Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam mam zapytanko czy wymiary w zestawieniu więźby wystarczą do zamówienia czy trzeba dodać coś na zapas oraz ile zamawialiście łat i kontr łat bo w zestawieniu ich nie ma- z góry dziękuję. Mam też prośbę do Pooely jak możesz przypomnieć jakich zmian dokonałeś aby położyć dachówkę Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejagnes, my prosiliśmy dekarza, by wszystko obliczył i wg jego obliczeń składaliśmy zamówienie.

 

Pooley miałeś rację, cementową dachówkę możemy kłaść bez przeszkód. Wydawało mi się, że pól kg na tylu metrach robi swoje, a tu rzeczywiście żaden problem.

Patrzę na wasz dach i cieszę się, że zdecydowalismy się na beton :) Różnica w cenie na samych dachówkach wyszła ok. 10.000. Zobaczymy jak my na tym wyjdziemy, bo to jednak inny producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley miałeś rację, cementową dachówkę możemy kłaść bez przeszkód. Wydawało mi się, że pól kg na tylu metrach robi swoje, a tu rzeczywiście żaden problem. Patrzę na wasz dach i cieszę się, że zdecydowalismy się na beton :) Różnica w cenie na samych dachówkach wyszła ok. 10.000. Zobaczymy jak my na tym wyjdziemy, bo to jednak inny producent.

 

No cena jest sporo nizsza, ale dachowka tez troszke bardziej wrazliwa, trzeba po niej delikatnie chodzic :)

 

Z braku środków na HPL kombinujemy z płytami ze styropianu. Co o tym sądzicie?

 

Prosimy o wieksze zdjecie i bardziej z bliska, bo malo widac :) ale pomysl moze byc calkiem fajny :) Trzymam kciuki zeby to lepiej wygladalo niz u nas :) Chociaz wcale tak zle u nas nie jest ;)

 

Mam też prośbę do Pooely jak możesz przypomnieć jakich zmian dokonałeś aby położyć dachówkę Pozdrawiam

 

Lenistwo nie poplaca... http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159534-HR-ALEKSANDRA-z-Horyzontu-nowo%C5%9B%C4%87&p=4660076&viewfull=1#post4660076 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

właśnie przeszłam sprawy papierkowe i urzędowe!

ja dopiero zaczynam "przygodę" z budową! mam nadzieję, że Wasze wskazówki pomogą mi w dalszej budowie!

pozdrawiam wszystkich którzy budują Olę, a szczególnie Prene!

 

przesyłam również pozdrowienia, fajnie, że kolejna Ola pojawi się w Tarnobrzegu. Myślę, że mogłabyś się podzielić na forum Waszym "bombowym" początkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prene Z Twoich zdjęć widzę, że ten duży otwór okienny w salonie kończy się na samym słupie żelbetonowym przy jadalni. Jak na ścianę jadalni położone zostanie ok 20cm ocieplenia to będzie kolizja z oknem. Może jeszcze masz jeszcze murarzy to mogliby Ci go troszkę zmniejszyć, bo to i tak raczej nieuniknione? Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prene Z Twoich zdjęć widzę, że ten duży otwór okienny w salonie kończy się na samym słupie żelbetonowym przy jadalni. Jak na ścianę jadalni położone zostanie ok 20cm ocieplenia to będzie kolizja z oknem. Może jeszcze masz jeszcze murarzy to mogliby Ci go troszkę zmniejszyć, bo to i tak raczej nieuniknione?

 

Ubiegne Prene ;)

https://picasaweb.google.com/114112760382200748943/Ola#5682335774690436706

z tego zdjecia wynika ze otwor nie dochodzi do samej krawedzi :) wiec jezeli jest tam te 22-23 cm to powinno byc ok :)

 

A tak na marginesie, to ta Twoja galeria calkiem_zielony nie dziala :( chyba kiedys raz mi sie uruchomila, i to by bylo na tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo nie potrafię wklejać linków, albo Skydrive po każdej publikacji nowych zdjęć zmienia link do galerii. Brrr..

 

To chyba kwestia kodu autentykacyjnego w linku... no i chyba najwidoczniej się on zmienia...

 

Dla zainteresowanych. Znalazłam bardzo przyjemny i darmowy (dostępny przez WWW) program dla laików do projektowania domu wraz z meblowaniem oraz możliwością robienia "zdjęć" ze środka - bardzo pomaga w wizualizacji :)

 

Pozdrawiam

 

http://www.homestyler.com/designer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...