Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

@Prene Z Twoich zdjęć widzę, że ten duży otwór okienny w salonie kończy się na samym słupie żelbetonowym przy jadalni. Jak na ścianę jadalni położone zostanie ok 20cm ocieplenia to będzie kolizja z oknem. Może jeszcze masz jeszcze murarzy to mogliby Ci go troszkę zmniejszyć, bo to i tak raczej nieuniknione?

 

otwór kończy się na słupie, ale wystaje tyle, że spokojnie 15 cm styropianu będzie można dać, a właśnie tyle chcę dać na dole. Pooley zresztą wcześniej czujnie zauważył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zastanawiam się czy jest sens dawać wełnę pod folię dachową, czy nie lepiej na górze poprostu ocieplić sufit grubszą wełną np 35 cm. Strychu tam i tak żadnego nie będzie. Co o tym sądzicie?

 

My planujemy tak zrobić. Zresztą takie rozwiązanie jest w projekcie. Spójrz na przekroje budynku rys. 8 i 9. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna są z Bielska-Białej firma NETBUD http://www.okna-najtaniej.pl rozwożą okna gratis w każde miejsce pracują na różnych profilach także z 3 szybami są sprzedawcą nie producentem.Zamawiałem już okna w tej firmie miła obsługa można po negocjować .Jeśli chodzi o wielkości to są one takie jak w projekcie z wyjątkiem okna w jadalni od strony salonu jest zmniejszone do wymiaru 1700x2300. alex.83 jeszcze nie stawiam z braku czasu mam zamiar postawić stan surowy zamknięty do jesieni a zimą wykańczać myślę że się odwiedzimy co jakiś czas bywam w Szczecinie. Powodzenia na budowach!

 

 

firma to jedna wielka kpina banda oszustow okna zostaly zamowione 1/09/11 teraz mamy 10/12/11 brak okien brak kontaktu brak zaliczki jaka wplacilem sprawa oddana do rzecznika praw konsumenckich JEDNYM SLOWEM OSZUSCI WYSTRZEGAJCIE SIE ICH !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prene - ja osobiście ociepliłem pomiędzy krokwiami 15 cm i pod nimi 15 cm w kratke. A to dlatego że zostawiam skosy w pokojach bo 250 wysokości to mógłbym sie klaustrofobii nabawic :) a pozatym wyższe pomieszczenia lepiej wyglądają lecz minusem jest kubatura która się zwięsza.

artbeti - to ja miałem szczęście okna zamówiłem też na początku września niby dostawa 6/7 tyg opóźnienie jedynie 4 tygodnie no ale dostałem

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magwis: jak zrobiłeś swoją podbitkę ? czy są to deski, czy styropian i tynkowanie, czy może blacha lub panele? kiedyś przejeżdżałem i zrobiłem zdjęcie na którym niestety nie za dużo widać. wiem, że macie zrobioną podbitkę wg projektu z tym charakterystycznym "uskokiem" lub też dodatkowym "stopniem" co niesamowicie nadaje uroku przy tak płaskim dachu. z góry dzięki za odp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooley, jestem pod wrażeniem :)

my jeszcze nie zaczelismy...

Beess, tez jestem z bydgoszczy, a budujemy sie w łochowie, moze Ty tez?

 

Witam Wszystkich,

Wraz z żoną planujemy budowę Aleksandry Modern B w Łochowie koło Bydgoszczy.

Od kilku tygodni śledzę forum i chciałbym teraz również wymienić się poglądami oraz opiniami.

Obecnie jesteśmy na etapie zmiany warunków zabudowy... Niestety wysokość elewacji do okapu w warunkach jest zbyt mała o blisko metr, aby pozwolić sobie na Olę Modern :( Niemniej nie tracimy wiary i czekamy na poztywną opinię z gminy.

 

Evia,

Wygląda na to, że będziemy sąsiadami :) Czy istniałaby możliwość, aby zobaczyć jak idzie wam praca?

Byłbym wdzięczny za kontakt, gdyż wasza budowa mogłaby nam bardzo pomóc w uzyskaniu zmiany decyzji.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Wraz z żoną planujemy budowę Aleksandry Modern B w Łochowie koło Bydgoszczy.

Od kilku tygodni śledzę forum i chciałbym teraz również wymienić się poglądami oraz opiniami.

Obecnie jesteśmy na etapie zmiany warunków zabudowy... Niestety wysokość elewacji do okapu w warunkach jest zbyt mała o blisko metr, aby pozwolić sobie na Olę Modern :( Niemniej nie tracimy wiary i czekamy na poztywną opinię z gminy.

 

Evia,

Wygląda na to, że będziemy sąsiadami :) Czy istniałaby możliwość, aby zobaczyć jak idzie wam praca?

Byłbym wdzięczny za kontakt, gdyż wasza budowa mogłaby nam bardzo pomóc w uzyskaniu zmiany decyzji.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

 

No to w Łochowie będą 4 sztuki :-) zaczyna robić się ciasno hehe, my też wystąpiliśmy o zmianę warunków ze względu na wysokość okapu.

Działkę mamy na ulicy Letniskowej.

 

No to już teraz trzeba będzie koniecznie zrobić zlot Aleksandrowiczów z Łochowa i okolic ;-)

Edytowane przez Jarek.P
Na prośbę innej forumowiczki skasowano dane z nią związane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się nam już położyć troszkę pokrycia dachowego. Obyśmy zdążyli skończyć to przed nadejściem prawdziwej zimy.

Gdyby ktoś był zainteresowany obejrzeniem jak wygląda dachówka Brass Tegalit w kolorze grafitowym to zapraszam do galerii.

Okna dachowe będą montowane na końcu :)

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam już na wielu komputerach i wszędzie działa. Co dokładnie jest nie tak?

Czy mogę prosić o sprawdzenie jeszcze Kogoś?

U mnie działa i jest ok. A tak w ogóle to też przymierzam się do budowy ALEKSANDRY i fajnie, że opisujecie tu tak wiele zagadnień związanych z budową. Przestudiowałem już 52 strony i jestem pod wrażeniem, że tak wielu ludzi pracuje nad tym, żeby innym było lżej.

Pozdrawiam i liczę na nieprzerwaną aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do dzisiaj nie widziałam, choć kilka razy próbowałam, ale teraz widzę. Całkiem_zielony bardzo ładnie! Myślę jednak, że na 20 stopniach nie byłoby tego efektu.

Wszystko jest względe. Z pierwszego piętra okien sąsiada efekt byłby dokładnie taki sam. :)

Inna sprawa, że płaskie dachówki chyba nie są specjalnie polecane do dachów o niskim spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w Łochowie będą 4 sztuki :-) zaczyna robić się ciasno hehe, my też wystąpiliśmy o zmianę warunków ze względu na wysokość okapu.

Działkę mamy na ulicy Letniskowej.

 

No to już teraz trzeba będzie koniecznie zrobić zlot Aleksandrowiczów z Łochowa i okolic ;-)

 

@ Brzytwa

To przynajmniej będzie przytulnie :)

Trzymamy kciuki za zmianę warunków - dajcie proszę znać jak coś się u was wyjaśni.

Swoją drogą - jak to możliwe, że Evia dostała inne warunki zabudowy?

 

Zlot to bardzo fajny pomysł ;)

Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...