Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Drodzy Forumowicze,

 

Zwracam sie do Was z uprzejma prosba o wszelkie referencje/kontakty do sprawdzonych firm budowlanych/murarzy i innych specjalistow ;) z okolic Bydgoszczy. Niby mozna znalezc tyle ofert, a jak przychodzi co do czego to wiekszosc fachocow niestety nadal wykazuje sie glownie brakiem rzetelnosci. Aktualnie jestem na etapie fundamentow i staram sie znalezc ekipe do SSO.

 

Z gory dziekuje wszystkim za wszelkie sugestie i dane kontaktowe (prosilbym o przesylanie poprzez wiadomosci prywatne).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koleżanki i koledzy, podwieszamy sufity i moje pytanie z tym związane. Robocizna, jak została u Was skalkulowana? U mnie firma wykończeniowa wymyśliła, że instalacja stelaża pod KG liczona jest 45 zł/m2 i tyle samo z metra za podwieszenie samej płyty. W sumie 90 zł/m2 całej instalacji. Dużo, mało? Nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, podwieszamy sufity i moje pytanie z tym związane. Robocizna, jak została u Was skalkulowana? U mnie firma wykończeniowa wymyśliła, że instalacja stelaża pod KG liczona jest 45 zł/m2 i tyle samo z metra za podwieszenie samej płyty. W sumie 90 zł/m2 całej instalacji. Dużo, mało? Nie wiem.

 

u mnie indentycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaq mam pytanie z czego robiłeś taka piękna podbitkę??? I czy robiłś coś z konstrukcją dachu przed położeniem dachówki??? bo w projekcie jest gont bitumiczny?

 

podbitka: plyta osb, pod nia wezszy styropian(uskok), potem wszystko klejem,gladz i malowanie na bialo, czyli tak samo jak elewacja

z konstrukcja dachu nie robilismy nic, nie bylo takiej potrzeby, dachowka spokojnie moze byc bez zadnych zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów!

Właśnie przymierzamy się do budowy Oli w Rzeszowie. W zasadzie mamy pewność, że decydujemy się na ten właśnie projekt. Od początku nas urzekł. Starałem się dość dokładnie prześledzić niniejsze forum i ilość już ukończonych inwestycji jest dla nas miłym zaskoczeniem. Wszystkim gratuluje i jednocześnie pozytywnie zazdroszczę. Wszystkie informacje były dla nas niesamowicie pomocne, choć sam projekt wewnątrz zdemolowaliśmy gruntownie. Jednakże nie ma to jak zobaczyć domek w realu. Stąd też prośba do osób, na początku z Podkarpacia, o możliwość skontaktowania się i ewentualnego obejrzenia domku. Wstępnie widziałem, że najbliżej nas zrealizowano olę w Tarnobrzegu, więc pierwsza prośba do Prene o kontakt. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów!

Właśnie przymierzamy się do budowy Oli w Rzeszowie. W zasadzie mamy pewność, że decydujemy się na ten właśnie projekt. Od początku nas urzekł. Starałem się dość dokładnie prześledzić niniejsze forum i ilość już ukończonych inwestycji jest dla nas miłym zaskoczeniem. Wszystkim gratuluje i jednocześnie pozytywnie zazdroszczę. Wszystkie informacje były dla nas niesamowicie pomocne, choć sam projekt wewnątrz zdemolowaliśmy gruntownie. Jednakże nie ma to jak zobaczyć domek w realu. Stąd też prośba do osób, na początku z Podkarpacia, o możliwość skontaktowania się i ewentualnego obejrzenia domku. Wstępnie widziałem, że najbliżej nas zrealizowano olę w Tarnobrzegu, więc pierwsza prośba do Prene o kontakt. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Oczywiście zapraszam, wysłałem numer telefonu na priv.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna są tylko uchylne gdyż powierzchnia nie pozwala wykonać ich w innej technologii bez utraty gwarancji a poza tym zdrowy rozsądek podpowiada że próba otworzenia takowego niestety może się źle skończyć. Oczywiście zdaję sobie sprawę iż umycie tych okien na górze będzie problematyczne ale od czego są drabiny (teraz tak mówię ale jak żona wyśle mnie na górę to nie będę takim optymistą :no: ) lub oczywiście można je ew. wypiąć z zabezpieczeń i położyć w pokoju (druga osoba musi trzymać skrzydło). Jest to oczywiście mega nie praktyczne ale cóż...estetyka przeważyła. Klamka jest u góry gdyż znowu pojawił się temat gwarancji której producent udzielił tylko przy takim rozwiązaniu.

 

Jeśli chodzi o kwestię wielkości otworów to faktycznie trzeba wziąć poprawkę 6-7cm (w przypadku Vetrexa) na wysokość parapetu oraz trzeba pamiętać o tym iż podłoże pod parapet trzeba przed montażem wypoziomować (dochodzą kolejne cm) gdyż nie ma później za dużej możliwości aby dokonać korekty (tylko niewielka klejem).

 

Pozdrawiam wszystkich. Chciałbym zapytać Mati_23 o opinię na temat okien Vetrex-a bo właśnie zamierzam je kupić (V90+). Ciekaw jestem jakości wykonania i czy te trzy szyby nie powodują znacznego zmniejszenia ilości światła (bo ja nie robiłem dodatkowego okna w salonie - okno trasowe mam od południa, balkon standardowy jak w projekcie - i żona boi się że będzie za ciemno). Wiem, że procentowo współczynnik przepuszczalności światła to ok 70 % ale ciekaw jestem jakie jest tego faktyczne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich. Chciałbym zapytać Mati_23 o opinię na temat okien Vetrex-a bo właśnie zamierzam je kupić (V90+). Ciekaw jestem jakości wykonania i czy te trzy szyby nie powodują znacznego zmniejszenia ilości światła (bo ja nie robiłem dodatkowego okna w salonie - okno trasowe mam od południa, balkon standardowy jak w projekcie - i żona boi się że będzie za ciemno). Wiem, że procentowo współczynnik przepuszczalności światła to ok 70 % ale ciekaw jestem jakie jest tego faktyczne odczucie.

 

Patrom, myślę, że czy dwu czy trzyszybowe okna, różnica w przepuszczalności światła jest nie zauważalna. U mnie też jest taras od południa, balkon standardowy i było ciemno w salonie, wybijaliśmy dodatkowe okno. Ja nie chciałem, ale moja żona też się bała, że będzie za ciemno, no i miała rację :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną w mojej ocenie okna V90+ są na naprawdę wysokim poziomie, oczywiście więcej będzie można powiedzieć kiedy okna będą już użytkowane a nie tylko od czasu do czasu otwierane (jak to na budowie)...ale produkt jak najbardziej godny uwagi. Co do ilości światła, no cóż na pewno jest to kwestia do przemyślenia i oczywiście zostawienie okien tak jak w projekcie spowoduje niedoświetlenie "tylnej" części salonu (mnie to nie przeszkadza) ale nie jest to efekt trójszybówki tylko samego układu okien (salon był niedoświetlony nawet jak nie było okien tylko sam otwór budowlany). Różnica pomiędzy dwu a trój-szybówką to około LT=10% czyli nie aż tak b. dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaq jeszcze jedno pytanie

jeśli ktos o to pytał to sory nie zauważyłam - skąd kupowałeś płyciny na elewacje? Jaka to firma i ile Cię to wyniosło ?

 

Rozumiem że chodzi ci o panele HPL. Firma to Fundermax. Ich dystrybutorem w PL jest firma Plastics i tam właśnie kupowałem.

Koszt materiałów netto: ok 9 tyś, + konstrukcje, kleje itp ok 7 tyś netto. Wełna pod spód 12 cm to inny temat. Wcześniej na forum opisywałem dokładnie co i jak. na pewno znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną w mojej ocenie okna V90+ są na naprawdę wysokim poziomie, oczywiście więcej będzie można powiedzieć kiedy okna będą już użytkowane a nie tylko od czasu do czasu otwierane (jak to na budowie)...ale produkt jak najbardziej godny uwagi. Co do ilości światła, no cóż na pewno jest to kwestia do przemyślenia i oczywiście zostawienie okien tak jak w projekcie spowoduje niedoświetlenie "tylnej" części salonu (mnie to nie przeszkadza) ale nie jest to efekt trójszybówki tylko samego układu okien (salon był niedoświetlony nawet jak nie było okien tylko sam otwór budowlany). Różnica pomiędzy dwu a trój-szybówką to około LT=10% czyli nie aż tak b. dużo.

 

Bardzo dziękuję Mati i Prene za szybką odpowiedź. Chyba zdecyduję się na okna Vetrex. Co do salonu to zostawię chyba tak jak jest. Zauważyłem Prene, że sporo zmniejszyliście okno tarasowe (na oko ok. metr co daje jakieś 2 m kwadratowe czyli o jedno standardowe okno mniej) i to na pewno miało też wpływ na słabsze doświetlenie). Zdajemy sobie sprawę, że przy ścianie w głębi salonu będzie ciemniej ale tam będzie telewizor i kominek więc nie powinno być to uciążliwe. Jak będzie - zobaczymy - na pewno podzielimy się wrażeniami na ten temat po wykończeniu naszej Oli (bo jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy zdecydowali się nie robić dodatkowego okna). Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile srednio wychodzi miesiecznie litrow/m3?

Ja mam LPG wiec cene ciezko porownac, porownalbym sobie zuzycie do mojego immergasa.

 

o ile dobrze pamiętam to kwoty 300 + 700 odpowiadały 454j. do tego oczywiście jakieś opłaty abonamentowe i inne pierdoły, które podwyżają kwotę chyba o 30% :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do tych co już ocieplili domy - ile macie odsunięte od ściany bocznej okno na balkonie (okno z korytarza). My mamy tylko 15cm - tak mamy w projekcie i teraz przy ocieplaniu pojawił się problem. Mamy dolną część ocieplenia o grubości 24cm a górną 18. Chyba jedynym rozwiązaniem jest przesunięcie okna, tylko się zastanawiam jak to będzie wyglądało od środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...