Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

MonDav jaką masz wentylacje? mechaniczną czy grawitacyjną. ciekawe czy rodzaj wentylacji znacząco wpływa na koszty ogrzewania.

Jakie okna zamontowałeś?

 

Ja jestem na etapie planowania, i zastanawiam się czy wentylacja mechaniczna oraz wyśrubowane parametry okien wpłyną na koszty ogrzewania.

 

Może porównamy koszty ogrzewania różnych systemów w nawiązaniu do zamontowanych okien, wentylacji i ocieplenia :)

 

Jest ktoś chętny :)

 

u nas za miesiąc wyszło coś poniżej 300 zł przy temperaturach od 16 do 23 stopni. robotnicy często sami grzebali i przestawiali piec na wyższe temperatury. wentylacja grawitacyjna, okna trzyszybowe Avante Forte, Ola Modern B, piec DieDietrich mcr3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje sniatek! Piękna robota. qrcze trzeba przyznać końcówka wykańcza :) milion rzeczy i pomysłów w stosunku do tego co było na początku a kasy coraz mniej. zazdroszczę tym co już ukończyli. u nas jeszcze schody, drzwi wew, kuchnia, balustrady i powoli będziemy się instalować.

 

Dobra rada dla początkujących: oszczędzać na czym się da (nie znaczy kosztem jakości) i tagować się na noże nawet za 20 zł - przydadzą sie :) !!!!

Powodzenia.

Edytowane przez wiaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas Wentylacja mechaniczna ale na razie coś z nią nie tak bo dmucha nam do pomieszczenia 13 stopni i za kilka dni ma przyjechać serwis i tez ciężko powiedzieć jaki to ma wpływ . Okna oknoplast 3 szybowe 6 komorowe. Nie wiem jak u Was np z garażem bo my mamy ogrzewany ale brama nie domyka się idealnie i w garażu 14 stopni jest mimo grzejnika na maxa więc na pewno tam są dość duże straty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas za miesiąc wyszło coś poniżej 300 zł przy temperaturach od 16 do 23 stopni. robotnicy często sami grzebali i przestawiali piec na wyższe temperatury. wentylacja grawitacyjna, okna trzyszybowe Avante Forte, Ola Modern B, piec DieDietrich mcr3

 

Z jakiego ogrzewania korzystasz? gaz czy inne paliwo :)

Czy ktoś stosował styropian szary grafitowy? ciekawe jaki ma to wpływ na oszczędności w ogrzewaniu :)

Też rozważam Avante Forte vs MS Evolution. Przy tych samych współczynnikach MS ma stalowe wzmocnie co przekłada się na sztywność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziś biegałam za okanami i drzwiami wejściowymi oraz brama garażową.

Okna wezme raczej Veka profil ALPHALINE są 3-szybowe i sześciokomorowe. Wyglądaja nieźle. Czy możecie zdradzić ile wyszło Wam za okna??

Jeśli chodzi o drzwi to mam dylemat chciałam Hormana stalowe ale podobno drewniane , które można wybarwic również w antracycie mają lepszy współczynnik przenikania i teraz nie wiem :( Jeśli ktoś ma jakąś sugestie będę wdzięczna pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich dziś biegałam za okanami i drzwiami wejściowymi oraz brama garażową.

Okna wezme raczej Veka profil ALPHALINE są 3-szybowe i sześciokomorowe. Wyglądaja nieźle. Czy możecie zdradzić ile wyszło Wam za okna??

Jeśli chodzi o drzwi to mam dylemat chciałam Hormana stalowe ale podobno drewniane , które można wybarwic również w antracycie mają lepszy współczynnik przenikania i teraz nie wiem :( Jeśli ktoś ma jakąś sugestie będę wdzięczna pozdrawiam

 

Ja mam też veke alphaline. Za wszystkie okna wyszlo mi 26 tys z czego samo HST 13 tys. Nie sugeruj sie jednak moja ola bo jest trochepozmieniana i rozbudowana. Wiec mam chyba 3 okna wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaq no nie! z 400-500 to się liczyłam, ale żeby mieć poniżej 300 to niemożliwe ;)

 

Potwierdzam, jeżeli mamy średni budżet nie ma co szaleć z najdroższą dachówką, bo na początku wydaje się, że straczy na wszystko na wysokim poziomie, czas niestety weryfikuje to przekonanie :(

 

Gaz ziemny. Beess ale nie liczę ze tak będzie normalnie! Co prawda było to w okresie silnych mrozów ale temperatura latala miedzy 16 do czasem Max 24 jak sobie podkrecili. W 16 stopniach nie da się mieszkać , więc jak średnia będzie na 21 to liczę na koszty 400/500 zł. Na dole styropian standard 20cm na górze wełna 12 cm pod hpl. Na dachu wełna 10 lub 15 cm... Już nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też veke alphaline. Za wszystkie okna wyszlo mi 26 tys z czego samo HST 13 tys. Nie sugeruj sie jednak moja ola bo jest trochepozmieniana i rozbudowana. Wiec mam chyba 3 okna wiecej.

 

Ja także miałem wybór miedzy veka a Avante. Za Avante wyszło 30k, za veka chcieli 33k. Veka jak sprawdziłem miała ciut lepsze wskazniki choć to i tak dane producentów więc myśle ze i tak To jest to samo. W Avante był lepszy sprzedawca i pomógł w kwesti wstawienia dodatkowego stalowego słupa miedzy oknami naroznymi. Pan z veki chciał mi wstawiać tzw łącznik systemowy,który nie ma żadnej funkcji podtrzymujacej(tylko łączy okna). To przewazylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także miałem wybór miedzy veka a Avante. Za Avante wyszło 30k, za veka chcieli 33k. Veka jak sprawdziłem miała ciut lepsze wskazniki choć to i tak dane producentów więc myśle ze i tak To jest to samo.

 

Miało być że Avante ma lepsze wskaźniki, niższe U dla poszczególnych okien i węższe profile 74 mm zamiast 90 mm. Dodawaliśmy jedną dużą witrynę w salonie, zamiana na okno balkonowe na górze (modern B wersja z tarasem) i podwyższaliśmy okno narożne w kuchni, dwie suwanki przesuwno-uchyle., dół antracyt dwustronny, góra tylko zew. Reszta bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało być że Avante ma lepsze wskaźniki, niższe U dla poszczególnych okien i węższe profile 74 mm zamiast 90 mm. Dodawaliśmy jedną dużą witrynę w salonie, zamiana na okno balkonowe na górze (modern B wersja z tarasem) i podwyższaliśmy okno narożne w kuchni, dwie suwanki przesuwno-uchyle., dół antracyt dwustronny, góra tylko zew. Reszta bez zmian.

 

Rozumiem że wybrałeś okna Avante?? Powiedz jak sprawuje się u Ciebie system przesuwno-uchyle PSK, masz klamkę pół automatyczną czy zwykły system??

o ile podniosłeś okna w kuchni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wybrałeś okna Avante?? Powiedz jak sprawuje się u Ciebie system przesuwno-uchyle PSK, masz klamkę pół automatyczną czy zwykły system??

o ile podniosłeś okna w kuchni??

 

Tak Avante.szczerze to marzyliśmy o prawdziwej suwance ale niestety trzeba byłoby do podanej kwoty dołożyć ok 6 tyś. system uchwylno przesuwny jest po prostu cieższy w użytkowaniu, ale nie znaczy to że trzeba się jakoś specjalnie namęczyć. nam spokojnie wystarcza. na początku także dużo nad tym myślałem, możesz mi wierzyć że potem będzie mnóstwo innych decyzji to podjęcia bardziej istostnych. prawdziwa suwanka jest super, uchylno przesuwne jest OK. nie wiem o co chodzi z tą klamką pół automatyczną, nie pamiętam co wybraliśmy.....

 

W kuchni podnieśliśmy okno o 15 cm. zamiast chować rolętę w otworze, umieściliśmy ją jako integro na murze. dzięki temu okno jest ciut większe, nam tak bardziej się podobało, nawet dla całej bryły z zewnątrz. można podglądnąć w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :)

 

Dobra cena ja czekam na wycene ciekawe jak nam wyjdzie. A mozesz mi jeszcze dopowiedzieć czy Twoje okna są w kolorze? i jaki masz pakiet szybowy.Sprzedawca wspominał nam że jest wersja U0,5 albo U 0,7? ja nie biorę HST wiec ciekawe ile mi wyjdzie. Napewno dam znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich aleksandrowiczów!

Nikogo z Was nigdy nie spotkałem ale mam wrażenie jakbym Was znał już od długiego czasu...:-)

To efekt lektury całego wątku o aleksandrze modern na tym forum - prześledziłem wasze wpisy i znam wasze budowy. Ale najważniejsze to to, że planujemy z żoną dołączyć do tej grupy i również uwikłać się w przyjemność i trud budowy tego fajnego projektu.

Aby nie męczyć Was szczegółowymi pytaniami zadam na razie tylko jedno najważniejsze i skierowane przede wszystkim do tych, którzy już siedzą przed kominkiem w swojej Oli popijając grzane winko. Powiedźcie mi czy, zakładając drobne zmiany w projekcie - głównie nieduże powiększenie garażu, wentylację mechaniczną z rekuperacją ale bez GWC,podłogówkę na całym dole i dodatkowe okno (ale nie balkonowe) w salonie na dole jest szansa aby się zmieścić w 500 tysiącach z tym domkiem?

To bardzo istotna dla mnie kwestia i prosiłbym o w miarę możliwości szczerą odpowiedź..

Oczywiście gdyby ktoś okazał się na tyle gościnny i pozwolił rzucić okiem na swoją Olę to będziemy niezmiernie wdzięczni - planujemy budowę w Tychach ale jesteśmy mobilni.

Czekam na info (może być na priva) i serdecznie wszystkich pozdrawiam i życzę wytrwałości w dokończeniu waszych pięknych domków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...