Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Widzę że okna w kuchni nie są dzielone ale rozumiem że otwierane w całości tz uchylane?

Właśnie analizuję ten rozdział budowy :)

 

u nas przedzieliliśmy skrzydło boczne, dzięki temu otwiera nam się mniejsza część, a od frontu pozostaje całość uchylna do samego dołu na potrzeby umycia. to samo na górze. moim zdaniem dzielenie okna od frontu troszkę zmienia całość budynku, okna nie wyglądają już tak nowocześnie, lekko. okno na dole może też być normalnie otwierane, ale po co ? jeśli w kuchni je otworzymy to zajmie nam połowę jej powierzchni i zablokuje jakąkolwiek komunikację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

od dłuższego czasu śledzimy wątek budowy Aleksandry :)

jutro odbieramy pozwolenie na budowę, z samą budową ruszamy wczesną wiosną...

 

Mam pytanie do MonDav czy była by możliwość obejrzenia twojej budowy, jeżeli dobrze wnioskuje budujesz w okolicy Warszawy

Chętnie z żoną obejrzeli byśmy to cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziś oficjalnie przyłączam się do grupy aleksandrowiczów ale forum śledzę od początku istninia.

Dużo od was się dowiedziałem na temat budowy Aleksandry ale pewnie jeszcze będę miał z pewniścią dużo pytań.

mam projekt i jestem na etapie załatwiania pozwolenia na budowę.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysłowy ten Salvador.

 

Jestem ciekawa, czy ktoś z budującyc/mieszkających w Aleksandrze stwierdził, że jednak dom jest dla niego zbyt duży?

 

Być może juz o tym pisałam, ale my jednak uważamy, że dla nas trochę zbyt duży (mamy B). Zawsze sie śmieję na wspomnienie, jak jeden z naszych przyszłych sąsiadów zapytał nas kiedyś "przepraszam, a ile rodzin w tym domu będzie mieszkało?" :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nasza Ola :)

 

Beess, nas pytali czy na dole biura będziemy mieli :)

 

MonDav - dom wygląda rewelacyjnie! I ta kostka przed domem... :) super!

 

Czy ktoś z Was ma już projekt aranżacji kuchni? W naszej Oli (modern A) kuchnia wydaje się bardzo mała... Najprawdopodobniej przesuniemy ściankę działową w stronę korytarza o ok 30 cm. Postawimy tam wysoką zabudowę z piekarnikiem i lodówką side by side (przez nią cofamy ściankę), pod oknem zlew a płytę gazową przy ścianie między oknami kuchni i jadalni - czyli powstanie zabudowa w kształcie litery U.

Dziś jedziemy do "faceta od kuchni" i zobaczymy co zaproponuje...

Z innych zmian jakie planujemy jeszcze zrobić to:

na piętrze: mała wnęka z drzwiami przy sypialni - na odkurzacz (wykorzystaliśmy miejsce przy słupie) i powiększenie łazienki.

na dole: wnęka w pomieszczeniu gospodarczym kosztem łazienki.

Ola1.jpg

Ola2.jpg

zmiany piętro.jpg

zmiany parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam pytanie do właścicieli wersji modern A. Ile wam wyszło powierzchni tynków wewnętrznych? Jakie tynki robiliście? Nam majster zaproponował cementowo-wapienne docierane piaskiem kwarcowym. Jakie orientacyjne ceny dostawaliście za m2 robocizny za tynki wewnętrzne?

 

[Qula2] My robiliśmy strop lany. Na pewno trzeba zmienić konstrukcje - odpadają słupy na pietrze. Co do kosztów trudno oszacować - bo nie trzeba robić gk jako sufitu, dodatkowo odpada droga wełna na strychu a ociepliliśmy strop styropianem (co jest tańszym rozwiązaniem. Nie wiem do końca jak to sie bilansuje.. trudno ocenić bo za beton i zbrojenie tez trzeba zapłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luckyshot - co do powierzchni Ci nie powiem dokladnie, ale sam piasek kwarcowy jest pozniej problematyczny przy malowaniu, szczegolnie przy ciemniejszych kolorach, trzeba kilka razy malowac bo inaczej widac rozna strukture sciany. U nas sciany sa super wykonane, ale pomalowanie tego juz nie jest takie rozowe ;) Poza tym kazdy malarz policzy wam pozniej wiecej za malowanie takiej sciany i polowa z nich sie bedzie krzywic ;)

Jak by co wezcie to tez pod uwage :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy bliscy zakupu projektu OLA-B i czytam forum z zainteresowaniem, część z was już pawie zakończała etap budowy i urządzania - zmienili byście coś? My chcemy większy garaż - ma tak ktoś? Budowaliście z silikatów? Jakaś porada na początek. Pozdrawiam Radosław :bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam pytanie do właścicieli wersji modern A. Ile wam wyszło powierzchni tynków wewnętrznych? Jakie tynki robiliście? Nam majster zaproponował cementowo-wapienne docierane piaskiem kwarcowym. Jakie orientacyjne ceny dostawaliście za m2 robocizny za tynki wewnętrzne?

Luckyshot - u nas wyszło 640 m2 (w tym pow. okien minus 50% dużych okien na parterze, bez sufitu w kuchni i wiatrołapie). Cena robocizny za tynk gipsowy 16zl/m2. Polecam zastosowanie specjalnych listew wokół okien w celu wyeliminowanie pękania tynku przy ramię okna. Wygląda to bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy bliscy zakupu projektu OLA-B i czytam forum z zainteresowaniem, część z was już pawie zakończała etap budowy i urządzania - zmienili byście coś? My chcemy większy garaż - ma tak ktoś? Budowaliście z silikatów? Jakaś porada na początek. Pozdrawiam Radosław :bye:

 

U nas jest garaż poszerzony o metr i wydłużony o metr, a i tak wydaje mi się za mały, aby zaparkować 2 auta, postawić jakiś regał po bokach i swobodnie przejść. Dlatego też zrobiłem "poddasze użytkowe" nad garażem i wyszedł całkiem pokaźny strych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy bliscy zakupu projektu OLA-B i czytam forum z zainteresowaniem, część z was już pawie zakończała etap budowy i urządzania - zmienili byście coś? My chcemy większy garaż - ma tak ktoś? Budowaliście z silikatów? Jakaś porada na początek. Pozdrawiam Radosław :bye:

 

My również powiększyliśmy garaż podobnie jak Prene (i kilka innych osób :rolleyes:). Dodatkowo powiększyliśmy okna w kuchni oraz tak zaaranżowaliśmy górę aby „nestorzy” rodu (czyli ja i moja szacowna żonka) mieli własną dużą sypialnię wraz z oddzielną garderobą, łazienką i własnym balkonem.. W efekcie na górze mamy podobny otwór okienny jak na dole (co wiać na załączonych zdjęciach).

6752.jpg

6753.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że dobrym pomysłem jest jednak wydłużenie balkonu nad tarasem. Tworzy się osłonięty spory fragment tarasu, świetne miejsce, by spędzać tam czas, pić rano kawę, przyjmować gości (wyobraźnia budującej dom), a balkon chroni przed ew. deszczem, a rano i za dnia przed słońcem. Gdy otwiera się okno, staje się wręcz częścią salonu.

Należy jednak pamiętać, że tak, jak już pisaliśmy, w salonie jest wtedy nieco mniej światła, ale chyba nie aż tak, by to było dokuczliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że dobrym pomysłem jest jednak wydłużenie balkonu nad tarasem. Tworzy się osłonięty spory fragment tarasu, świetne miejsce, by spędzać tam czas, pić rano kawę, przyjmować gości (wyobraźnia budującej dom), a balkon chroni przed ew. deszczem, a rano i za dnia przed słońcem. Gdy otwiera się okno, staje się wręcz częścią salonu.

Należy jednak pamiętać, że tak, jak już pisaliśmy, w salonie jest wtedy nieco mniej światła, ale chyba nie aż tak, by to było dokuczliwe

 

U mnie balkon został wysunięty do samego końca, podobnie jak u pooleya i faktycznie zrobił się bardzo duży taras na piętrze i jednocześnie zadaszenie tarasu na parterze jednak światła przy takim rozwiązaniu jest stanowczo zbyt mało w salonie i zdecydowaliśmy się na wykucie dodatkowego okna aby jednak ten salon doświetlić ale sam pomysł na powiększenie tego balkonu jest godny polecenia, rano kawa, papierosek :) Dodatkowo u nas na piętrze jest zrobiona pralnia, a przy dwóch synach pralka pracuje praktycznie każdego dnia więc będzie gdzie pranie wieszać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...