Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witaj waldo59! Dzisiaj zajrzałam dokładniej na stronę horyzontu. I miałam okazję zobaczyć dużo ciekawych rozwiązań dołączonych do aleksandry. Bardzo zaintrygowała mnie zamieszczona tam opcja tarasu nad garażem, kolejne rozwiązanie to proste schody- które również biorę pod uwagę. Trzymam kciuki za wszystkich budowniczych aleksandry. Trzymajcie się cieplutko. Beess- stan surowy otwarty to naprawdę jest powód do dumy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam serdecznie "Aleksandrowiczów" i z nowym rokiem zycze sukcesow w realizacji planow :)

 

dwa pytania:

- czy ktoś moze podesłać kosztorys (choc w tym roku to sie zapewne mocno zmieni) + listę materiałową (jaki matreriał na dach - DREWNO wybraliście) ?

- w jakiej technologi (mury) ktoś juz zaczął lub sie przymierza ?

 

 

 

pozdro

mad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos dzięki śliczne za info

Robocizna całkiem przystępna

Czy suma 47tys jest juz z dachem?

co planujecie na dachu?

Gont czy zmienialiscie na dachówkę ?

 

seb.719

Materiały ok. 83 tys.

robocizna ok. 47 tys.

koszty ogólne ok. 20 tys. (mapa, projekt, geodeta, woda, prąd, WC, kontener itp.)

Razem: 150 tys.

Z kosztorysem trudno to porównywać. Niektóre ceny są OK ale inne się rozjeżdżają.

 

Budujemy w Warszawie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wandrew, za przeprojektowanie płacę łącznie 3.000, tzn tak jestem umówiona po wstępnych ustaleniach. bo ja projekt dopiero kupię i wtedy siadamy już na maxa (dlatego pisałam ci, że nie wiem gdzie wejście). Tylko, że ja mam sporo innych zmian w salonie i jadalni zmieniam okna, zmieniam schody, pomieszczenie gospodarcze itp., dlatego ta kwota jest spora. Nie wiem ile dałabym za samą piwniecę. Podpiwniczam część. Będą trzy pomieszczenia: pralnia z suszarnią, pokój dla męża który gra na gitarze i taki nazwijmy to śmietnik domowy. Czy twoja piwnica będzie nad ziemią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beess - ja chce powiekszyc garaz dodac piwnice plus naniesienie na mape oczyszczalni, studni głebinowej, przylacza pradu i drogi wjazdowej wyniesie mnie ponad 5000zł wiec zastanawiam się czy to nie za drogo.

W tym momencie zastanawiam nad przełożeniem wiekszej ilości okien na bok salonu a zmniejszyć przy jadalni i zmiane strony południowej tak aby na północy był garaż i wejście

Piwnice chciałbym ulokować pod kuchnią jadalnią gabinetem i pomieszczeniem gospodarczym - ale jak czytałem na innych forach najlepiej budować wtedy pod całym domem bo może nie równomiernie osadzać się dom. Zamierzam ją budować pod ziemią aby jej nie było widać. Dom ma stać na najwyższym punkcie działki która ma prawie 40 arów ale i okolicznych działek mniejwiecej 10 ha wiec mam nadzieje ze nie bedzie zalewać

lecz czekam na odwilż aby sprawdzić wysokość lustra wody.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My sso zostawimy na kolejną zimę. Ja też całą piwnicę planuję pod ziemią. Też nie wiem jak z wodą na działce, ale ta dzielnica domków jest na sporej górze, co trochę mnie uspokaja.

Jeżeli chodzi o cenę, to trudno te kwestie porównać, jednak Wrocław a Bydgoszcz to tez różnica. Poza tym mam drobinę taniej, bo u nich kupuje projekt.

Mad69 nazwa biura tutaj pewnie ci nic nie da, ja ponieważ, jak pisałam kupuję u nich projekt mam trochę taniej adaptację. Szczerze mówiąc znam sporo osób, które pobudowały domy i tylko jedną która była zadowolona z przeprojektowania. Listy materiałowej jeszcze nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jober - my właśnie zakupiliśmy ten projekt, jesteśmy na etapie zakupu działki i przeróbek do projektu. Mamy niecny plan, aby zacząć stawiać fundamenty w kwietniu:)

Także budujemy w okolicach Piaseczna :)))) Może warto pogadać!

My decydujemy się na pompę ciepła. Gaz w ulicy mamy, więc nie byłoby problemu z doprowadzeniem, natomiast wiemy, że koszty moga być różne. mamy spore doświadczenie przy pompie ciepła, gdyż i znajomy i sam teść ogrzewa nią dom. Do tego oczywiście rekuperator do wymiany powietrza + kominek jako dodatkowe ogrzewanie w zimie..pewnie dla samej przyjemności. Robimy w całym domu podłogówkę, znaleźliśmy już nawet parkiet, który można zastosować do tego (deski specjalnie klejone itd.).

 

W razie czego zapraszam do pogadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robimy pompę ciepła. Inny rodzaj ogrzewania nawet nie wchodzi w grę. Oczywiście z podłogówką w całym domu.

 

Zygmuś - macie już wybraną pompę i rozrysowane ogrzewanie w domu? My też będziemy zakładać pompę:) Odpada wielki komin na dole i na górze, bo pozostaje tylko wentylacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozmawiałem ostatnio z Panią Justyną odnośnie energooszczędności tego domu - zaproponowała mi abym zmienił:

np. ściana zewnętrzna posiada współczynnik U= 0,165, wg warunków techn. max współczynnik to 0,3. Wystarczy kupić styropian o lepszym współczynniku niż standardowe, np. z lamda 0,033 i już ściana isiąga U=0,142, zatem parametry jakie mają domy pasywne. Podobnie jest z dachem, wg projektu współczynnik wynosi 0,186, przy zakupie wełny mineralnej o lepszym współczynniku zyskujemy przegrodę o U= 0,16.

 

Wandrew - z jakiej grubości porothermu i styropianu masz zatem zamiar budowac Aleksandrę? My myślimy nad 30 i 15 lub 20 styropianu...dumaliśmy również nad 38 porotherm, ale nie wiem czy to warto...czasami dobry styropian da więcej...poradźcie proszę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jergos - dobrze zrozumiałam, żę masz wybudowany stan surowy otwarty w Warszawie? Można by zobaczyć?:) Sprawdziła się ekipa lu b ekipy, które Ci budował? My będziemy stawiac dom w systemie gospodarczym, żeby zaoszczędzić ile się da. Macie może namiary na jakieś tańsze materiały budowlane? Mamy plan, by spróbować wprowadzić się do Świąt w grudniu...w kwietniu chcemy wbijać łopaty! wszystkim budującym zycze powodzenia i trzymam kciuki! Dom jest piękny!

My zmieniamy całkowicie górę - narazie wyrysowaliśmy sobie sami zmiany (mąż grafik), a sprawdzimy z architektem. Planujemy sypialnię z łazienką i garderobą, oddzielne 2 pokoje, w tym dziecięcy z garderobą i oddzielna łazienka. Na dole likwidujemy wielkie okna w jadalni - zostawiamy tylko jedno okno duże po stronie kuchennej, a w salonie zmniejszamy trochę okna od strony jadalni/kuchni, a dajemy więcej na tyle - tam planujemy ogródek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmuś - macie już wybraną pompę i rozrysowane ogrzewanie w domu? My też będziemy zakładać pompę:) Odpada wielki komin na dole i na górze, bo pozostaje tylko wentylacja...

 

Pompa Nibe. Koszt całkowity z podłogówką to 86tys. brutto. Firma sprawdzona, gdyż zakładali pompy u 5 znajomych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...