Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

okna w jadalni mamy oba ochylne i sa jak w projekcie, czyli narozne, bez slupka murowanego. na pewno mozna tak zrobic okna z ms ze slupska.

 

co do schodow - powoli wjezdzaja mi na budowe, konstrukcja lekka ze stelazem zabudowanym w scianie, dywanowe, w oli mozna zrobic cokolwiek. co bym doradzil w temacie schodow od strony projektowej - mozna wywalic slup z konstrukcji dachu, ktory wypada na samym wejsciu u gory. po wywaleniu slupa jest superantresola. oczywiscie wywalic to zrobic w zamian wiązary u gory wieźby, my zrobilismy 3 wiazary, projektowal kierownik za dodatkowa oplata, cieslom oczywisce trzeba bylo odpalic ekstra, ale slupa nie mam :)

 

pozdrawiam wszystkich budujacych

 

ps. pooley, zachodze w glowe czy juz sie wprowadziles ??? ja koncze wykonczenia :) skonczyli elewacje z rockpanel, wyszlo calkiem fajnie, ale bez szalu, twoj tynk wyglada nie gorzej. kto ciekawy jak wyglada rockpanel niech da info, wysle foty

 

ja ciekaw jak wyglada ten panel :) wyslij proszę fotki na [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

okna w jadalni mamy oba ochylne i sa jak w projekcie, czyli narozne, bez slupka murowanego. na pewno mozna tak zrobic okna z ms ze slupska.

 

co do schodow - powoli wjezdzaja mi na budowe, konstrukcja lekka ze stelazem zabudowanym w scianie, dywanowe, w oli mozna zrobic cokolwiek. co bym doradzil w temacie schodow od strony projektowej - mozna wywalic slup z konstrukcji dachu, ktory wypada na samym wejsciu u gory. po wywaleniu slupa jest superantresola. oczywiscie wywalic to zrobic w zamian wiązary u gory wieźby, my zrobilismy 3 wiazary, projektowal kierownik za dodatkowa oplata, cieslom oczywisce trzeba bylo odpalic ekstra, ale slupa nie mam :)

 

pozdrawiam wszystkich budujacych

 

ps. pooley, zachodze w glowe czy juz sie wprowadziles ??? ja koncze wykonczenia :) skonczyli elewacje z rockpanel, wyszlo calkiem fajnie, ale bez szalu, twoj tynk wyglada nie gorzej. kto ciekawy jak wyglada rockpanel niech da info, wysle foty

 

Ja również jestem zainteresowana jak wygląda rockpanel - poproszę na maila: [email protected]

 

U nas idzie bardzo powoli - pocieszmy się że gość jest dokładny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelka, ale o co chodzi z tym oknem? Ja mam od strony frontu nieotwieraną witrynę, ale z boku otwierano/uchylne i to sobie będę otwierała. Tylko wtedy mysi byc słupek stolarki w rogu.

 

 

 

Bo jak nam facet od okien oglądał projekt to od razu powiedział ze okna w kuchni sie nie otworzy ani nie uchyli nawet a tego sobie oczywiście nie wyobrażam...to z boku masz okno otwierane i uchylne ? no to tak jak ty zrobiłąs to jeszcze jest rozwiązanie ze jedno okno stałę a drugie sie otwiera....

a czy wiecie może czy ktoś w okolicach Łodzi robi schody takie jak w projekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia teraz to mam jakies rozeznanie te okna sa naprawde duże i takie rozwiązanie jak u Ciebie mi sie podoba..:yes:okno od frontu jak w projekcie a te z boku mimo podziału i tak są duże :) Domyślam się że tak samo zrobiłaś w sypialni:) dobrze myslę?

ja mam dylemat co zrobić ze schodami bo jak pisałam podoba mi się jak schody wychodza na salon ( czyli jak w projkcie) ale pytanie czy one sa wygodne? hmmm:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczyli elewacje z rockpanel, wyszlo calkiem fajnie, ale bez szalu, twoj tynk wyglada nie gorzej. kto ciekawy jak wyglada rockpanel niech da info, wysle foty

 

poproszę na [email protected] , jestem strasznie ciekawy jak to wyszlo, u nas niedlugo będą zaczynać z fundermaxa.

 

jest coś w tych elewacjach na co warto zwrócić uwagę ? czy masz może projekt z wymiarami płyt pod Modern B z tarasem...byłaby przydatna :) dla sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelka262, ja mam okna narożne bez słupka murowanego i wszyskie są otwierane (w końcu trzeba je umyć) i tylko jedno skrzydło jest rozwierno-uchylne. Jak tylko zrobię zdjęcia to wkleję na forum. Okna mam z firmy avante.

 

czekam w takim razie na fotki :) no właśnie jakos te okna trzeba myć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, tak! u góry to już nie jest najlepszy pomysł. To obecnie największa atrakcja naszego domu i wszyscy pękają ze śmiechu :popcorn:

 

Okna w narożniku u góry to żaden problem tak samo jak na dole.my mamy okna z Avante ale praktycznie każda firma sobie z tym poradzi.my podzielilismy boczne skrzydło na dwie Czesci z których jedna otwiera się normalnie. Druga tylko się uchyla a skrzydło obok nie dzielone także się tylko uchyla. Nieooszukujmy się w kuchni nikt nie będzie na ościez otwierał tak ogromnych okien w !,!po co?skrzydla nie dzielone(w całości od frontu) specjalnie do mycia można położyć poziomo i wówczas umyć cześć zewnętrzna-tak samo na górze jak i na dole! Wstawilismy -zgodnie z projektem-słupy ze stali wkrecane do muru oraz zalane betonem!koszt 700 zł .potem firma od okien ocieplila je styropianem oraz plaskownikami z tej samej faktury i koloru jak okna.wiekszosc firm proponuje gotowe słupki narozne tzw.systemowe ale -uwaga- nie maja one żadnej funkcji konstrukcyjnej podpierajacej cały naroznik!jest to tylko plastik który ładnie wyglada ! Ma cienka blasze w środku i jest najłatwiejszy do montażu.nie ma żadnego problemu z tymi oknami tylko nie warto robić na skróty.a usuwanie i dzielenie ich wstawiajac słup betonowy jak dla mnie odbiera cały urok tej bryły i nowoczesny lekki charakter całości.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna w jadalni mamy oba ochylne i sa jak w projekcie, czyli narozne, bez slupka murowanego. na pewno mozna tak zrobic okna z ms ze slupska.

 

co do schodow - powoli wjezdzaja mi na budowe, konstrukcja lekka ze stelazem zabudowanym w scianie, dywanowe, w oli mozna zrobic cokolwiek. co bym doradzil w temacie schodow od strony projektowej - mozna wywalic slup z konstrukcji dachu, ktory wypada na samym wejsciu u gory. po wywaleniu slupa jest superantresola. oczywiscie wywalic to zrobic w zamian wiązary u gory wieźby, my zrobilismy 3 wiazary, projektowal kierownik za dodatkowa oplata, cieslom oczywisce trzeba bylo odpalic ekstra, ale slupa nie mam :)

 

pozdrawiam wszystkich budujacych

 

ps. pooley, zachodze w glowe czy juz sie wprowadziles ??? ja koncze wykonczenia :) skonczyli elewacje z rockpanel, wyszlo calkiem fajnie, ale bez szalu, twoj tynk wyglada nie gorzej. kto ciekawy jak wyglada rockpanel niech da info, wysle foty

 

 

ja ciekawa:)

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Jestem nową użytkowniczką forum więc licze na dużeeeee wsparcie. Podobnie jak Wy zaczynamy budowe Aleksanderki modern B! Cudowny projekt. Będziemy sie budwać kawałek za Grodziskiem Mazowieckim.

Słuchajcie Kochani fani Aleksandry, bardzo proszę o podanie informacji na temat kosztów budowy modern B jeżeli ktoś buduje. I jeżeli ktoś wybudował sie w obrębie 100 od Warszawy bardzo proszę dajcie znać Kochani, bo chętnie bysmy zobaczyli Aleksanderkę na żywo.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie potwierdzam, że u mnie ze zrobieniem obu okien otwieranych w narożniku tez nie było najmniejszych problemów. To niefortunne rozwiązanie to mój pomysł (inwestora, który na większość ważnych decyzji ma w przelocie 10 minut). Ja mam tez okna ze Słupska, podobnie jak kilka osób tutaj.

Jednak myślę, że słupek betonowy nie psuje jednak efektu. Na początku tak myślałam, ale jak widzę takie rozwiązanie na zdjęciach na forum, stwierdzam, że dobrze to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie macie jakies pol godzinki jazdy :) ale u nas zostalo jeszcze duuuuzo do zrobienia :) ale jak by co to zapraszam. Odzywajcie sie w razie czego na pirv.

 

Dzięki wielkie za propozycje. Pooley jak byś mógł podać jakieś namiary na priv to bym była wdzięczna i odezwała bym sie co do spotkania.

Jeszcze raz dzięki :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Pooley jak byś mógł podać jakieś namiary na priv to bym była wdzięczna i odezwała bym sie co do spotkania

 

Klikasz po lewej stronie na mojego 'nicka' (czyli 'pooley' i wciskasz "Private massage') ;)

 

A propos upałów, zakładał ktoś może klimę w Oli, jeżeli tak to napiszcie ile Was to kosztowało.

 

Ja tylko planuje cos na ksztalt klimy, nie bedzie to pelnoprawne urzadzenie tego typu, ale w lato o kilka stopni powinno obnizyc temperature. Mianowicie w upalne dni, bede wykorzystywal dolne zordlo od pompy ciepla (ma ono wtedy cos okolo 10 stopni, a dodatkowo bedzie je chlodzic sama pompa kiedy bedzie pracowac podgrzewajac wode urzytkowa) do dodatkowego obiegu z chlodnica przed rekuperacja :) dzieki temu wymieniane powietrze bedzie mialo o pare stopni nizsza temperature niz normalnie. Jak to w praktyce bedzie dzialac sie okaże, w kazdym razie mam przygotowana instalacje pod to.

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...