Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

_DSC4059.jpg

U mnie to zrobili normalnie ze styropianu, ulozonego poziomo, a pozniej normalnie zaciagnieta siatka, klej, tynk. Niestety nie mam zdjecia z gory czy innego bardziej dogodnego ujecia, ale jakies tam pojecie bedziesz mial, nie wiem jak inni robili :) Jedyne co moge doradzic, to robcie ten gzymsik na prawde maly, doslownie 3cm wystajacy poza krawedz ponizej, bo pozniej na to idzie jeszcze obrobka blacharska ktora tez musi pare cm odstawac i jak sie to zrobi wg projektu to wyjdzie taki stol na okolo ze hej ;)

_DSC6185.jpg

Jak dla mnie to i tak niezly spacerownik dla golebi wyszedl u nas ;) Ja akurat sie malo martwie zeby tam golebie przesiadywaly non-stop, bo u nas sa 3 koty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]123868[/ATTACH]

U mnie to zrobili normalnie ze styropianu, ulozonego poziomo, a pozniej normalnie zaciagnieta siatka, klej, tynk. Niestety nie mam zdjecia z gory czy innego bardziej dogodnego ujecia, ale jakies tam pojecie bedziesz mial, nie wiem jak inni robili :) Jedyne co moge doradzic, to robcie ten gzymsik na prawde maly, doslownie 3cm wystajacy poza krawedz ponizej, bo pozniej na to idzie jeszcze obrobka blacharska ktora tez musi pare cm odstawac i jak sie to zrobi wg projektu to wyjdzie taki stol na okolo ze hej ;)

[ATTACH=CONFIG]123870[/ATTACH]

Jak dla mnie to i tak niezly spacerownik dla golebi wyszedl u nas ;) Ja akurat sie malo martwie zeby tam golebie przesiadywaly non-stop, bo u nas sa 3 koty ;)

 

czy takie rozwiązanie (blacha) jest ok ? Jak to wyglada po deszczu. Pytam, bo mi doradzają aby nie robić blachy ale spadek tynk + plastikowy "kapinos" rzeby woda nie zaciekala na elewację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy takie rozwiązanie (blacha) jest ok ? Jak to wyglada po deszczu. Pytam, bo mi doradzają aby nie robić blachy ale spadek tynk + plastikowy "kapinos" rzeby woda nie zaciekala na elewację.

 

Hm... ciezko mi powiedziec jak to w praktyce by wygladalo z plastikowym 'kampinosem' - nie jestem przeciez fachowcem ;), dla mnie zaleta blachy jest to, ze jest tez zawinieta kawaek do gory, dzieki czemu woda w razie czego nie bedzie stala na krawedzi parapet-sciana w miejscu laczenia (przy wiatrach pomimo spadku woda potrafi stac tu jakis czas jezeli wichura jej nie pozwala ;) ). U mnie byl problem np. przeciekania obrobki blakachrskiej nad garazem, wlasnie na laczeniu gzymsu z obrobka blacharska daszku nad garazem, ale to tylko dlatego ze ekipa 'zapomniala' uszczelnic tego, teraz jest ok. A cieklo niestety przy duzych wiatrach, gdzies tam przepychalo wode. Co do stania wody na gzymsie, to nie ma to mniejsca (chyba ze wiater szaleje), caly gzyms jest wykonany z leciutkim spadkiem. Na pewno zaleta plastiku jest to ze nie bedzie na pewno rdzewiec :)

Edytowane przez pooley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my właśnie postanowiliśmy o gzymsie w ogóle bez obróbki blaszanej, wyłącznie z lekkim spadem. Ja dodatkowo gzyms przyklejam nie do ściany, ale już do ocieplenia, bo ocieplam wełną, a wełnę sie jednak trudniej przycina. Dopiero jesteśmy na początku, więc do rezultatu jeszcze trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie gzymsu - zrobiłem jak bees bez blachy, dałem styropian EPS 200, wkleiłem narożniki, klejem zrobili spad delikatny, którego w sumie nawet nie widać z dołu i całość zatynkowałem tynkiem żywicznym. Na dole nie dawałem kapinosów, po prostu zakończyłem ostrym narożnikiem. Terotycznie woda nie ma załamania, ale 1) okap aleksandry to coś w okolicach 1 m, gzyms jest 160 cm pod podbitką więc musi naprawdę ostro zacinać, żeby tam dostała się jakakolwiek woda - przetestowałem 2) takie małe ilości wody, jakie wg moich testów tam będą nie powinny ściekać jakimś ciurkiem tak, żeby potrzebowały załamacnia ostrzejrzego niż 90 stopni 3) jak problem po zamieszkaniu się pojawi można cału gzyms nafrezować od dołu tak, aby zrobić załamanie dla kropel

 

Gzyms mam u mnie od 2 miesięcy, deszczów już torchę było i wygląda na to, że jest ok, aczkolwiek liczę się z tym, że mogę się mylić.

 

Tak to wygląda

 

gzyms.JPGgzyms2.JPGgzyms3.JPGdom1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie klimy - już zamontowałem jednostkę LG 5kw z serii ART, kupiłem na jakieś wyprzedaży w sklepie netowym klima top za 3300 zł. Sprężara na ściane przy wyjściu z garażu na ogród, rury pociągnięte przez dolny pokój, dolną łazienkę do jednostki wewnętrznej, którą zawiesiłem nad dolną łazienką, skropliny prosto do kanalizacji przy zlewie w teł łazience, wszystko przed płytkami, nie było zadnych problemów.

 

Mam w mieszkaniu i formie klimkę 5 kw - to jest taka moc, że ochłodzi spokojnie kilkadziesiąt metrów do temperatur 21-22 stopni. Żeby uzyskać temperaturę w upały 26-28 stopni to wg moich obliczeń to miesce zawieszenia w Oli i moc powinny ochłodzić praktycznie cały dom. Do życia w upały wystarcz temperatura 28, dopiero powyżej robi się ostro nieprzyjemnie. Inwestycja w droższą i mocniejszą klimę może i jest fajna, ale ttrzeba już mieć kilkanascie tysięcy.

 

Wygląda to tak klima.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy. Koleżanki - robił ktoś schody drewniane dywanowe? w kształcie L-ki - zabiegowe lub ze spocznikiem? dębowe?

jak wyszło? jaki koszt? macie może jakiś projekcik do zerknięcia?

 

 

My robimy dębowe w kształcie literki L z zabiegiem gdyż sppocznik przy takich wymiarach klatki schodowej nie wchodził w gre co nas troszkę zasmuciło ale pan powiedział że się nie ozabijamy i schody będą wygodne, a robi nam fachowiec z Iłży za 10 tyś. można go znaleźć na allegro polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy dębowe w kształcie literki L z zabiegiem gdyż sppocznik przy takich wymiarach klatki schodowej nie wchodził w gre co nas troszkę zasmuciło ale pan powiedział że się nie ozabijamy i schody będą wygodne, a robi nam fachowiec z Iłży za 10 tyś. można go znaleźć na allegro polecam.

 

ja mam ze spocznikiem i wyszło ok - jedyny problem (ale poruszany juz na forum) do otwór drzwiowy do pokoiku gościnnego za schodami :( chyba framugę będzie trzeba przyciąć na rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dębowe dywanowe ze szklaną barierką i koszt był ok. 25 tys. (tylko w tym szkło było bardzo drogie). Mamy ze spocznikime - spokojnie jest możliwe, wejście jest od jadalni, a u góry nie wychodzą na drzwi do pokoju, bo mamy wejście przesunięte w kierunku okna balkonowego (zresztą zmieniane po wykonaniu, bo wtedy nas olśniło, że schody to jedno, ale ustawienie pokoju to drugie). Niestety schody są właśnie w reklamacji, bo pracowały (tzn nie były wwiercone w podłogę - niby ze względu na ogrzewanie podłogowe i były się rozjechały:sick:) Edytowane przez magwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...