Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziś się uaktywniłam strasznie ;) Ale miałabym prośbę po przyjrzeniu się elewacji do Seb.719. Mógłbyś zrobić jakieś zbliżenia podbitki? ładnie wygląda taka jasna właśnie, moim zdaniem wizualnie dodaje lekkości całej bryle budynku. Z bliska pewnie też wygląda ładnie i fajnie byłoby takie fotki poglądowe zobaczyć :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ubiegłaś mnie Evia z tym postem a propos imitacji desek :) Jest to produkt firmy Greinplast http://www.greinplast.com/panel-elewacyjny-produkt-169.html. Widziałem to dzisiaj na żywo, wygląda całkiem nieźle, a najbardziej przekonująca jest cena. Około 80 zł za m2, biorąc po uwagę, że odchodzi koszt tynku to naprawdę interesująca propozycja. Jest kilka kolorów, które można dowolnie modyfikować. Poprzez docieranie tego panela można uzyskać różnorodny odcień. Problemem może być tylko wykonawca, które będzie się uczył na naszej Oli. Ja jestem zdecydowany tak na 90% na ten produkt, mój wykonawca był na szkoleniu więc mam nadzieję będzie wiedział co robi :D Końcowy efekt powinien być pod koniec czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prene,

 

Można było przypuszczać, że komuś kiedyś to wpadnie w oko ;) A co do wykonania, to spójrz jeszcze na jedną fotkę jaka zrobiłam, na jeszcze innym budynku. Wstawiam, żebyś widział nie do końca udane wykonanie... zawsze to łatwiej przypilnować żeby do takich "efektów" nie dopuścić

 

wybłyszczenia.JPG

 

dla porównania jeszcze jedna tamta "ładna" elewacja tu z widocznymi detalami wykończenia przy oknie:

 

detaleładna.jpg

 

Jak dla mnie różnica jest kolosalna. Chociaż nie wiem czy to jest dokładnie ten sam produkt :confused:

Acha, jeszcze jedną realizację w necie znalazłam, producentem było Rodeo też widziałam na żywo i też mi się nie podobało, ten kolor jakoś nierównomiernie był na tej powierzchni rozłożony, w jednych miejscach jaśniej w innych ciemniej. Jak dla mnie: nie :no:

Zaraz sobie zajrzę na stronę Greinplasta, dzięki :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś się uaktywniłam strasznie ;) Ale miałabym prośbę po przyjrzeniu się elewacji do Seb.719. Mógłbyś zrobić jakieś zbliżenia podbitki? ładnie wygląda taka jasna właśnie, moim zdaniem wizualnie dodaje lekkości całej bryle budynku. Z bliska pewnie też wygląda ładnie i fajnie byłoby takie fotki poglądowe zobaczyć :)

 

ok nie ma problemu

Prześlę w weekend jak będę na budowie

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok nie ma problemu

Prześlę w weekend jak będę na budowie

pozdrowionka

Seb.719 - będę wdzięczna :) I pewnie kilku innych niezdecydowanych co do koloru podbitki forumowiczów też ;)

 

nie mogę się oprzeć, żeby napisać: jest śliczna, gratulacje :) I mimo, że będę pewnie decydować się na cos bardziej w paletach brązów na tym górnym pasku elewacji to Twoje zdjęcie utwierdza mnie jeszcze bardziej, że jasna podbitka to dobry wybór. Jeszcze nie orientowałam się co do szczegółów ale to na płytach OSB daje się styro i na to tynk? Tak to robiliście?

 

Co do poprzedniego mojego postu, 2 niezbyt udane zdjęcia paneli imitujących drewno w mojej galerii.

Prene,

A te fotki w galerii to też Greinplast, czy coś innego? Jak patrzę na swoje zdjęcia tej "ładnej"

elewacji i na te które masz w galerii to mam wrażenie, że to coś innego. Ale może dlatego, że kolor inny. Fajnie można nawiązać ogrodzeniem do elewacji obkładając tymi niby deskami słupki - tak mieli zrobione na jednym z tych budynków i szczerze mówiąc bardzo mi się to podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz rozszerzyć temat tego ogrzewania ściennego ?

Zainteresowało mnie to.

Sam planuję podłogówkę na całym dole ale w salonie będę miał deskę Barlinecką.

Takie odgrzewanie było by idealne.

Napisz mi proszę także jakie są tego koszty.

Dziękuję.

 

co do kosztów to jeszcze ich nie znam - czekam na wyceny (zakładam że podobnie jak podłogówki). Co do uwag pooleya to bardzo ważne jest wykonanie (jakość).

Rzeczywiście średnice są mniejesze i miejsca ogrezwania nei należy zastawiać meblami (minus). Trzeba równiez być ostrożnym z wierceniem i przybijaneim obrazów, itd.

Zalety: dodatkowy obeig - nie zawsze musi być włączony oraz większa efektywność vs parkiet drewniany (pochłania część ciepła).

 

Ja w to wchodze - czemam na oferty i po analizie wybór wykonawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayna, tylko obawiam się, że nasza łazienka jest zbyt krótka na takie ustawienie. Ja mam podobnie, tylko wc jest na bocznej ścianie i to po lewej stronie, co spowodowało, że stelaż mam zamocowany w ścianie i mniej miejsca wszystko zajmuje. Ostatnie 90 cm łazienki odcięte ścianką prysznicową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja całkiem z "innej beczki". Chodzi mi o aranżację łazienki na parterze. Znalazłam w internecie na jakimś forum (może i muratora). Myślę, że rozwiązanie jest ciekawe i może sie komuś przydać.

 

Ayna,

 

Aż mi się chce śmiać bo dokładnie to samo zdjęcie mam zapisane jako inspirację do tej dolnej. No i jeszcze to:

 

dolnainsp.jpg

 

Całkiem podobną łazienkę (wymiary 280 x 138, więc nieco dłuższa i odrobinę węższa) ma forumowa ALUTKA:

 

dolnaAlutka1.jpg

 

Z płytkami woodentica i murowana ścianką, w jej wątku jest więcej zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie, jakie deski/prawiedeski układa sie pod prysznicem, by powstało takie podłoże jak na pierwszym zdjęciu u Evia? Moja łazienka będzie wyglądać bardzo podobnie, tylko przerzucając wszysko na lewo da sie umieścić stelaż wc w ścianie.

 

Beess,

Widziałam gdzieś takie drewniane brodziki. Jak znajdę gdzie to podrzucę linka.

EDIT:

Znalazłam: To są drewniane podkładki/wkłady do brodzików z zaimpregnowanego drewna

np takie:

wklad_prostokat_big_150x150_2560362219_thumb.jpg

koszt ok 450 zł

tutaj

 

 

podkladka-a291068000-details.jpg

koszt 937 zł

tutaj

 

Najlepsze z tego co czytałam sa z teaku.

Edytowane przez Evia
dodanie inf.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt, który chcemy odsprzedać to Aleksandra Modern A ze zgodą na zmianę kąta nachylenia dachu.

Nie możemy pobudować tego domu z uwagi na zapis w MPZP, iż druga kondygnacja musi być jednocześnie dachem, czyli musimy znaleźć projekt z poddaszem użytkowym.

 

A nie można przedstawić takich zmian w projekcie, że zamiast sufitu na piętrze będzie dach (niewielkie skosy z wysoką ścianką kolankową) ?

Ktoś chyba podobnie już kombinował w tym wątku.

 

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś ciekawego dla wszystkich, którzy rozważają zastosowanie w salonie (albo i nie w salonie ;) )płytek drewnopodobnych.TU jest bardzo obszerne porównanie płytek drewnopodobnych z różnych kolekcji, o ile dobrze policzyłam 20 producentów :o.

są zdjęcia płytek, linki do stron producentów/dystrybutorów, opis z opinią i ceny. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...