Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dachu nie docieplaliśmy, jest deska do deski na to papa i blacha i wydaje mi się ze pudła i zbędne rzeczy nie będą jakoś zbytnio na mróz narzekać ;) też zrobiliśmy świetlik-wyłaz co dało dodatkowe oświetlenie na strychu, docieplony był jedynie sam strop styropianem i wyłaz na ten strych jest też z tych cieplejszych nie przepuszczających zimna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

magwis pięknie :) tylko pozazdrościć :)

u mnie trochę uboższa wersja, ale też już przypomina Olę :) (zdjęcia powrzucam jak tylko się ogarnę - bo teraz trochę gonimy z robotami i czasu mało). Ale w wielkim skrócie, jutro wylewamy podłogi, hydraulika i elektryka położone, parter w podłogowym ogrzewaniu i łazienka na pietrze, elewacje wykańczamy gruntem w kolorze docelowego tynku i już widzimy że trochę przegięliśmy z kolorami bo piętro wyszło zbyt pomarańczowe więc tynki jednak zrobimy ciemniejsze no i jeszcze po pierwszym września tynki wewnętrzne i koniec robót na ten rok bo kieszeń pusta zrobiła się jakoś stanowczo zbyt szybko :( Na wiosnę bruk, ogrodzenie i zabawa z wnętrzami, w optymistycznym poglądzie na jesień 2013 przeprowadzka :) Łącznie, wszystkie "pieszczoty z Olą" chciałbym pozamykać w 30 miesiącach no oczywiście bez detali wewnętrznych typu lampka czy szafka na buty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa - bo to jest nasza Ola:cool:

 

magwis, można wiedzieć ile średnio kosztowało was frontowe ogrodzenie za metr ?, robiła wam do osobna firmy czy ten sam wykonawca co cały dom, znasz jakieś orientacyjne koszty ?!?!

 

z jakich materiałów robicie balustradę na balkonie, to te same stalowe elementy które są w ogrodzeniu, możesz podać koszty za ten mały balkon na tyłach Oli ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa - bo to jest nasza Ola:cool:

 

A no właśnie:)) moja siostra była na miejscu i chciała porozmawiać z właścicielami ale starszy Pan który wyszedł powiedział że właściciele na Kanarach się smażą:))

Czy ewentualnie mogę wiedzieć jakie koszty ponieśliście na wykończenie Oli do stanu obecnego bo jest super.

Ile wyniosło polożenie elewacji na piętrze z płyt bo podobno to droga impreza ale nie wiem czy tynk da rade? Ja osobiście również chciałabym płyty ale nie wiem czy kaski starczy..

Gorąco pozdrawiam Wrocławian jak będę u siostry to może pozwolicie mi wpaść na sekunde i zobaczyc na żywo to cudo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wyniosło polożenie elewacji na piętrze z płyt bo podobno to droga impreza ale nie wiem czy tynk da rade? Ja osobiście również chciałabym płyty ale nie wiem czy kaski starczy.....

 

oj drogo drogo, nie ma na to rady, jestem w trakcie zamawiania tego samego materiału co magwis czyli fundermax - koszt 65 m2 płyt: 9,5 tyś netto + kontrukcje aluminiowe(kątowniki i teowniki) oraz kleje sika z taśmami 7 tyś netto. Razem 16,5 netto po rabatach + do tego wełna + robocizna :( tragedia - i to sam pasek w koło, a gdzie reszta całej elewacji czyli dodatkowe ponad 230 m2

 

mogę odpowiedzieć za magwis, bo kiedyś udzielali odpowiedzi, ich cała elewacja to 60k :( ja mam nadzieje zmieścić się niżej. jak widzę ile czasu zajmuje zrobienie elewacji w standardowym domku u sąsiada, a ile dłubania jest w Olce to krew zalewa. każdemu trzeba to wyraźnie powiedzieć że jeśli chce się osiągnąć efekt z wizualek projektowych to ten dom niestety nie jest tani. no ale za to inny niż wszystkie :):)):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę odpowiedzieć za magwis, bo kiedyś udzielali odpowiedzi, ich cała elewacja to 60k :( ja mam nadzieje zmieścić się niżej. jak widzę ile czasu zajmuje zrobienie elewacji w standardowym domku u sąsiada, a ile dłubania jest w Olce to krew zalewa. każdemu trzeba to wyraźnie powiedzieć że jeśli chce się osiągnąć efekt z wizualek projektowych to ten dom niestety nie jest tani. no ale za to inny niż wszystkie :):)):)

 

Czy ktoś budował w takim razie z Ytonga i zna koszt dolnej elewacji? Chodzi mi o to, że wówczas nie potrzeba styropianu, tylko cienki tynk ze wzgledu ma gładź bloczków i ich grubość (np 48cm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czasem wykonania elewacji to bym nie przesadzal, sprawna ekipa robi 300-350m2 w 2 tygodnie na spokojnie, od pustaka po polozonego na gotowo tynku z parapetami obrobkami itp. jakosc prac 10/10, mysle ze tydzien na te plyty na gorze to absolutny max, zwlaszcza ze nie trzeba sie bawic w siatki kleje kolki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... tydzien na te plyty na gorze to absolutny max, zwlaszcza ze nie trzeba sie bawic w siatki kleje kolki itp.

 

sitki , kleje to nie, ale za to mierzenie wiercenie, przymieszanie oczyszczanie, wełna, konstrukcje, klejenie taśm, docinanie płyt - zdecydowanie trudniejsze i wymagające dokladności i solidności niż normalny tynk na elewacji. potwierdzi chyba to każdy to robił HPL, dlatego też tak cenią za robocizne przy tej zabawie, no ale obym się mylił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym czasem wykonania elewacji to bym nie przesadzal, sprawna ekipa robi 300-350m2 w 2 tygodnie na spokojnie, od pustaka po polozonego na gotowo tynku z parapetami obrobkami itp. jakosc prac 10/10, mysle ze tydzien na te plyty na gorze to absolutny max, zwlaszcza ze nie trzeba sie bawic w siatki kleje kolki itp.

 

może i tak. U mnie to jednak dłużej trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie koncze SSO, poszlo 200k PLN i z tego co piszecie mieszcze sie w sredniej.

Ile trzeba teraz wydac na SD (stan deweloperski), ktory wg mnie obejmuje:

instalacje,

tynki wewnetrzne,

posadzki betonowe z ociepleniem,

okna,

elewacje (tu jest spora rozpietosc z uwagi na HPL, welne, styropian itp)

moze cos jeszcze

Chodzi mi o dane szacunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...