Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też chciałam lustrzane odbicie zwiedzić, ale takiej opcji nie znalazłam :( jeśli da się i ktoś sprytniejszy wie jak, to się podłączam z prośbą o instrukcję :rolleyes:

 

 

 

Mon&Paw jak dasz instrukcję jak się ściąga to mogę spróbować :)

 

U mnie podczas otwierania spacer w 3D pojawia się ikona 'pobierz wersję offline' - tylko, że tak się dzieje w innych projektach, a nie w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh, już na budowie miałem pewne wątpliwości, a wirtualny spacer mnie utwierdził w przekonaniu, ze korytarze na pietrze są dobre 50 cm za wąskie :( teraz żałuję, że nie pomniejszyłem pokoi i nie zwiększyłem komunikacji na górze, no ale trudno to mój pierwszy dom więc się dopiero uczę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artcook zaskoczyłeś mnie, wydają mi się właśnie całkiem ok. Wąskie - to prawda, ale nie ma problemu, by się minąć, czy swobodnie poruszać. Jedyny problem jaki przewiduję, to ewentualnie problemy z noszeniem mebli, gdyby meblowanie nie skończyło się przed założeniem balustrady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma sumarum mówimy dokładnie o tym samym, to czym ewentualnie martwi się Beess czyli komunikacja (wnoszenie mebli itp.) to jest to co wyeliminował Pooley, a czego nie zrobiłem ja :(

Do budujących !! zwróćcie na to uwagę, zabranie z powierzchni pokoi tych 40-50 cm na piętrze jest dla tych pokoi nieistotne, a dla wygodnego korytarza bardzo ważne, ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzut góra.jpg

suma sumarum mówimy dokładnie o tym samym, to czym ewentualnie martwi się Beess czyli komunikacja (wnoszenie mebli itp.) to jest to co wyeliminował Pooley, a czego nie zrobiłem ja :(

Do budujących !! zwróćcie na to uwagę, zabranie z powierzchni pokoi tych 40-50 cm na piętrze jest dla tych pokoi nieistotne, a dla wygodnego korytarza bardzo ważne, ale to tylko moje zdanie.

 

W załączeniu przesyłam jak to u Nas zostało rozwiązane (może komuś się przyda)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witajcie!

dawno nie zaglądałam na forum!!!

fajnie popatrzec jak zmieniają się wasze Ole!!!

nasza jest na etapie parteru, ale też się pnie do góry;)

mam pytanie do POOLEYA: widziałam że macie założoną pompę ciepła! fajne rozwiązanie i my też nad tym myślimy! czy moglibyście podac cenę takiej instalacji, chciałam porównac z naszą ofertą! jaką moc ma wasza pompa, i z jakie firmy macie to urządzonko? a staraliście się o jakieś dofinansowanie??? jestem bardzo zainteresowana i byłabym Wam bardzo wdzięczna za info:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Zaczynamy budowę Aleksandry Modern A w połowie maja w okolicach Bydgoszczy. Dość długo szukaliśmy odpowiedniego projektu i w końcu trafiła nam się Aleksandra z dużymi przeszkleniami w naszym przypadku od strony ogródka - od str. południowej . Dużych zmian nie wprowadzamy do projektu...

Zmieniamy okna: oba okna w jadalni nie będą otwierane, to na przeciwko kuchni możliwe że zamienimy na 3 wąskie, zastanawiamy się nad zmniejszeniem długości okien narożnych i wymurowaniem między nimi słupka (żeby można było spokojnie zamontować rolety zewnętrzne i wewnętrzne) oraz nad dodaniem okna w salonie - równo z oknem w sypialni na górze. Standardowo robimy przejście między garażem a pomieszczeniem gospodarczym.

Z garderoby na górze wydzieliliśmy mały kawałek na pralnię (będzie przejście do łazienki przez rozsuwane drzwi). Schody wybraliśmy w kształcie litery L - wstępnie takie jak na załączonym zdjęciu.

Ogrzewanie będziemy mieli gazowe i kominek z płaszczem wodnym. Na całym parterze miała być podłogówka ale dużo osób odradza nam taki typ ogrzewania w pomieszczeniu w którym spędza się dużo czasu (salonie)... więc zastanawiamy się nad grzejnikami...

 

Z tego co tu wyczytałam dużo osób wybiera okna w kolorze antracyt. Wybraliście okna w jednym kolorze z obu stron, czy np. białe od wewnątrz? A może ktoś zdecydował się na okna drewnopodobne?

DSC6900441.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...