Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

my mamy z zewnątrz kolor złoty dąb a wewnątrz białe, dlatego ze jednak białe to białe i do wszystkiego będzie pasować, schody tak jak pokazujesz czyli dywanowe ale dębowe w kształcie L, z okna na przeciwko kuchni zrezygnowaliśmy, okna narożne zrobiliśmy tak jak piszesz czyli zwężyliśmy a kuchenne dodatkowo poszerzyliśmy delikatnie w wysokości i wstawiliśmy murowany słupek :) z ogrzewania podłogowego zrezygnowaliśmy bo nam odradzono a po za tym widzimy jak parkiet zachowuje się u znajomych tak więc decydujemy sie na kaloryfery :) tak to u nas wygląda

 

a czy ktoś robi kaloryfer podłogowy tzn wpuszczony w podłogę wzdłuż okien tarasowych? podobno to ma zniwelować ewentualne wpadanie chłodnego powietrza ale czy to ma sens przy dobrych oknach i dobrym ociepleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

my mamy z zewnątrz kolor złoty dąb a wewnątrz białe, dlatego ze jednak białe to białe i do wszystkiego będzie pasować, schody tak jak pokazujesz czyli dywanowe ale dębowe w kształcie L, z okna na przeciwko kuchni zrezygnowaliśmy, okna narożne zrobiliśmy tak jak piszesz czyli zwężyliśmy a kuchenne dodatkowo poszerzyliśmy delikatnie w wysokości i wstawiliśmy murowany słupek :) z ogrzewania podłogowego zrezygnowaliśmy bo nam odradzono a po za tym widzimy jak parkiet zachowuje się u znajomych tak więc decydujemy sie na kaloryfery :) tak to u nas wygląda

 

a czy ktoś robi kaloryfer podłogowy tzn wpuszczony w podłogę wzdłuż okien tarasowych? podobno to ma zniwelować ewentualne wpadanie chłodnego powietrza ale czy to ma sens przy dobrych oknach i dobrym ociepleniu?

 

 

grzejniki kanałowe rozważałem ale ostatecznie zrezygnowałem; wymagają odpowiedniego miejsca (trzeba to przygotowac już na etapie posadzki) oraz konserwacji (na etapie użytkowania) dobra izolacja tarasu oraz odpowiednie okna wraz z podłogówką* (więcej w tej okolicy) jest alternatywą :)

 

*zastosowanie tylko w jadalni, kuchnii, hall, lazienka i wiatrołap (w salonie zamiast kaloryferów ogrzewanie ścienne - analogia do podłogówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

w piątek doczekałam się okien, możecie je zobaczyć w mojej galerii.

w następnym tygodniu zaczynam instalacje elektryczne,

co do podłogówki - ja też planuję podłogówkę w kuchni, jadalni, w łazienkach i wiatrołapie. z tego, co się zorientowałam to właśnie jest problem z podłogówką przy panelach, muszą być specjalne panele (np. deska barlinecka do podłogówki), poza tym trzeba się dostosować do podłogówki w sypialniach.. zupełnie inne odczucie ciepła.. ale jak kto woli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seb.719 pamiętasz moze jakie wyiary miały te płyty na górną elewacje? swoja drogą bardzo fajnie to wygląda :)

 

Witam

Od frontu wymiary płyt to 150 x 60 pozostałe strony 160 x 60.

Płyty zrobione ze styropianu 3cm . Przerwy pomiędzy płytami 2cm.

pozdrowionka

 

http://img221.imageshack.us/img221/2830/dscn3194tt.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez seb.719
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seb.719, całkiem_zielony śliczne elewacje. Seb masz taki kolor bramy na który nie udało mi sie trafic i to rewelacyjnie wygląda. Ciesze się, że twoja elewacja jest gotowa, bo może teraz łatwiej będzie mi namówić męża na szary tynk zamiast hpl. I daszek super. Cały czas myslałam, z czego go wówczas zrobić, a tu masz :)

Jeżeli chodzi o podłogówkę mam na całym dole (z wyjątkiem pokoiku, bo jako gościnny będzie raczej rzadko używany). Ostatecznie na całości parteru kładziemy płytki drewnopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja połówka nie wobraża Sobie płytek w salonie. Najchętniej to nawet w kuchni położyłaby drwno :). Zresztą jak też nie jestem zachwycony pomysłem płytek w salonie. W związku z tym mimo podłogówki będziemy kłaść parkiet w małych deszczółkach o grubości 11mm. To najlepszy kompromis, chociaż drzewo jako izolator i tak będzie wprowadzało dodatkową bezwładność. Mam nadzieję, że nie zbankrutujemy na kosztach ogrzewania.

 

Czy ktoś z Was wybrał już lub wybudował piec lub kominek w ciepłej zabudowie?

My znaleźliśmy nowoczesny piec kaflowy i mamy ochotę wykonać go w naszym domu.

http://www.kafle-hein.pl/pl-mala-kachlova-kamna-maly-piec-kaflowy-mkk-001

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem_zielony, nigdy nieprzypuszczałam, że będziemy mieli płytki w salonie, bo byliśmy (i sercem chyba nadal jesteśmy) zdecydowanymi przeciwnikami i wielbicielami drewna. Jednak po przeanalizowaniu różnych argumentów i wysłuchaniu tych co mają drewno i tych co maja płytki, stanęło na płytkach. Te nowoczesne są niesamowite i łudząco przypominają deski, tylko są niestety strasznie drogie. Ostatecznie ten element wykończenia okaże się chyba najdroższą pozycją w wykończeniówce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominaliscie powyzej o ogrzewaniu sciennym, fajna sprawa, i alternatywa... ja jednak sie na nie nie zdecydowalem po doswiadczeniach mojego ojca.

Moze u niego cos skopsali, w kazdym razie dosyc czesto zapowietrza mu sie ten uklad, albo przestaje byc drozny, cholera wie, w kazdym razie dosyc czesto dzieje sie tak ze mu po prostu niektore petle nie grzeja - pamietajcie ze w scianach jest sporo ciensza rurka.

Poza tym analogicznie do podlogowki, sciennego ogrzewania tez nie powinno sie zastawiac, wiec decydujac sie na ogrzewanie scienne musimy przewidziec wszystko tak, zeby pozniej tej sciany przypadkiem nie zastawic wysokimi meblami.

I ostatni aspekt, czasami przy grubszych tynkach jest problem z lokalizacja rurek, a papiery termiczne dzieki ktorym mozemy sprawdzic gdzie ida rurki bardzo slabo sie sprawdzaja, przyklada sie takie cudo do sciany i czeka... czeka... czeka... :) i nic prawie nie widac.

Oczywiscie byc moze u ojca cos jest zle zrobione, ale jakos sie zrazilem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem_zielony, nigdy nieprzypuszczałam, że będziemy mieli płytki w salonie, bo byliśmy (i sercem chyba nadal jesteśmy) zdecydowanymi przeciwnikami i wielbicielami drewna. Jednak po przeanalizowaniu różnych argumentów i wysłuchaniu tych co mają drewno i tych co maja płytki, stanęło na płytkach. Te nowoczesne są niesamowite i łudząco przypominają deski, tylko są niestety strasznie drogie. Ostatecznie ten element wykończenia okaże się chyba najdroższą pozycją w wykończeniówce.

 

Wygląd nie jest dla nas problemem, gdyż są na rynku bardzo ładne płytki imitujące drewno. Jednak wszystkie zawsze będą zimne kiedy wyłączy się ogrzewanie, a tak może się stać w mroźny i bardzo słoneczny dzień, kiedy zyski cieplne przez duże przeszklenia Aleksandry dadzą znać o sobie. Nie wyobrażam sobie moim małych szkrabów na tej zimnej i twardej podłodze. Może kiedyś zmienię zdanie, ale na razie będzie drewno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd nie jest dla nas problemem, gdyż są na rynku bardzo ładne płytki imitujące drewno. Jednak wszystkie zawsze będą zimne kiedy wyłączy się ogrzewanie, a tak może się stać w mroźny i bardzo słoneczny dzień, kiedy zyski cieplne przez duże przeszklenia Aleksandry dadzą znać o sobie. Nie wyobrażam sobie moim małych szkrabów na tej zimnej i twardej podłodze. Może kiedyś zmienię zdanie, ale na razie będzie drewno :)

 

ale ja tutaj sie właśnie zgadzam w całej rozciągłości. Chłód płytek równiez mnie zniecęca i tu nie mam zamiaru przekonywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seb719, możesz podać orientacyjny koszt tej balustrady, ja mam Ole w wersji z tarasem nad garażem i razem z balkonem z tyłu mam ok 30 mb balustrady. jak dostaje oferty na np. stal nierdzewną za 500 zł mb to aż mi szczena opada. Ile u Ciebie wyniosł materiał z robocizną za mb, co to dokładnie jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seb719, możesz podać orientacyjny koszt tej balustrady, ja mam Ole w wersji z tarasem nad garażem i razem z balkonem z tyłu mam ok 30 mb balustrady. jak dostaje oferty na np. stal nierdzewną za 500 zł mb to aż mi szczena opada. Ile u Ciebie wyniosł materiał z robocizną za mb, co to dokładnie jest...

 

U mnie jest stal ocynkowana i pomalowana w lakierni , wszystko w jednym elemencie.

Cena z montażem 2800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o cholera, też nie mało jak za tak mały balkonik, tam jest chyba nie więcej niż 6 mb więc wychodzi ok 450 zl za mb, więc też sporo :(:(

 

wiaq

mówią że zawsze mają pewne koszty stałe które nie zmieniają się ze względu na wielkośc balustrady.

Także dzieląc tę sama kwotę na 6mb czy 20mb różnica wychodzi spora. Nie zawsze cena za mb jest taka sama

JUz się o tym przekonałem na wielu robotach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...