeczytałem całe forum.

Nigdzie nie znalazłem dokładnej informacji ktorej wszyscy szukaja, mianowicie ile kosztowal szanownych budowniczych ich dom. Rozumie, że to zalezy od wielu czynnikow ale czy mogłby ktoś z budujacych wypisac koszty budowy ( mniejwicej nie chodzi super dokladne cyfry . Według mnie kosztorys z Horyzontu jest zanizony i to dosc sporo. Budowalem juz dom z horyzontu ( parterowy ) i kosztorys tez byl troche zanizony. Niw eim jak wychodzi budowa domu pietrowego wiec gdyby byl ktos tak uprzejmy opisac koszty na forum lub na prv bardzo bym byl wdzieczny.

Mam do wyboru Aleksandre lub http://projekty.muratordom.pl/projekt_poranna-mgla,2314,1,0.htm lub http://www.domna5.pl/index.php?option=com_properties&view=properties&task=showproperty&cid=1:projekty-domow&tid=1:parterowy&id=13:daniel-&Itemid=

Wiem ze Daniel bedzie najtanszy ale Aleksandra podoba mi sie najbardziej ale obawiam sie kosztow.

 

Dziekuje z gory i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_brzytwa_ Nawet, jeśli zdecydujecie sie na taras to należy przeliczyć konstrukcję belki nad garażem, na której wspiera się róg domu. Dla Pani architekt, która nam adaptuje projekt to jakiś wielki problem i generalnie to rozwiązanie jest trudne...

 

Czy ktoś myślał o zrobieniu drugiego stropu nie lekkiego ale żelbetowego/terriva?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luckyshot

ja powiększałem garaż o metr w każdą stronę i zrobiłem taras - i nie pamietam że zmieniali coś w podciągu - przecież ogólnie tyle tej stali tam że to lądowisko dla helikoptera wiec spokojnie da rade.

Pozdr

 

potwierdzam, u nas był wydłużony chyba o 1,5m i poszerzony o 0,5 metra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś myślał o zrobieniu drugiego stropu nie lekkiego ale żelbetowego/terriva?

 

Pozdrawiam

 

ja rozważałem, zapytanie do Horyzontu w sprawie ewentualnych kosztów wysłałem, oto odpowiedź:

 

'Witam

dodatkowy strop żelbetowy nad poddaszem podroży budowę o 15-20tys.

Nie posiadamy takiej wersji projektu, ponieważ nie ma konkretnego uzasadnienia stosowania takie stropu nad piętrem.

W obrębie dachu jest zbyt mała wysokość, aby można było tam wygospodarować poddasze, w takim wypadku stosujemy rozwiązania optymalne pod względem kosztów wykonania. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_brzytwa_ Nawet, jeśli zdecydujecie sie na taras to należy przeliczyć konstrukcję belki nad garażem, na której wspiera się róg domu.

a nie ma przeliczeń w projekcie ?

Jeszcze nie kupilem projektu ale w rzucie jest wzmianka żeby zwrócić uwagę na zmianę elementów zbrojenia. (patrz załącznik)

Aleksandra MB LUSTRO pietro -taras.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie ma przeliczeń w projekcie ?

Jeszcze nie kupilem projektu ale w rzucie jest wzmianka żeby zwrócić uwagę na zmianę elementów zbrojenia. (patrz załącznik)

 

Jest ale dla garażu nie powiększanego. Tylko dla standardowego. Przy powiększeniu garażu zmienia się jej długość a przez to i zmienia się sposób przenoszenia ciężaru na dłuższą belkę - powinna być jakoś wzmocniona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...