Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ja trochę z innej beczki, ocieplenie międzykrokwiowe, jakie zastosowaliście i jak Was to uderzyło po kieszeni? Ja odszedłem od tradycyjnej wełny na rzecz pianki sealection 500. Fajna sprawa szczególnie dla alergików bo 100% eko, parametry imponujące, ale możliwe że ktoś ma inne doświadczenie z taką izolacją to chętnie się zapoznam.

http://ekopur-system.pl/?gclid=CKeBrJL2m7ACFQrN3wodpybMWg

Edytowane przez artcook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

artcook, chodzi o ocieplenie całego dachu? Ja watę położyłam na sufit i nie ocieplam dachu.

 

Tak, jest to docieplenie całego dachu, izolacja termiczna i akustyczna, ja mam dach z blachodachówki więc konieczne jest wyciszenie. Jednak największym atutem tej metody to termoizolacja, latem chłodno, zimą ciepło i oszczędności w kosztach energii (w skali roku około 40-50% w stosunku do standardowych technologii).

Koszty: 70-80 zł/m2 materiał i robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale postanowiłam się zalogować, ponieważ mam pytanie do seb.719.

Bardzo podobają mi się Wasze okna i chciałabym wiedziec jaki to profil i kolor? Czy to okna PCV czy aluminium?

Naszą "Olę" budujemy na Śląsku, obok Katowic i właśnie jesteśmy w trakcie zamawiania okien :-), niestety w większości firm nie mają gotowego produktu, a wydając dość sporą sumę pieniędzy chciałabym wiedzieć jaki będzie efekt końcowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowym użytkownikiem tego forum, ale postanowiłam się zalogować, ponieważ mam pytanie do seb.719.

Bardzo podobają mi się Wasze okna i chciałabym wiedziec jaki to profil i kolor? Czy to okna PCV czy aluminium?

Naszą "Olę" budujemy na Śląsku, obok Katowic i właśnie jesteśmy w trakcie zamawiania okien :-), niestety w większości firm nie mają gotowego produktu, a wydając dość sporą sumę pieniędzy chciałabym wiedzieć jaki będzie efekt końcowy :-)

 

Witam, no to na śląsku będę dwie Ole :)

My budujemy obok Rybnika :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To okienka firmy M&S ze Słupska

PCV od środka białe od zewnątrz szare kolor RAL 7001

Trzy szyby i profil termo z wkładką z pianki PU

Z oknem w opcji HS w salonie i roletami elektrycznymi na cały dół wychodzi 44000

 

Witam,

bardzo dziękuję za odpowiedź! :-) Też czekamy na wycenę z tej firmy, więc bedziemy sobie mogli porównać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A ja mam pytania do osób które już zamieszkały w Aleksandrze,

Jak się mieszka i co byście zrobili inaczej gdybyście budowali jeszcze raz ?

 

pozd.t.b.

 

Hej

 

mieszkamy od grudnia i jak przeczytałam Twoje pytanie, to zaczęłam sie zastanawiać i powiem szczerze, że Ola jest bardzo funkcjonalna - tzn oprócz tego, że wydaje mi sie, że kuchni mogłaby być większa, nie widze żadnych potrzeb dotyczących zmian. My mamy kupiony chyba piewszy projekt Aleksandry i nie wprowadzaliśmy istotnych zmian, więc po prostu kuchnia wydaje mi się mała, bo jest taka jak na pierwotnym projekcie - chyba z tego, co się orientuję wersja B już to zawiera. Albo ktoś pokazywał wydzielenie spiżarni i myślę, że to fajny pomysł. Mamy też inaczej zaprojektowane okna w salonie i jadalni, ale to nam sie bardzo sprawdza. Jedyne co, to zlikwidowałabym okno podłużne w pomieszczeniu gospodarczym, bo i tak jest wiecznie zasłonięte - mamy piec okrągły i po prostu wchodzi w światło okna, więc jest nieciekawy widok. No i garaż możnaby poszerzyć. Jesli chodzi o taras, to zrobiłabym tak jak niektórzy z Was robią, czyli zwiększyłabym balkon do szerokości domu - daje wtedy fajny daszek. No i mamy tak podzielone garderoby, że każdy pokój na górze je ma - i to jest też bardzo wygodne. I tyle:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magwis, dzięki za info i szczerze mówiąc jak czytam, to bardzo, bardzo zazdroszczę...

Ja nie ma pomieszczenia gospodarzego, ale powiększony wiatrołap i cały czas zachodzę w głowę, co zrobić z tym oknem, by nie zaglądano nam do środka. Bez okna jednak akurat w wiatrołapie byłoby zbyt ciemno.

Edytowane przez Beess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magwis, dzięki za info i szczerze mówiąc jak czytam, to bardzo, bardzo zazdroszczę...

Ja nie ma pomieszczenia gospodarzego, ale powiększony wiatrołap i cały czas zachodzę w głowę, co zrobić z tym oknem, by nie zaglądano nam do środka. Bez okna jednak akurat w wiatrołapie byłoby zbyt ciemno.

 

może lustro weneckie? zresztą to samo dotyczy łazienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wykleić okno folia przezroczystą-matowa, ja tak planuje, będzie światło normalnie wpadać, a kompletnie nic nie będzie widać :)

 

Wygląda to wtedy mniej więcej tak:

http://www.dasfolienkartell.de/WebRoot/Store16/Shops/62744042/4D00/FA9F/8E73/0442/142D/C0A8/28BB/7AE3/IMG_2174.JPG

Jest to folia Oracal 8510 (efekt piaskowanego szkła), zazwyczaj agencje reklamowe które wykonują reklamę zewnętrzną (bannery, tablice itp.) mają coś takiego, lub przynajmniej powiedzą gdzie to można kupić. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że jak się efekt nie spodoba, to wystarczy zdjąć folię i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

mieszkamy od grudnia i jak przeczytałam Twoje pytanie, to zaczęłam sie zastanawiać i powiem szczerze, że Ola jest bardzo funkcjonalna - tzn oprócz tego, że wydaje mi sie, że kuchni mogłaby być większa, nie widze żadnych potrzeb dotyczących zmian. My mamy kupiony chyba piewszy projekt Aleksandry i nie wprowadzaliśmy istotnych zmian, więc po prostu kuchnia wydaje mi się mała, bo jest taka jak na pierwotnym projekcie - chyba z tego, co się orientuję wersja B już to zawiera. Albo ktoś pokazywał wydzielenie spiżarni i myślę, że to fajny pomysł. Mamy też inaczej zaprojektowane okna w salonie i jadalni, ale to nam sie bardzo sprawdza. Jedyne co, to zlikwidowałabym okno podłużne w pomieszczeniu gospodarczym, bo i tak jest wiecznie zasłonięte - mamy piec okrągły i po prostu wchodzi w światło okna, więc jest nieciekawy widok. No i garaż możnaby poszerzyć. Jesli chodzi o taras, to zrobiłabym tak jak niektórzy z Was robią, czyli zwiększyłabym balkon do szerokości domu - daje wtedy fajny daszek. No i mamy tak podzielone garderoby, że każdy pokój na górze je ma - i to jest też bardzo wygodne. I tyle:rolleyes:

 

 

Magwis tak z innej beczki, macie może gdzieś rozrysowane zbliżone wymiary dla HPLi ?? Macie powiększoną wersje Modern B (175m) ?! czy standard (159)??? Może pozostał wam jakiś szkic, ale nie ten z projektu tylko z poprawkami firmy montującej... Zbliżamy się do tematu i byłoby to pomocne

 

Z góry dzięki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magwis tak z innej beczki, macie może gdzieś rozrysowane zbliżone wymiary dla HPLi ?? Macie powiększoną wersje Modern B (175m) ?! czy standard (159)??? Może pozostał wam jakiś szkic, ale nie ten z projektu tylko z poprawkami firmy montującej... Zbliżamy się do tematu i byłoby to pomocne

 

Z góry dzięki,

 

Hej;-)

 

Olę mamy wersję A (159) a niestety co do HPL, to tak jak wcześniej już pisaliśmy całość robił nam deweloper, więc nie mamy żadnych projektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważam zarówno lustro weneckie, jak i folię. To właściwie jedyne rozwiązania, które przychodziły mi do głowy, ale niestety żadne do końca mi się nie podoba, zwłaszcza z uwagi na wygląd elewacji. Folię teraz można dostać praktycznie wszędzie za nieduże pieniążki. Czasami myślę o takiej folii przyciemniającej okno, jak w samochodach, ale to takie luźne rozważania.

Jeżeli chodzi o okno w łazience, to mi ono wychodzi na ścianę sąsiadów bez okien, więc nie mam problemów.

 

W ogóle jeżeli ktoś dopiero buduje, lub planuje radzę rozważyć okono w łazience wyżej i niższe. Z jednej strony nie widać właśnie z zewnątrz, co dzieje się w łazience, a z drugiej strony to dodatkowe ułatwienie w aranżowaniu tej łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam cały wieczór i nie moge znaleźć odpowiedzi, może ktoś z Was pomoże. Chcę na okna założyć takie przesuwne rolety (panel truck) i chciałabym schować szynę za podwieszonym sufitem. Ile muszę obniżyć sufit, by zasłonił szynę i ile zostawić miejsca na tę szynę na suficie. Zostawiłam na razie 20 cm, ale wygląda, że troche zbyt dużo :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, podajcie mi proszę Wasze całkowite m2 ścian zewnętrznych pod ocieplenie jakie mieliście do pokrycia styropianem. U mnie jest tak duża rozbieżność między tym co w projekcie, a tym co faktycznie wyliczył wykonawca (różnica 80 m2) że normalnie usiadłem. Ja faktycznie o jakieś 10 m2 powiększyłem garaż ale to i tak spora różnica. Nie pytam o ceny elewacji bo wiadomo, że to zależy od materiałów itp. ale jedynie o gołe m2 ścian zewnętrznych do pokrycia, bez okien i bramy garażowej.

Dla formalności Aleksandra Modern B bez tarasu nad garażem.

Pozdrawiam. Artur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To okienka firmy M&S ze Słupska

PCV od środka białe od zewnątrz szare kolor RAL 7001

Trzy szyby i profil termo z wkładką z pianki PU

Z oknem w opcji HS w salonie i roletami elektrycznymi na cały dół wychodzi 44000

 

Seb.719 masz rolety zamontowane w oknie narożnym w kuchni? Jeśli tak to nie było z tym żadnych problemów? Ni trzeba była stawiać żadnych dodatkowych słupków w narożniku?

 

Przy okazji - Twój dom wygląda bosko :) Już się nie mogę doczekać powstania naszej Oli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...