Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

hmmm..ale mówimy o panelach elewacyjnych czy blachodachówkach? Jeśli 37 tys za panele z blachy to też drogo. Panele Rukki w granichach od 100 do 400 zł z montażem tak więc żadna to alternatywa dla HPLu. Znalazłem jeszcze coś takiego http://www.rockpanel.pl/producty/rockpanel+woods po rozmowie z przedstawicielem koszty to ok. 40-50 euro netto za m2. Wygląda pięknie, jeśli na Aleksandre naprawdę potrzeba 50 m2, koszt materiału wyniósłby ok 13 tyś brutto. Z montażem poradzi sobie podobno każdy budowlaniec od elewacji, można samemu przycinać jak każdą płytę, mocowane na drewnianych łatach jeśli chodzi o domki jednorodzinne.

faktycznie powstała nieścislość, moja wina bo nie przeczytałem uważnie i poszedłem w odpowiedzi w blachodachówkę, przy okazji dzięki wszystkim za uwagi dotyczące komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przedstawiciel Rockwool poinformował mnie że na razie ściągają je bodajże z Holandii, o ile dobrze zapamiętałem. opinii nie ma za dużo tak naprawdę na każde z nowoczesnych rozwiązań elewacyjnych. nie oszukujmy się na razie najwięcej jest ich stosowanych na dużych budynkach przemysłowych, firmach itc. podobnie nie ma opini o systemie http://www.beltecto.pl o którym pisałem wcześniej, chociaż o firmie plastivan produkującej te panele już są, ale ze względu na podbitkę którą robią z podobnego materiału. wczoraj znalazłem jeszcze coś takiego z Euronitu, ale to już deska: http://www.cedral.pl/p-zalety.html lub z płyt od nich http://www.euronit.pl/produkte/pr/facade-panels.html ale cen nie znam ale opierając się na artykule można znaleźć takie ceny http://projekt-wd.blogspot.com/2010/10/nowoczesne-elewacje-z-pyt-woknowo.html

 

inne: http://www.copal.com.pl/plytyelewacyjne.html

 

http://www.prodema.pl - a te jakie piękne i wykończone hiszpańskim drewnem- koszt na aleksandre wraz z transportem z Hiszpanii to ok 20 tyś zł brutto bez montażu :(, stelaży itp (70 euro netto/m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do kolegów którzy już mają za sobą wykonanie elewacji szczegolnie w wersji całkowitego otynkowania z pominięciem okładzin płytowych np. tak jak kolega pooley. Ile Was wyniósł koszt materiałów (styropian dol 20cm góra 12 cm + kleje, siatki, tynk,farba) a ile robocizna na cały budynek ? Chciałbym sobie jakoś to oszacować z tymi płytami i bez.o jakich pieniążkach mówimy na te podstawowe roboty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do kolegów którzy już mają za sobą wykonanie elewacji szczegolnie w wersji całkowitego otynkowania z pominięciem okładzin płytowych np. tak jak kolega pooley. Ile Was wyniósł koszt materiałów (styropian dol 20cm góra 12 cm + kleje, siatki, tynk,farba) a ile robocizna na cały budynek ? Chciałbym sobie jakoś to oszacować z tymi płytami i bez.o jakich pieniążkach mówimy na te podstawowe roboty?

Witam, mam identyczną prośbę co wiaq, czekam aż te mrozy odpuszczą, przyjdzie wiosna i ruszam z ociepleniem dlatego bardzo nam będzie pomocna taka orientacja w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artcook - ja kupiłem grafitowy neotherm z frezem - który ładnie jeden w drugi wchodzi - lecz zdarzały się płyty lekko wypaczone - nie wszystkie były idealnie proste lecz to był jakiś ułamek całego materiału - ogólnie to styropian jak go się chwyciło to sam grzał :) - więc przy kolejnym domu chyba bym też ten sam wykorzystał.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie do was - własnie siedze nad wymiarami naszego domku i cos mi sie nie zgadza łączna wielkosc domu Oli Modern B - wychodzi mi ponad 200m czy orientujecie sie czy cos sie nie wlicza w powierzchnie domu? na dniach wchodzą mi styropiany na podłogę i podłogówka a nastepnie pompa ciepła i musi mi fachowiec dobrać do wielkosci domu a tutaj sie zmienia o ponad 25 metrów i się właśnie gubie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie pomierzyłem wszystko jak mi wychodzi po podłogach i wyszlo 203m i sie troszeczke zdziwiłem mam MODERN B - jak szukalem to nie liczą ponoć klatki schodowe nie sa liczone - pogubiłem się w tym

i właśnie nie wiem teraz czy pompa ciepła wystarczy aby ogrzać większą powierzchnie

zastanawiam się na ten moment nad dwoma modelami

Buderus Logatherm WPS K 9,1 kw COP = 4,6 - 28788zł - 5 lat gwarancji na spreżarke

lub

NIBE 1245 10 kw COP = 5 -31900 zł - 2 lata z możliwośćią przedłużenia gwarancji

odwierty 180m

odnośnie firmy to jeszcze nie podjąłem decyzji negocjuje warunki.

 

Koledzy ma ktoś projekt rekuperacji dla naszego domku? na jakich rurach macie dopuszczone do salonu? mi chcieli puścić po suficie do salonu a tam zonk o podciąg maxymalny i powstał problem...

Pozdr

Edytowane przez wandrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzamy się powoli z żoną do budowy domu, właśnie jesteśmy na etapie finalizowania zakupu działki i od jakiegoś czasu obserwujemy ten temat.

Po przeanalizowaniu klilku projektów ostatecznie na polu pozostały dwa - Diuna z Domowych Klimatów i oczywiście Aleksandra Modern A lub B.

Bardziej przypadła nam do gustu oczywiście Aleksandra pomimo bardziej skomplikowanego projektu, ale jak to mówią do odważnych świat należy.

 

Natomiast już na poczatku natkneliśmy na problem bo po przeanalizowaniu planu zagospodarowania przestrzennego okazało się, że dach w naszej okolicy musi mieć min. 25 stopni nachylenia i nie ma od tego planu odstępstw.

 

Moje pytanie do forumowiczów czy może ktoś próbował lub ma zmieniony kąt nachylenia dachu o +5 stopni w Aleksandrze Modern ?

I jeżeli tak to czy mógłbym dostać zdjęcie lub zdjęcia jak to wygląda w realu.

 

Wielkie podziękowania za wszelkie informacje w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomi ja zmieniłam do 22. Zupełnie nic nie widać. Jestem poza domem i jak dasz na priva nr tel to mogę wysłać front, który mam w komórce ale widok bez szału. Myslę że 25 niewiele zmieni. Jeżeli chodzi o powierzchnię to też to przerabialiśmy. Miało być 175 a jest 200. Jak ktoś się jeszcze zastanawia to uprzedzam, że dom jest spory, zwlasza górne pokoje wychodzą spore. Wzięliśmy większą z powodu kuchni ale już wiemy że jednak ten dom jest dla nas zbyt duży. Przy czym kuchnia nadal proporcjonalnie zbyt mała, salon spory ale umiarkowanie ustawny, nawet w górnej łazience nie poszalejesz. Ale mi się zebrało... Następnym razem wiemy czego szukac ; ) Ale generalnie uwielbiam nasz dom !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie do forumowiczów czy może ktoś próbował lub ma zmieniony kąt nachylenia dachu o +5 stopni w Aleksandrze Modern ?

I jeżeli tak to czy mógłbym dostać zdjęcie lub zdjęcia jak to wygląda w realu.

 

Wielkie podziękowania za wszelkie informacje w tej sprawie.

 

Tomi-ei, ja miałam w warunkach zabudowy min. 25 stopni i w związku z tym dzwoniłam do Horyzontu w sprawie dachu. Pani Justyna Wisiecka stwierdziła, że zmiana kąta nachylenia dachu o 5 stopni, to nie jest istotna zmiana i nie powinno być żadnych kłopotów z adaptacją projektu. Ostatecznie jednak udało mi się zmienić warunki zabudowy, więc projekt pozostał bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...