Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze raz o termoizolacji naszego dachu. Na fotkach widać już zaaplikowana pianę Selection 500. 10 cm tej piany odpowiada około 30 cm wełny/waty. Wszystkim którzy jeszcze nie docieplali dachu gorąco polecam. My jesteśmy zachwyceni. Nawet teraz kiedy nasz ciemny dach jest mocno nagrzany to w środku, na pietrze jest normalnie chłodno.

 

 

moje pytanie; dlaczego ocieplaciecały dach a nie strop ? czy inni tez tak to realizują ?

 

 

te nasze stychy a raczej stryszki nei wiele dają (gabaryty) a ilośc powo dachu vs pow stropu (sufity G-K) znacząca + oddychanie dachu.,

 

Mnie do takiej metody przekonał ten artykuł: http://lodz.naszemiasto.pl/serwisy/przewodnik_inwestycyjny/1412399,nowa-jakosc-docieplania-domow,id,t.html

ale rzecz zasadnicza to to, że zgodnie ze sztuką chcąc stosować tradycyjne metody typu wełna lub wata należałoby docieplić zarówno dach jak i strop, przy tej pianie docieplanie stropu jest całkowicie zbyteczne. O wszystkich zaletach przeczytasz w artykule. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

ok a co rozumiesz przez etap SSZ ? co w środku typu elektryka, wylewki, ocieplenie? możesz mi z grubsza nakreślić?

 

w tym rozumieniu SZ - stan surowy zamkniety mam:

I roboty fundamentowe (koszty mat. około 40 tys)

II mury, schody, stropy,wience, podciagi itd (koszt mat. okolo 50 tys)

III dach i okna (konstrukcja wiezby, deskowanie, membrana, dachówki, system rynnowy + komunikacja dachowa) (koszt mat. okolo 50 tys)

do tego robocizna i sprzęt okolo 100-120 tys. (ekipy spoza warszawy)

 

w tym rowniez mam ogrodzenie frontowe (konstrukcja zel-bet), bez instalacji w srodku, dzwi i bramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mnie do takiej metody przekonał ten artykuł: http://lodz.naszemiasto.pl/serwisy/przewodnik_inwestycyjny/1412399,nowa-jakosc-docieplania-domow,id,t.html

ale rzecz zasadnicza to to, że zgodnie ze sztuką chcąc stosować tradycyjne metody typu wełna lub wata należałoby docieplić zarówno dach jak i strop, przy tej pianie docieplanie stropu jest całkowicie zbyteczne. O wszystkich zaletach przeczytasz w artykule. Pozdrawiam.

 

 

nadla nie jest to odp. na moje pytanie :(

stwierdzenie: "należałoby docieplić zarówno dach jak i strop" jest słuszne tylko w przypadku gdy przestrzeń pomiędzy stropem a dachem (czyt. stych) jest użytkowe. W naszych olach ten strych nie pełni takiej funkcji, więc po co ocieplać dach i strop ?

 

p.s. pianka jest jedną z metod ocieplenia, która ma wady i zalety - szerzęj na; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-pianką (osobiście nie wyciągam opinii na podstawie artykułów reklamowych / nie podpisanych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej sasiadka :-) moja ola stoi w Kaniach - etap SSZ

koszty na teraz okolo 240 000 z dachowka betonowa Brassa i oknami Schuco

 

Witam, widziałam już kilka Oli w okolicy ale Twojej jeszcze nie:)

No coż nie pozostaje mi nic innego jak podjechać i zerknąć.

Czy jakieś dokładniejsze namiary i ewentualnie numer tel. na priv.

Nie ukrywam że jak podjadę chciałabym wejść do środka i zobaczyć jak to się prezentuje.

Pozdrawiam ciepło Dominika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nadla nie jest to odp. na moje pytanie :(

stwierdzenie: "należałoby docieplić zarówno dach jak i strop" jest słuszne tylko w przypadku gdy przestrzeń pomiędzy stropem a dachem (czyt. stych) jest użytkowe. W naszych olach ten strych nie pełni takiej funkcji, więc po co ocieplać dach i strop ?

 

p.s. pianka jest jedną z metod ocieplenia, która ma wady i zalety - szerzęj na; http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166846-izolacja-poddasza-pianką (osobiście nie wyciągam opinii na podstawie artykułów reklamowych / nie podpisanych)

 

Twoje prawo, Twoja wola nikt Ciebie nie zmusza do wyciągania opinii na podstawie artykułu, ja osobiście nie mam czasu podpatrywać najróżniejszych technologii w realu i zmuszony jestem bazować na opinii fachowców i właśnie doniesień prasowych no ale nic na siłę, ja akurat lubię takie nowinki już sprawdzone u innych.

Wracając do tematu to jeśli chcesz należycie zapewnić Oli termoizolację i izolację akustyczną i pozostać przy wacie to właśnie dlatego, że jest mała przestrzeń na stryszku zrobiłbym to i pod dachem i nad stropem ale oczywiście musu nie ma. Ja mam dach z blachodachówki i nie wyobrażam sobie słuchania deszczu walącego mi po uszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad69, a o jakim my stropie mówimy? Bo możliwe, że wprowadziłeś zmiany do projektu i nad piętrem masz np. lany strop to jeśli tak to w ogóle bym sobie pianą nie zaprzątał głowy tylko zrobił najtańszą izolację międzykrokwiową i już. W oryginalnym projekcie nie ma stropu nad piętrem, a tylko płyta GK no, a to taki strop z papieru więc mocno bym się zastanawiał nad oszczędzaniem przy jego izolacji. Edytowane przez artcook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad69, a o jakim my stropie mówimy? Bo możliwe, że wprowadziłeś zmiany do projektu i nad piętrem masz np. lany strop to jeśli tak to w ogóle bym sobie pianą nie zaprzątał głowy tylko zrobił najtańszą izolację międzykrokwiową i już. W oryginalnym projekcie nie ma stropu nad piętrem, a tylko płyta GK no, a to taki strop z papieru więc mocno bym się zastanawiał nad oszczędzaniem przy jego izolacji.

 

dokladnie STROP gk (nie wprowadzalem zmian) i zamierzam tylko ten element izolowac - b.dobrze :-)

 

dach deskowany z membrana i dachowka betonowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie wykonania stropu GK z ociepleniem na piętrze. Czy możecie podpowiedziec jak u Was szacuje się koszt wykonania stropu na piętrze (konstrukcji drewnianej, ocieplenia wełną i płyt GK)? U nas wykonawca mówi o kwocie 27tys.

 

Druga sprawa to połączenie stropu GK z tynkami na ścianach, od rożnych wykonawców słyszę rożne odpowiedzi:

1. Na początku tynki na ścianie a potem montaż płyt GK do ściany z rynkiem.

2. Na początku sufit GK a potem tynk na ścianie i połączenie z sufitem zabezpieczone akrylem.

Podobno przy drugiej metodzie można uniknąć widocznych pęknięć na połączeniach. Jak rozwiazaliscie ten problem u siebie?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja równiez wykorzystam miejsce pod dachem. Dociepliłam jedynie sufit - płyty gk, ale położę fragment podłogi, mam wyłaz z oknem w dachu, więc jest jaśniej i zawsze coś się schowa.

Beess,

Możesz zdradzić ile wyniósł Ciebie koszt wykonania ocieplonego sufitu z płyt GK? (lub wysłać na priv).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...