Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam pytanie do tych co już ocieplili domy - ile macie odsunięte od ściany bocznej okno na balkonie (okno z korytarza). My mamy tylko 15cm - tak mamy w projekcie i teraz przy ocieplaniu pojawił się problem. Mamy dolną część ocieplenia o grubości 24cm a górną 18. Chyba jedynym rozwiązaniem jest przesunięcie okna, tylko się zastanawiam jak to będzie wyglądało od środka.

 

hm... mi sie wydaje ze ten problem zauwazylismy na etapie stawiania muru, albo murarzom wyszlo niechcacy dobrze ;) w kazdym razie mamy okno odsuniete chyba nawet z 25 cm od sciany, bo jak doszedl styropian, klej, siatka i tynk to jeszcze kawalontek wystaje styropian:

https://lh6.googleusercontent.com/-SajSyOqFDzw/TrVFlfwak-I/AAAAAAAAUpk/aWnbaj1ZvJQ/s1017/_DSC6187.jpg

Musicie uwazac zeby nie odsunac za bardzo, zeby pozniej to okno nie weszlo na scianke wewnetrzna na korytarzu (u nas raptem wyszlo ze 2cm zapasu.

Ale pewnie co mury to inne odleglosci ;)

Sorki, ale z perspektywy schodow, bo tylko takie mam foto pod reka:

https://lh3.googleusercontent.com/-wUD_r1FlGXs/Ts6yj8DaaZI/AAAAAAAAU4E/ntNSqK6asUg/s1017/_DSC6332.jpg

 

aaa... u nas bylo ocieplenie 20 i 12 cm, ale za to porotherm byl grubosci 30cm, bo to tez ma wplyw na grubosci tego wszystkiego, ale jak u was byl normalny porotherm lub cokolwiek innego o grubosci ok 25 cm, bo powinno byc podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Byliśmy na budowie i sprawdziliśmy dokładnie ile będzie można przesunąć okno - wyszło, że jest możliwość przesunięcia o ok 11cm... właśnie siedzimy i debatujemy co w końcu zrobić z tym fantem :)

Załączyłam zdjęcie jak to teraz wygląda od wewnątrz - jak nie przesuniemy okna to na zewnątrz nie będzie można zrobić tego małego uskoku tylko będzie gładka ściana :/

Musiałam się pochwalić naszymi "pięknymi" schodami, które zbudowała specjalnie dla nas nasza ekipa :) Mamy nawet barierkę na piętrze :) Niestety na potrzeby panów od tynkowania trzeba było je zdemontować.

aDSC06130.jpg

aDSC06159.jpg

aDSC06200.jpg

aDSC06376.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi ci o panele HPL. Firma to Fundermax. Ich dystrybutorem w PL jest firma Plastics i tam właśnie kupowałem.

Koszt materiałów netto: ok 9 tyś, + konstrukcje, kleje itp ok 7 tyś netto. Wełna pod spód 12 cm to inny temat. Wcześniej na forum opisywałem dokładnie co i jak. na pewno znajdziesz

 

Wiaq powiedz mi czy brałeś te płyty może z Plasticsa na firmę? Bo dwa dni temu rozmawiałam z ich przedstawicielem z Katowic i uprzejma Pani poinformowala mnie, że jeśli jestem detalistą to obowiązuja mnie ceny katalogowe bez zniżek. Koszt 1m2 to 219,10zł netto x 65m2 = to wychodzi ok. 14 tys netto za same płyty, a wiadomo, ze muszą sprzedać brutto, czyli koszt 17500zł - a wg Twojej wyceny to jest ok. 11 tys - zdradź mi proszę tajemnicę jak udało Ci się wynegocjować tak dobrą stawkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiaq powiedz mi czy brałeś te płyty może z Plasticsa na firmę? Bo dwa dni temu rozmawiałam z ich przedstawicielem z Katowic i uprzejma Pani poinformowala mnie, że jeśli jestem detalistą to obowiązuja mnie ceny katalogowe bez zniżek. Koszt 1m2 to 219,10zł netto x 65m2 = to wychodzi ok. 14 tys netto za same płyty, a wiadomo, ze muszą sprzedać brutto, czyli koszt 17500zł - a wg Twojej wyceny to jest ok. 11 tys - zdradź mi proszę tajemnicę jak udało Ci się wynegocjować tak dobrą stawkę :-)

 

tak kupowałem na firmę, ale nie miało to związku ze specjalnymi rabatami!! wcześniej ustalałem ceny dla siebie i przy 65m2 wyszło ok 130-140 zł netto / m2, całość zamknęła się w 9 tyś netto. dopiero przed samym rozliczeniem decydowałem się na fakturowanie, ale nie miało to żadnego wpływu na cenę. załatwiałem to w plastics we wrocławiu. bez zadnych znajomosci ani specjalnego rabatowania. były to w okolicach maja 2012. potem domawiałem 1 arkusz bo zabrakło - także po wcześniej ustalonej cenie. te 65m2 to za mało odrazu zamów 1 arkusz 2,8mx1,3m dodatkowo jak chcesz zrobić też daszek nad wejściem. na sufit daszku to i tak nie starczy bedziemy go robic na bialo jak elewacja. te 210 netto to jakis kosmos i naciąganie, no chyba ze euro tak skoczylo od maja, bo oni sciagaja to z fundermaxa z austrii i cene ostateczna podali mi jak przyjechalo. powiem tyle: to chyba najladniejszy material na calym domu, który po założeniu daje zadowoloną minę na twarzy i efekt :) tyle ze kieszen i portfel wtedy płaczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy. Chyba dołączymy z mężem do grona miłośników Aleksandry Modern. Jeszcze nie kupiliśmy projektu, ale szukamy już od kilku miesięcy i chyba tylko ten jeden projekt spełnia nasze oczekiwania. Oczywiście bez przeróbek się nie obejdzie. :) Czy ktoś buduje ten dom pod Warszawą i chciałby wpuścić do środka dójkę uczciwych, młodych ludzi. :) Bardzo ładnie prosimy, pomóżcie nam potwierdzić, że ten projekt to strzał w dziesiątkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewel83, nie dodałem że mamy wersje Modern B czyli ciut poszerzoną...

 

No właśnie my mamy jeszcze większą, bo całość to 255m :-)

Ale wracając do meritum dziś dostałam ofertę z firmy Tuplex (tez mają duzo oddziałów) i cena na fundermaxa to 39,90 eur netto za metr. Do tego dochodzi 2 eur netto za metr cięcia i 2 eur netto/m foliowania. Więc tu juz cena jest bardziej zblizona do Twojej i naprawdę nie wiem czemu Plastics tak poszalał - ale mam jeszcze pomysł, żeby te płyty zakupiła na siebie firma montażowa, bo wtedy faktycznie będzie można coś wynegocjować. Aktualnie poszukuję takiej ekipy - jakbyście coś słyszeli to proszę o kontakt :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego dochodzi 2 eur netto za metr cięcia i 2 eur netto/m foliowania.

 

u mnie Plastics zrobił to za darmo. Cięcie zajmuje im dosłownie chwile. Foliowana u nas była cała paczka do transportu i żadne rysy nie powstały. Cięcie tych płyt pod projekt nie jest kłopotliwe. Wystarczy arkusze 2,8x1,3 przeciąć wzdłuż na pół. Powstają wówczas płaty 2,8m x 65cm które idealnie wpasują się ten pas na elewacji i nic nie trzeba docinać. Radzimy Wam tez aby nie ciąć tych długich arkuszy 2,8 m na mniejsze kwadraciki/prostokąty tak jak jest pokazane w projekcie. Na tak dużej powierzchni świetnie wpasowują się całe płyty po 2,8 m! Sami zaryzykowaliśmy i był to strzał w 10-tke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Radzimy Wam tez aby nie ciąć tych długich arkuszy 2,8 m na mniejsze kwadraciki/prostokąty tak jak jest pokazane w projekcie. Na tak dużej powierzchni świetnie wpasowują się całe płyty po 2,8 m! Sami zaryzykowaliśmy i był to strzał w 10-tke.

 

Patrzę na tą Waszą elewacjęi napatrzeć się nie mogę :-) Jaką macie grubość tynku? 1,0 czy 0,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

 

przeglądam forum i widzę że należysz do jego najaktywniejszych bywalców i do tego z dużą ilością przydatnych informacji :)

z tego co widziałam budowaliście w okolicach piaseczna czy możesz mi powiedzieć jaka ekipa budowała Wam dom i ile sobie policzyli za robocizne stan surowy otwarty? Mam wyliczenia na 73000 i wydaje mi się że to drogo. Chcemy stawiać z porothermu i na klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z tego co widziałam budowaliście w okolicach piaseczna...

 

Nie jestem pewny do kogo piszesz, przydaloby sie to napisac ;)

Co do naszej budowy (tez w okolicach Piaseczna), to niestety musze przyznac, ze nam same fundamenty wyszly ponad 50 tys... wiec 73000 za surowy otwarty wydaje mi sie cena ok dobra. Nie powiem Ci dokladnie jakie u nas byly koszty SO, bo za duzo prac bylo w miedzyczasie innych zeby to rozgraniczyc.

Pamietaj ze juz na tym etapie dojda Ci dodatkowe koszty o ktorych kazdy zapomina, jak wykonanie prowizorki elektrycznej, zapewnienie wody na budowie, WC, geodeta, moze jakis barak na czas budowy zeby bylo gdzie chowac graty, niwelacja terenu i wykopy pod fundamenty (ale to pewnie macie w cenie), kierownik budowy itp...

Hm... wlasnie sie doczytalem ze te 73000 to za sama robocizne?? Jezeli tak... to chyba spadli z kosmosu... chyba ze to firma? Nam panowie z polecenia krzyczeli zazwyczaj z tego co pamietam 50 tys z wiezba, ale w koncu trafilismy na tanszych, robili dobrze - tylko za duzo pili ;) Pod koniec niestety musielismy im podziekowac i inna ekipa musiala dokonczyc. W sumie za robocizne SO z wiezba wyszlo nam 40 tys z groszami... bez daszku na ganku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... wlasnie sie doczytalem ze te 73000 to za sama robocizne?? Jezeli tak... to chyba spadli z kosmosu... chyba ze to firma? Nam panowie z polecenia krzyczeli zazwyczaj z tego co pamietam 50 tys z wiezba, ale w koncu trafilismy na tanszych, robili dobrze - tylko za duzo pili ;) Pod koniec niestety musielismy im podziekowac i inna ekipa musiala dokonczyc. W sumie za robocizne SO z wiezba wyszlo nam 40 tys z groszami... bez daszku na ganku.

 

u nas SSO z położeniem dachówki i tarasem (co było przedmiotem sporu czy się zalicza czy nie) oraz zamontowaniem blachy pod rynnę wyszło 65k więc chyba przepłaciliśmy. Ola modern B wersja z tarasem nad garazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas SSO z położeniem dachówki i tarasem (co było przedmiotem sporu czy się zalicza czy nie) oraz zamontowaniem blachy pod rynnę wyszło 65k więc chyba przepłaciliśmy. Ola modern B wersja z tarasem nad garazem

 

Wydaje mi sie ze nei przeplaciliscie, raczej zmiesciliscie sie w srednich cenach, tak na moje oko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos, Leszu, dziękujemy za możliwość obejrzenia Waszych domów. Dzięki Wam zdecydowaliśmy się na zakup tego projektu. :)

 

A teraz pytanie do forumowiczów i od razu przepraszam jeśli jest głupie, jesteśmy w tym temacie jeszcze całkiem zieloni. Czy jeśli chcemy poprzestawiać ściany, dodać kilka okien, dodatkowy balkon, to czy te zmiany projektuje najpierw architekt wnętrz, a później architekt adaptacyjny musi zatwierdzić? A może to jest ta sama osoba? Bo jeśli dwie różne, to możemy się tak obijać od jednego do drugiego, bo np. architekt wnętrz zaplanował dodatkowe okna, ale architekt adaptacyjny tego nie zaakceptował.

 

Wyjaśnijcie nam proszę jak to się odbywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jedno z drugim sie wiaze, ale jezeli chcecie do tego zaprzegnac projektanta wnetrz (bo jezeli bylby to architekt, to moglby wam i poprawki na projekt naniesc...), to na pewno dobrze jest przedstawic archtektowi ktory ma naniesc poprawki na projekt jakies konkretne szkice/koncepcje co byscie chcieli, wtedy arch. wam pewnie przedstawi od razu swoje ewnetualne watpliwosci. Ale mysle ze nie bedzie problemu, oby tylko okna nie wchodzily w slupy konstrukcyjne - sa zaznaczone na projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...