Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Beess / Ayna

 

wielkie podziękowania za powyższe informację

 

W Horyzoncie potwierdzili, że te 5 stopni nie jest problemem i projekt pozostaje ten sam tylko projektant adoptujący projekt do działki wpisuję zmianę z 20 na 25 stopni, zmieni się też nieznacznie wysokośc domu ( chyba dobrze to przekazałem ).

 

czyli jeden problem z głowy

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Czy można liczyć na pomoc kogoś z forum w sprawie podesłania kosztorysu lub podsumowania kosztów od osób, które są już końcówce?

Jestem teraz w trakcie ostatecznego wyboru materiałów i ekipy budowlanej, aby z początkiem kwietnia ruszać z budową.

 

Dziękuję z góry!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nachyleniu 24 stopni praktycznie nie widzę różnicy, przy 30 stopniach jedyne co zauważyłem to szczyt dachu w garażu podchodzi bliżej pod podbitkę , ale to dla osoby nie zaznajomionej z projektem jest to raczej niezauważalne. Dla mnie i przy pierwszym nachyleniu i przy drugim wizualnie nie ma wiekszej różnicy zarówno wizaualnej jak i użytkowej w porównaniu do projektu pierwotnego.

Jeszcze raz dziękuje wszystkim za wszelką pomoc w podjęciu decyzji, powoli już chyba wyłania się faworyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mamy jeszcze dużo czasu, ten rok poświęcamy na formalności kredytowe, sfinalizowanie zakupu działki i wszelkie pozwolenia, budowa prawdopodobnie ruszy na wiosnę 2013, w tym roku może jeszcze damy radę z fundamentami.

Ale na 95% będzie to projekt Aleksandra z dachem 25 stopni, nasze własne wizje co do wnętrza już wstępnie mamy tak więc proszę o wasze opinie lub podpowiedzi co przeoczyłem lub co dobrze byłoby zmienić.

Wstępne założenia dla zagospodarowania wnętrza, które akurat spełnia projekt Aleksandra to dom do 180m2 nie licząc powierzchni garażu, dla rodziny z trójką dzieci czyli muszą być 4 pokoje na górze po małych zmianach udało się, pokój dla gości na dole. Kuchnia faktycznie mogłaby być większa, ale po waszych uwagach co do wielkości domu w wersji B czyli 200m2 pozostajemy przy wersji A i kuchni 10m2, przynajmniej na tę chwilę, ale nic jeszcze nie przesądzamy.

Z góry dziękuję za wszelkie uwagi i podpowiedzi

ALEKSANDRA A-DÓŁ.jpg

ALEKSANDRA A-GÓRA.jpg

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl powiększenie garażu. My powiększamy o metr na szerokość i metr na długość. Bo standardowo ma 5,5 m długości. Nasz Peugeot 407 kombi ma długość 5 m, więc zostaje 30cm z przodu i 20cm z tyłu. Poza tym szerokość jest też zbyt mała na dwa samochody, przyjmując szerokość samochodu ok 2m. Możesz pomniejszyć pokój na dole i poszerzyć garaż w lewo. My zupełnie zrezygnowaliśmy z tego pokoju na dole. Powiększając garaż, robiąc pom. gospodarcze i spiżarnię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p3drinho

 

jestem z bydgoszczy i buduję ole modern b w niemczu, jestem na poczatku dachu, zaczynalismy w listopadzie. Chetnie pomoge i odpowiem na co bede mogl. mam osobne ekipy na mury, dach i wszelkie inne prace zaplanowane na wiosne. priv [email protected]. pozdrawiam wszystkich budowniczych.

 

1. pytanie do bardziej zawansowanych - jak ostatecznie wykonczyliscie elewacje i jakim kosztem ? do tej pory pochwalil sie tylko pooley i magwis (magwis poszla po bandzie z kasa :) ).

 

2. czy ktos ma ogrzewanie na gaz ziemny / kociol kondensacyjny ? jesli tak to jaka wyceny dostawaliscie od instalatorow co + wod-kan ?

 

gdyby ktos byl zainteresowany szczegolami kosztow budowy sso i dalej (prace, ktore juz mam zaplanowane i "zaklepane") - chetnie podziele sie doswiadczeniami, ceny ogarniam i pamietam (jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p3drinho

 

2. czy ktos ma ogrzewanie na gaz ziemny / kociol kondensacyjny ? jesli tak to jaka wyceny dostawaliscie od instalatorow co + wod-kan ?

 

 

My będziemy mieć gaz i kocioł kondensacyjny. Polecono nam Boiler Green 25 e.s.i. Beretty. Kocioł jest dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem wody o pojemności 60 litrów.Wiszący o niedużych wymiarach. Powinien wystarczyć dla trzech osób. Z tego co pamiętam, to cena około 6.500,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelson2:

Dostałem ofertę na CO w 2 wariantach:

1. Kocioł Viessman Vitodens 200W ze zbiornikiem Vitocell 100-U3001 + 2 kolektory Vitosol 200-F + sterownik, armatura podłączenia kotła i rurki = 34000+VAT

2. Kocioł Vaillant ecoTec VC plus, zbiornik Hawalex 200-W, 2x kolektory Hawalex KS2000 TLP AC + sterownik, armatura podłączenia kotła i rurki = 29000+VAT

Do tego:

1. ogrzewanie podłogowe w kuchni, łazienkach na parterze i piętrze: rura Xpert+5, ogrzewanie ROTH, płyta systemowa ROTH, mieszacz, popka itp z montażem 4500+VAT

2. ogrzewanie grzejnikowe oparte na grzejnikach purmo, rury ALulaserplus, montaż 16000+VAT

Instalacja wod-kan 5000+VAT

 

A jak u Was szacują sie koszty CO, CWU i Wod-Kan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta dla osoby zdecydowanej na Alkesnadrę z okolic W-wy,

działka z pozwoleniem na budowę i projektem Aleksandry Modern w cenie...

( oferta znaleziona w dniu dzisiejszym na Gumtree )

 

http://warszawa.gumtree.pl/c-Nieruchomosci-dom-mieszkanie-dzialke-sprzedam-dzialki-Nieporet-Zwyciestwa-Budowlana-1000m2-Projekt-Okazja-W0QQAdIdZ336720266

Edytowane przez tomi-ei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem na etapie zakupu projektu Aleksandra Modern (za 2 tygodnie dostanę warunki zabudowy zgodne z wymaganiami dla tego projektu).

 

W związku z powyższym mam pytanie czy ktoś przymierza się do zakupu tego projektu? Z tego co mi przekazano w Horyzoncie to kupując wspólnie 2 projekty będzie można otrzymać spory rabat.

 

Mogę też otrzymać 10% zniżki, jeżeli przy kupnie podam dane osoby, która już u nich ten projekt kupiła. Czy ktoś byłby tak uprzejmy, żeby dać mi swoje namiary (na priva), abym mógł się na tą osobę powołać przy zamówieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad budową tego domu na śląsku. Powiedzcie mi jakie mieliście orientacyjne koszty stanu surowego / stanu surowego zamknietego / developerskiego? Bo te na stronie horyzontu sa zdecydowanie zaniżone.

 

Z góry dzieki za odp,

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

 

Moja Aleksandra stoi 10 km od centrum Łodzi, kosztowo wyszedłem +/- 2-3 tys. następująco: stan surowy otwarty zadaszony 200 tys. brutto w tym powiększony garaż o 1,5m szer. (materiały i robocizna), okna mam uzgodnione na 33 tys. brutto z montażem. Oczywiście na ceny mają wpływ materiały z jakich będziesz stawiał domek ale sądzę, że spokojnie stan surowy zamknięty możesz w 2012 roku zamknąć w 240 tys. Jeśli "zaoszczędzisz" na materiałach pewnie jakieś 15-20 tys. zapłacisz mniej. Więcej o kwotach nie jestem w stanie powiedzieć bo to jeszcze mam przed sobą, ale dla przykładu wycenę ocieplenia budynku mam z dwóch firm i tu ceny są od 100 do 120 zł. brutto za metr kwadratowy (materiał, robocizna, tynk mineralny barwiony gdzie ta tańsza firma robi ocieplenie typu bloki, firma droższa robi zgodnie ze sztuką czyli 2x siatka, 2x klej inaczej mówiąc zupełnie inna ściana:) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Aleksandra stoi 10 km od centrum Łodzi, kosztowo wyszedłem +/- 2-3 tys. następująco: stan surowy otwarty zadaszony 200 tys. brutto w tym powiększony garaż o 1,5m szer. (materiały i robocizna), okna mam uzgodnione na 33 tys. brutto z montażem. Oczywiście na ceny mają wpływ materiały z jakich będziesz stawiał domek ale sądzę, że spokojnie stan surowy zamknięty możesz w 2012 roku zamknąć w 240 tys. Jeśli "zaoszczędzisz" na materiałach pewnie jakieś 15-20 tys. zapłacisz mniej. Więcej o kwotach nie jestem w stanie powiedzieć bo to jeszcze mam przed sobą, ale dla przykładu wycenę ocieplenia budynku mam z dwóch firm i tu ceny są od 100 do 120 zł. brutto za metr kwadratowy (materiał, robocizna, tynk mineralny barwiony gdzie ta tańsza firma robi ocieplenie typu bloki, firma droższa robi zgodnie ze sztuką czyli 2x siatka, 2x klej inaczej mówiąc zupełnie inna ściana:) ).

 

Dziękuję bardzo za odpowiedz

Chciałem sprawdzić czy rzeczywiście koszty są zbieżne z tym co jest na stronach Horyzontu:)

Podobne wyceny otrzymałem również z portalu Oferteo.pl (jeśli ktoś nie zna to polecam - można dostać kilka kosztorysów z kilku firm i porównać ofertę)

 

Pozdrawiam,

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...