Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

M_L dziękuję, o większym "przedpokoju" nawet nie pomyślałam, a siedzisko rzeczywiście byłoby super. Martwiłam się czy kotłownia nie będzie za mała. Zastanawiam się jeszcze nad bezpośrednim przejściem z kotłowni do przedpokoju, czy nie będzie tam za dużo brudu przynoszonego z kotłowni :/

 

Beess myślałam o długim, podłużnym oknie, takim dość długim prostokącie, próbuje to sobie zwizualizować w głowie, gdzieś widziałąm takie rozwiązanie, wyglądało świetnie. Komplet wypoczynkowy mamy dosyć niestandardowy, składający się z róznej wielkości elementów, myśle, że z rozłożeniem nie będzie problemu, daje dużo możliwości.

 

dziękuje bardzo. Mamy jeszcze trochę czasu na ostateczną decyzje.

 

Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam zastanawiam sie ile osób będzie mieszkać w tym domu ma to związek z balkonem na górze jak korzystać z niego skoro poza wejściem z jednego pokoju nie ma jak do niego się dostać poza tym ciekawym rozwiązaniem może być dodatkowe wejście do łazienki u góry z sypialni polecam na dole w wiatrołapie jest naprawdę sporo miejsca nie wiem czy jest potrzeba jakoś ten wiatrołap powiększać .ja u siebie zlikwidowałem szafę na dole a miejsce szafy wciągnołem do kuchni też fajnie to wyszło tym bardziej że w każdym pokoju na górze są szafy plus dwie garderoby i to chyba powinno wystarczyć Pozdrawiam wszystkich powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejście z garażu do wiatrołapu przez kotłownie mamy zrobione i jak narazie to się budzi ale w garażu bo tam trzymamy opał, w wiatrołapie jak narazie czysto. Co do wielkości wiatrołapu to my mamy porównanie jak to mają zanomi małą klitkę gdzie ledwo co dwie osoby mogą się rozebrać i dlatego zdecydowaliśmy się ująć troszkę miejsca w kotłowni w której i tak się nie przesiaduje tylko robi swoje ;) i jesteśmy zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejagnes 4 osoby, z tym, że pokój z balkonem jest przeznaczone na mini studio fotograficzne więc nie będzie używane przez pozostałych mieszkańców. Zlikwidowałeś szafę z wiatrołapu? Kuchnię powiększyłeś? Gdzie przechowujecie kurtki/ buty itp? Myślę, że u nas nie obejdzie się bez wielkiej zabudowanej szafy w wiatrołapie.

 

Dokładnie o tym samym pomyślałam, że fajnie byłoby mieć bezpośrednie przejście do łazienki z sypialni, mąż jakoś bez entuzjazmu przyjął ten pomysł.

Kuchnia jest wielkim znakiem zapytania, chciałabym tam jeszcze mała wyspę zmieścić, a z drugiej strony chciałabym dużo otwartej przestrzeni. Zastanawiam się też nad jakimś rozwiązaniem a'la spiżarnia, ale pomysły brak.

 

Słuchajcie czy jedna ściana bez okien (w kuchni) jest wystarczająca na rozłożenie większych sprzętów (lodówka, piekarnik zabudowany i wiszące szafki) czy myślicie, ze wystarczy tam miejsca? Okna są cudne, ale zastanawiam się czy nie zajmują za dużo miejsca i tym samym ograniczają ustawność szafek i sprzętów w kuchni.

 

Zrezygnowaliśmy też z okna w łazience, bardzo głupi pomysł?? Poza "naturalną" wentylacją i odrobiną naturalnego światła nie mogę znaleźć innych zalet, może dlatego, że całe życie spędziłam w blokowiskach, gdzie łazienki okien nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o wyspie w kuchni to bym zapomniała bo nie ma tam na tle miejsca na takie rzeczy- mi się to nie widzi, co do spiżarki też myślałam ale nic nie wymyśliłam i nie ma, można zawsze przetwory wgarażu w szafce trzymać ;). Okno w łazience jest rewelacyjne, ja też miszkałam w bloku bez okna ale jak później kupiliśmy mieszkanie gdzie okno w łazience było to już teraz sobie teraz inaczej nie wyobrażam, okno niedość że spełnia fukcję naturalnej wentylacji która naprawde jest bezcenna wszczególności że w łazience znajduje się również kibelek :) to jeszcze jaka jest przyjemność jak zagląda przez nie słonko więc lepiej przemyślec ten pomysł :)

Co do kuchni to my jedyne co tam zmieniliśmy to wydłużyliśmy bardzo niewiele ściankę która dzieli się z wiatrołapem w kierunku jadalni, reszta pozostała bez zmian i wyszło nam mniej więcej tak

 

http://imageshack.us/a/img585/9580/img4868wz.th.jpg

 

jeszcze tam brak półek na ściance :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś buduje lub wybudował Aleksandrę na Śląsku? Jeśli tak to czy byłaby możliwość zobaczenia domu na żywo? Bo chcemy z Żoną wybudować taki dom, tyle że ona nie ma wyobraźni przestrzennej i nie potrafi sobie wyobrazić przestrzeni wewnątrz niestety.

Gdyby ktoś był tak uprzejmy i mógłby nam poświęcić chwilę któregoś dnia to prosze o info na PW

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

 

czy ktos mógłby mi podesłać dobrą umowę z murarzami? Nie bardzo wiem co powinno w niej być zawarte, a już budowa w trakcie.......na wiosnę idziemy w "górę", więc bardzo prosze o wsparcie takim dokumentem :). Dzięki wielkie i powodzenia wszystkim w budowach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś buduje lub wybudował Aleksandrę na Śląsku? Jeśli tak to czy byłaby możliwość zobaczenia domu na żywo? Bo chcemy z Żoną wybudować taki dom, tyle że ona nie ma wyobraźni przestrzennej i nie potrafi sobie wyobrazić przestrzeni wewnątrz niestety.

Gdyby ktoś był tak uprzejmy i mógłby nam poświęcić chwilę któregoś dnia to prosze o info na PW

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

Cześć, my sie budujemy na Śląsku.

pisz śmiało

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam sie ile osób będzie mieszkać w tym domu ma to związek z balkonem na górze jak korzystać z niego skoro poza wejściem z jednego pokoju nie ma jak do niego się dostać ...

 

a zamieszczone w planach drugie wejście z korytarza?

oj o tym balkonie już dużo pisaliśmy, ja cały czas namawiam na maksymalne powiększenie tegoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Słuchajcie czy jedna ściana bez okien (w kuchni) jest wystarczająca na rozłożenie większych sprzętów (lodówka, piekarnik zabudowany i wiszące szafki) czy myślicie, ze wystarczy tam miejsca? Okna są cudne, ale zastanawiam się czy nie zajmują za dużo miejsca i tym samym ograniczają ustawność szafek i sprzętów w kuchni.

 

Zrezygnowaliśmy też z okna w łazience, bardzo głupi pomysł?? Poza "naturalną" wentylacją i odrobiną naturalnego światła nie mogę znaleźć innych zalet, może dlatego, że całe życie spędziłam w blokowiskach, gdzie łazienki okien nie mają.

Na 100% rezygnując z jednego okna w kuchni zyskasz powierzchnię dla szafek i innej zabudowy pytanie tylko czy warto to robić, jeśli masz 10. dzieciaków do wykarmienia to pewnie warto bo samych talerzy, garnków i patelni pewnie masz 3 razy więcej niż większość z nas, ale jeśli tak nie jest to moim zdaniem nie ma takiej potrzeby, zwróć uwagę, że kupiliście ten projekt bo Wam się spodobał w takiej formie jak na wizualizacjach i jeśli pozbędziesz się okien w kuchni i w łazience to efekt końcowy będzie daleki od tego czym się zafascynowaliście wybierając projekt, powstanie taki typowy dla budownictwa lat 60-70 "prostopadłościan polski" czy warto? Ponad 3 tys. za projekt plus dola dla adaptującego, by taki "klocek" bez okien mieć na działce? I łazienka, łazienka na górze jest całkiem spora, zasadniczo wszystko się mieści bez problemu i z pozostawionym oknem, co w miejsce okna, ściana w kafelkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jeszcze jedno pytanie do wykańczających Olę, robimy z wykonawcą takie ostatnie rozrachunki i nie możemy się zgodzić odnośnie rozprowadzenia przewodów wentylacyjnych, o ile wykonawca bierze na siebie wszelkie otwory w ścianach i kominach to już za kanały łączące np. kuchnię z kotłownią, kotłownię z garażem i kotłownię z w-c na parterze chce bym mu płacił, dla mnie jest to komplet, z drugiej strony na to patrząc to hydraulik mi rozprowadzał wszelkie rurki i było to w jego gestii, i tu podobnie wykonawca twierdzi, że rozprowadzenie kanałów wentylacyjnych jest w gestii tego, który wykańcza wnętrze, podwiesza sufity itp. jak było u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

ja natomiast uważam, że w domu należy zmienić wszystko, co nam w duszy gra. Każdy wie czego mu potrzeba w kuchni, w łazience, w sypialni itd. Mi osobiście bardzo podobają się te narożne okna, ale gdyby miałoby mi to znacznie uprzyjemnić i ułatwić codzienne życie pozbyłabym sie go bez mrugnięcia okiem. Ja np.: postawiłam ścianę przy jadalni i mam szafek a szafek (ale ja muszę mieć mnóstwo szuflad i kątów na przepisy, na lekarstwa i takie tam).

Okno w łazience wg mnie też jest super, ale jak wcześniej pisałam zdecydowanie umieściłabym je wyżej i węższe. Za projekt musisz zapłacić i za zmiany, ale i tak wychodzi to dużo mniej niż projekt indywidualny.

Artcook jeżeli chodzi o rozliczenia to nie pomogę, bo my na tym etapie rozliczaliśmy już wszystko osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, raz jeszcze bardzo, bardzo was proszę o podesłanie umowy jaką podpisaliście z murarzami. Strasznie ciężko wybrać z internetu, bo jest tego bardzo dużo :( Proszę pomóżcie i podeślijcie mi umowę na mila [email protected]. Naprawdę bardzo mi potrzeba i bardzo dziękuję :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja na projekcie evie nie widzę dodatkowego wejścia na balkon .co do powiększania balkonu to ja nie wysunąłem go nad taras tak daleko żeby musiał powstać filar który całość podtrzymuje nie bardzo mi się to podoba i w salonie jakoś chyba za ciemno chyba leprzym rozwiązaniem jest zamontowanie później markizy nad resztę tarasu , mam dodatkowe przeszklenie z boku salonu narożnikowo jak w kuchni i jadalni na szer 1300mm i wys. 2300mm ,balkon wysunąłem na gotowo na 1500mm i zawinąłem na ścianę wzdłóż salonu podobnie jak taras na dole i naprawdę jest ok zlikwidowałem pokój gościnny na dole i mam tam kotłownie szer 2500mm( reszta pomieszczenia jest w garażu) do której wchodzi się od garażu a w starej kotłowni z or. projektu po połączeniu z wc wyszła całkiem konkretna łazienka z pralnią nie bardzo wiem jak zamieścić zdjęcia coś bym przesłał Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrzejagnes to dowód na ciekawe zmiany, ale jaki ogród macie juz piękny. Chwali się, że udało się utrzymac taki porządek 'w obejściu'

 

Patrząc natwoje zdjęcia jeszcze mi sie przypomniało, dla budujących, by rozważyć podwyższenie parteru, zwłaszcza, gdy ktoś chce podwieszać sufity. Jak się podniesie trochę to właśnie belki da sie schować i wysokośc zostanie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...