Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Seb 719 w jaki sposób masz zrobiony daszek nad drzwiami wejściowymi?

 

Daszek jest na konstrukcji drewnianej pokryty pytami OSB, na to styropian i tynk. Od góry we wnęce jest 2xpapa .Od góry daszek nachylony ze spadkiem w prawą stronę patrząc na budynek. Na końcu wąski odpływ z syfonem i rurą ukrytą w pionowej ściance.

Ponieważ jest to osobny element doklejony do budynku zainstalowany jest profil dylatacyjny żeby nie powstawały pękniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek jest na konstrukcji drewnianej pokryty pytami OSB, na to styropian i tynk. Od góry we wnęce jest 2xpapa .Od góry daszek nachylony ze spadkiem w prawą stronę patrząc na budynek. Na końcu wąski odpływ z syfonem i rurą ukrytą w pionowej ściance.

Ponieważ jest to osobny element doklejony do budynku zainstalowany jest profil dylatacyjny żeby nie powstawały pękniecia.

 

Mój daszek jest wykonany chyba bardzo podobnie. Dla zainteresowanych zamieściłem w galerii jedno zdjęcie jak to wygląda z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem_zielony, mógłbyś zrobić zdjęcia Twojej podłogówki? Dokładnie chodzi mi o zdjęcia poszczególnych pętli zrobione z góry.

Ponadto ciągle mamy wątpliwości co do podłogówki tzn. nie mamy przekonania do płytek. Wolimy panele lub drewno. Jednakże przy podłogówce najlepsze są płytki. Wiem, bo sprawdziłam ;) Znajomi mają mieszaną podłogę na ogrzewaniu podłogowym i jest różnica w odczuwaniu ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja starałam się przed podjęciem decyzji obejrzeć różne podłogi, zwłaszcza, że była zima i była okazja poczuć prawdziwe ciepło. Wg mnie różnica w odczuwaniu ciepła między płytkami, a drewnem jest odczuwalna . Tym co robią drewno jeszcze polecam rozważenie płytek przy wejściu na taras, bo zauważułam, że w domach z wyjściem z salonu do ogrodu ten fragment jednak szybciej się zużywa i widać różnicę, a u nas jest to miejsce dość wyeksponowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem_zielony, mógłbyś zrobić zdjęcia Twojej podłogówki? Dokładnie chodzi mi o zdjęcia poszczególnych pętli zrobione z góry.

Ponadto ciągle mamy wątpliwości co do podłogówki tzn. nie mamy przekonania do płytek. Wolimy panele lub drewno. Jednakże przy podłogówce najlepsze są płytki. Wiem, bo sprawdziłam ;) Znajomi mają mieszaną podłogę na ogrzewaniu podłogowym i jest różnica w odczuwaniu ciepła.

 

Drewno jest generalnie dobrym izolatorem więc nie ma się co dziwić, że będzie odczuwalna róźnica. Samo w sobie jest natomiast ciepłe i z doświadczenia osób jakie mają cienkie parkiety na podłogówce nie ma tragedii. U nas płytyki będą tylko w garażu, kotłowni, łazienkach, hall'u i częściowo w kuchni. Reszta to będzie parkiet 11mm w małych deszczółkach o długości ok 45 cm i dość ciemnym naturalnym wybarwieniu aby mniej było widać ewentulne przerwy jeśli się coś troszkę rozeschnie. Może dąb naturalny lub parzony jesion. Zobaczymy na co starczy nasz budżet. Na razie zbieramy na piec kaflowy :) Może coś takiego tylko w innym kolorze? http://www.kafle-hein.pl/pl-mala-kachlova-kamna-maly-piec-kaflowy-mkk-001

Zdjęcia podłogówki jakie mam są już w galerii. Przykro mi, ale chyba nie mam więcej zdjęć samych pętli. Co dokładnie Cię interesuje?

Edytowane przez calkiem_zielony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem_zielony, chodzi mi o przyjrzenie się układowi poszczególnych pętli. My liczyliśmy na taki układ: salon-2 pętle, jadalnia i hol-1 pętla, gabinet-1 pętla, kuchnia-1pętla i dwie opcje dla łazienki z wiatrołapem tj. jako 1 pętla lub 2 pętle (wyjdzie w trakcie układania). Ze zdjęć wydaje się, że w salonie masz ułożone 3 pętle. Dlatego chcemy porównać. Staramy się zebrać jak najwięcej informacji, bo: po pierwsze - ciągle mamy wątpliwości co do podłogówki (czy w ogóle ja układać) i po drugie - jeśli mamy ją zrobić, to trzeba zrobić to dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem_zielony, chodzi mi o przyjrzenie się układowi poszczególnych pętli. My liczyliśmy na taki układ: salon-2 pętle, jadalnia i hol-1 pętla, gabinet-1 pętla, kuchnia-1pętla i dwie opcje dla łazienki z wiatrołapem tj. jako 1 pętla lub 2 pętle (wyjdzie w trakcie układania). Ze zdjęć wydaje się, że w salonie masz ułożone 3 pętle. Dlatego chcemy porównać. Staramy się zebrać jak najwięcej informacji, bo: po pierwsze - ciągle mamy wątpliwości co do podłogówki (czy w ogóle ja układać) i po drugie - jeśli mamy ją zrobić, to trzeba zrobić to dobrze.

 

Rozumiem Twoje wątpliwości. Sam też miałem i mam ich wiele. Nie mam jednak aż tyle czasu na zastanawianie się ile ma być pętli i innych technicznych kwestii. Zdecydowałemsię na podłogówkę świadomie i moim warunkiem jest, że mam mieć w domu ciepło i tyle. Resztę kwestii zostawiam doświadczonym i zaufanym ludziom, którzy robią to od lat. Jak na razie nie mam powodów do narzekań i do zmartwień. A życie i tak wszystko zweryfikuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie, czy ktoś z Was zastanawiał się nad umieszczeniem grzejników kanałowych

http://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-67,t-grzejniki_kanalowe.html

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/sklep/grzejniki_kanalowe

przy dużych przeszklonych powierzchniach, wtedy już bez ogrzewania podłogowego?

Myślę o tym z racji chęci zastosowania drewna na podłodze w salonie i jadalni (wiem, że ogrzewanie podłogowe zwiększa nam koszty zakupu drewna - powinno być specjalne do ogrz. podł., poza tym drewno kiepsko przewodzi ciepło, i tak czy inaczej po jakims czasie są problemy z podłogą drewniana:/ (znajomi mają i narzekają:/) poza tym, czy ktoś z Was myślał o położeniu podłogi betonowej tzw. "beton dekoracyjny" przy ogrzewaniu podłogowym? choć jak czytam Wasze posty to jednak wszyscy są za drewnem..

Może ktoś już zastosował u siebie te grzejniki kanałowe i podzieli się opinią na ich temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo długo żyłem w przekonaniu, że właśnie takie grzejniki będę montował. Po zapoznaniu się jednak ze wszystkimi zaletami i wadami zdecydowałem się na podłogówkę. Grzejniki te działają głównie jako konwekcyjne, czyli potrzebują dużego przepływu powietrza. Mało natomiast oddają ciepła na zasadzie promieniowania co jest dla nas zdrowsze i bardziej naturalne. W końcu tak ogrzewa nas nasze słoneczko. :)

Aby zrealizować duży przepływ powietrza grzejniki te musiałyby być bardzo głębokie lub wspomagane dodatkowo wentylatorami. To pierwsze odpada gdyż ich koszty są znaczne a to drugie gdyż wentylatory z kurzem i piachem to nie jest najlepiej dobrana para. Ja zostaję przy podłogówcę ewentualnie wspomaganej nowoczesnym piecem kaflowym, który też oddaje ciepło przez promieniowanie w długim i równomiernym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ogrzewania jeszcze podłogowego to co nam stolarz powiedział, a mianowicie, że jeśli chcemy by podłoga długo nam służyła i ładnie wyglądała to nawet te podłogi drewniane na które pisze, że są do takiego ogrzewania to i tak mają ograniczniki temperatury która nie powinna przekraczać ok chyba 20 stopni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ogrzewania jeszcze podłogowego to co nam stolarz powiedział, a mianowicie, że jeśli chcemy by podłoga długo nam służyła i ładnie wyglądała to nawet te podłogi drewniane na które pisze, że są do takiego ogrzewania to i tak mają ograniczniki temperatury która nie powinna przekraczać ok chyba 20 stopni

 

Proponowałbym kierować się zdrową logiką. Latem temeratury na zewnątrz dochodzą przynajmniej do 30 stopni w cieniu. Zaręczam Cię, że w słońcu jest więcej znacznei więcej i wiele parkietów jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Maksymalna temperatura woda zasilajacej przy podłogówce to 55°C a temperatura podłogi to 27°C - 29°C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i tak, pan nam jedynie powiedział że większość producentów nie zawsze podaje temperaturę max jaką można grzać daną podłogę i potem jak coś się dzieje z podłogą to producent nie uznaje gwarancji ponieważ twierdzi iż za wysoką temp daliśmy w podłogówce - to tylko opinia stolarza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Wszystkich.

Projekt domu również nas zachwycił i po bardzo długich poszukiwaniach alternatywy oraz rozmowach z architektem, kupiliśmy bezpośrednio w Horyzoncie razem z licznymi dodatkami (kosztorys, pakiet energooszczędny, projekt rekuperacji, tablica budowlana, dziennik budowy).

I było tak pięknie do kolejnego spotkania z architektem. Okazało się mianowicie, że projektu postawić nie możemy z uwagi na ograniczenia w Miejscowym Palnie Zagospodarowania Przestrzennego. Wcześniej naturalnie sprawdziliśmy wszystko i również do biura projektowego przesłaliśmy nasz MPZP, żeby mieć pewność, niestety nad rzetelnością przeważyła chęć zysku...

Za całość pakietu z projektem zapłaciliśmy 3.490 PLN. Z chęcią sprzedamy projekt wraz z dodatkami za niższą kwotę, jeśli ktoś rozważa zakup w biurze projektowym.

Zainteresowanych proszę o kontakt: [email protected]

Pozdrawiam Wszystkich szczęśliwców, którzy mogą pobudować ten piękny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt, który chcemy odsprzedać to Aleksandra Modern A ze zgodą na zmianę kąta nachylenia dachu.

Nie możemy pobudować tego domu z uwagi na zapis w MPZP, iż druga kondygnacja musi być jednocześnie dachem, czyli musimy znaleźć projekt z poddaszem użytkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie podjęliśmy decyzji odnośnie elewacji... Ostatnio na wyjeździe natknęłam się na piękną realizację elewacji z płyt oraz ciekawą opcję na zrobienie górnej części, którą nikt się nie chwalił do tej pory tu na forum. To budynki komercyjne, więc mam nadzieję, że nie będzie problemu z tym, ze wstawiam tu fotki :p

 

Może najpierw zdjęcia realizacja z płyt:

 

z jednej strony

pl3.jpg

 

z drugiej

L1100659.jpg

 

tu zbliżenie na którym widać rysunek drewna i szczelinę wentylacyjną

 

pl1.jpg

 

 

Od miłej Pani z budynku (dziękuję!)dowiedziałam się, że te płyty to proderma kolor rustic i orientacyjną cenę (jeżeli ktoś chciałby wiedzieć, to proszę info, wyślę na priv)

 

Inna opcja na górną część elewacji, której chyba nikt tu na forum nie rozważał to imitacja desek drewnianych. Przykleja sie to do styropianu więc koszt ocieplenia też jest niższy, bo przy powyższych płytach powinno się ocieplać wełną. Mam fotki dwóch takich realizacji. Tu zdjęcia pierwszej:

 

z daleka wygląda nieźle

L1100647.jpg

 

ale z bliska już gorzej i pod słońce wybłyszcza się co widać na poniższym zdjęciu

 

L1100651.jpg

 

 

reszta w kolejnym poście... okazuje się, że tylko fotek mogę dodać na 1 post :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta sama elewacja z imitacji desek, co powyżej ale w cieniu i z widocznym łączeniem z tynkiem. W cieniu nie wygląda najgorzej

L1100637.jpg

 

Ale okazuje się, że też taka elewację można zrobić lepiej. Poniżej fotki budynku też z elewacją z imitacji desek, ale w innym kolorze

z większej odległości

L1100478.jpg

 

oraz z blizszej

m2.jpg

 

Jak się przyglądałam i w cieniu i pod słońce wyglądała po prostu ładnie. A poza tym bardziej mi się podoba w tym wykonaniu to, że wnęki okienne są też wypełnione ta imitacją, w wykonaniu powyżej we wnękach jest biały tynk.

Otrzymałam od właściciela budynku namiary na jej wykonawcę (dziękuję :) ) i ów wykonawca potwierdził mi, że te wybłyszczenia i nierówności to kwestia użytych materiałów i wykonania, a nie odcienia. A kolory mówił że ma różne. W sumie to żałowałam, że już wróciłam znad morza bo pokazałby mi próbki tych innych. Moim zdaniem rozwiązanie konkurencyjne wizualnie do zastosowania innego koloru tynku (aczkolwiek ten ciemniejszy tynk na górze, jak u Pooleya tez mi się bardzo podoba :) ) i do płyt styropianowych jak u Seb.719 (też mi się podoba :) ) No i wysyłam dane naszego domku do wyceny, bo tak naprawdę dopiero wtedy będzie wiadomo, czy jest sens to robić czy nie.

Jeżeli wyjdzie drogo to pewnie zrobimy takie przycinane płyty jak ma Seb.719 z kolorem jak u Pooleya :cool: A swoja drogą to Wam dziękuję za udostępnienie Waszych zdjęć!

 

A jak tam inne elewacje?

Pozdrowienia dla budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...