Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Grzejniki !!! Kolejny rozdział, już macie zainstalowane?? ja grzejniki mam tylko na górze i w garażu, parter to podłogówka ale tak czy inaczej muszę się na jakieś zdecydować, pytanie na jakie, jakiej firmy? Pogrzebałem trochę w sieci i jest taki całkiem nowy polski produkt NANO PANEL, ktoś może się zdecydował na te grzejniki?? Cenowo są konkurencyjni i nie jest to produkt marketowy, ale sam nie wiem :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artcook ja mam grzejniki podobnie jak ty, mam grzejniki kermi.

 

andrzejagnes kiedys była juz tutaj dyskusja drewno kontra płytki na podłodze. Ja mam płytki drewnopodobne. Na razie nie żałuję, bo przy podłogówce jest bardzo przyjemnie, dla oka wręcz rewelacja, a podczas prac wykończeniowych już dość mam zamartwiania się o schody, a co dopiero o cały parter. Ciekawe jednak jak będzie dalej, zwłaszcza, gdzy przestaniemy grzać.

Jeżli chodzi o klatkę schodową to mam tam jednolitą farbę taką jak na piętrze i górze - korytarz, ale w jadalni, wiatrołapie i salonie mam fragmenty cegieł i byłoby już zbyt dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda dzięki, my już na święta mielismy mieszkać, a właściwie w październiku :)

Myslę, że na przełomie stycznia i lutego się przeprowadzimy.

Jeżeli chodzi o okolicę, to własnie nie da się jej porównać do pięknych okolic domów innych Forumowiczów. Jest to działka w mieście, droga niespecjalna,aby zrobić zdjęcie całemu domowi od tyłu muszę się właśnie oddalić za nasz świerk kochany, który jako jedyny pozostał w czasie budowy na placu boju.

Chętnie wkleję zdjęcia, tylko nie mam takich poglądowych, a raczej "techniczne" - kolor ściany, struktura stołu, wysokość jakiegoś elementu itd. Zrobię w tygodniu.

Może wieczorem pokazałabym wiatrołap, bo ja go połączyłam z kotłownią i wyszło ładnie.

Teraz jeszcze się spinam, bo dziś kończę wypisywać faktury do ulgi budowlanej i szczerze mówiąc mam juz mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKNA: Temat poruszany wielokrotnie ale mam pytanie do tu zgromadzonych.

 

Stoję przed wyborem okien do Aleksandy:

Mam na tapecie dwie firmy, które wybrałem z pośród kilku. Okna w pakietach 3 szybowych o współczynniku 0.5

1) Avante FORTE na profilu 6 komorowym Deceuninck Eforte - średni współczynnik przenikania dla wszystkich okien 0,79 (dodatkowa środkowa uszczelka w standardzie)

2) MS Tytanowe Termo profil chyba 5 komorowym ze wzmocnieniem TERMO - średni współczynnik przenikania dla wszystkich okien 0,8

 

Jedyna różnica jaką zauważyłem to okna Avante o dużych przeszkleniach są znacznie cieplejsze w porównaniu do MS

Okna tarasowe wybrałem w systemie uchylano przesuwnym PSK - zadecydowała cena

Nie zważając na cenę jakie okna byście wybrali? Czy powyższe okna różnią się od siebie w znaczący sposób?

 

Może ktoś z Was miał podobny dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innabajka, generalnie co do tych producentów i profili powyżej nie pomogę, gdyż nie jest to do końca moja działka ale proponuję popytać w okolicy w kwestii jakości montażu ekip tych firm, gdyż należy pamiętać iż nawet najlepsze profile z milionem komór nic nie pomogą jeżeli Panowie montażyści nie zrobią dobrze swojej pracy (czyli niestety większość). Należy pamiętać przede wszystkim o tym iż pianka montażowa nie jest elementem mocującym a jedynie uszczelniającym i należy używać do mocowania dybli, kotew etc (w razie potrzeby mogę przesłać lub zamieścić odpowiednie wymagania). Należy również zapytać przy wyborze okien, jakie powłoki (szkło powłokowe) będą użyte w danym oknie (już wyjaśniam o co chodzi):

Najprościej rzecz ujmując, producent szyby zespolonej aby osiągnąć wsp. przenikania ciepła na poziomie U=0.6 stosuje powłokę niskoemisyjną która dla pojedynczego zespolenia 4/16/4 wg PN EN410 osiąga wynik U=1.1 a w zespoleniu 4/16/4/16/4 z dwoma powłokami tego typu właśnie osiągają wynik właśnie U=0.6. Żeby osiągnąć wynik na poziomie U=0.5 stosuje powłokę niskoemisyjną która dla pojedynczego zespolenia 4/16/4 wg PN EN410 osiąga wynik U=1.0 a w zespoleniu 4/16/4/16/4 z dwoma powłokami tego typu na pozycji 2 i 5 zespolenia osiągają wynik właśnie U=0.5. ..i teraz pojawia się kwestia Lt (ilość światła): Powłoka nazywana w branży "1.1" (pierwszy przypadek) jest bardziej transparentna i przy trójszybówce osiąga Lt=70% (około) natomiast powłoka "1.0" w tej samej konfiguracji osiąga wynik około LT=57% czyli dużo ciemniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w calej rozciaglosci z Mati_23 jezeli chodzi o montaz. Ja po dlugich poszukiwaniach, zdecydowalem sie na okna MS, bo okoliczni montazysci od Avante mili nienajlepsze opinie. Nie mam jak porownac tych dwoch firm, ale na chwile obecna okna sa, dzialaja... zobaczymy jak bedzie dalej, niedlugo beda jeszcze regulowane bo sie juz ulozyly chyba ostatecznie.

Co do wspolczynnikow przenikania ciepla, zdziwilo mnie to, ze Avante nie robili grubszych szyb w oknie 4x2.3m (dzielone na pol, podnoszono przesuwne), w MS zrobili szyby 6mm, co odbilo sie na gorszym wspolczynniku, ale przynajmniej spie spokojniej ze nic nie peknie. Okno jest potezne, wazy swoje, jak je slonce ogrzewa to czasami az slychac jak pracuje ;) Potrafi 'pukac' od naprezen materialow przy zmianie temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_23 dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, podpytam u dostawcy jak to wygląda z przepuszczalnością światła.

Co do wytycznych jak montować okna chętnie się z tym zapoznam bo nie chce być wykiwany złym montażem. Podeśle maila na priv.

Avante we wszystkich oknach stosuje przeszklenie 4t/18s/4/18s/4t. Może wiecie co oznacz skrót "S" to chyba nie jest argon ;/

 

pooley a w jakiej firmie zamawiałeś okna? ja przymierzam się do firmy z miejscowości falenica (MS) jeżeli chodzi o Avante czy to była firma Famix o której pisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_23 dzięki za szczegółowe wyjaśnienie, podpytam u dostawcy jak to wygląda z przepuszczalnością światła.

Co do wytycznych jak montować okna chętnie się z tym zapoznam bo nie chce być wykiwany złym montażem. Podeśle maila na priv.

Avante we wszystkich oknach stosuje przeszklenie 4t/18s/4/18s/4t. Może wiecie co oznacz skrót "S" to chyba nie jest argon ;/

 

pooley a w jakiej firmie zamawiałeś okna? ja przymierzam się do firmy z miejscowości falenica (MS) jeżeli chodzi o Avante czy to była firma Famix o której pisałeś?

 

Wytyczne wysłane, życzę miłej lektury.

Litera T oznacza Thermofloat czy szkło z powłoką niskoemisyjną poprawiającą parametry zepolenia, S natomiast oznacza prawdopodobnie Spacer czyli ramkę dystansową lub jej konkretny rodzaj np. Swisspacer (odmiana tzw. ciepłej ramki) - trudno na 100% powiedzieć gdyż oznaczanie jest ustalane w tym przypadku indywidualnie przez każdego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati_23 dzięki, teraz już wiem o co pytać i czego oczekiwać.

dzięki za wytyczne

 

Czy ktoś z forumowiczów robił jakaś wypasioną elektrykę w stylu domu inteligentnego?

Może macie z tym jakieś doświadczenia?

Zastanawiam się czy nie sterować wszystkim z poziomu PLC.

Najbardziej zależy mi na scenach świetlnych uruchamianych jednym przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się :) Po kilku miesięcznych przeprawach z Zakładem Gazowniczym i "życzliwym" sąsiadem od dwóch tygodni mieszkamy w naszej Oli. Narazie co do funkcjonalności niczego bym nie zmienił, wszystko jest tak jak miało być, może brakuje tylko wejścia z kotłowni do garażu, ale z drugiej strony wstawiając tam drzwi, trzeba by zrezygnować z pralni i przenieść ją na górę. Wstawiłem kilka nowych fotek dla zainteresowanych. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i cierpliwości w budowie!!! pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...