Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nika - mam zupełnie takie samo zdanie jak Ty!

Generalnie wszyscy nam odradzają ten taras uzasadniając, że przecież będzie taras przy salonie, że będzie przeciekał, że to w sumie jeszcze wyższy koszt niż dach itp.

My jednak z mężem zgodnie zdecydowaliśmy się i trwamy przy postanowieniu zbudowania tarasu nad garażem. Poza tym wydaje mi się, że dom z tarasem a nie dachem nad garażem wygląda znacznie lepiej - ale to już indywidualna kwestia gustu :)

Nika - z niecierpliwością czekam na Twoje zdjęcia ponieważ nasza Ola też będzie z garażem po prawej stronie a zdjęcia wrzucane przez formuowiczów prezentują raczej domy z garażem po lewej stronie.

 

Pozdrawiam :)

 

My mamy taras nad garażem po prawej stronie. Opcja ta nie jest na pewno tańsza od wersji z dachem, ale naszym zdaniem także lepiej pasuje do tej bryły, a dokladajac w przyszłości szklane balustrady to już bajka. A z tym uszczelnianiem to fachowców jest mnóstwo i każdy z osobna zna metodę. Od czasu do czasu pojawiają sie jakieś przecieki w miejscach gdzie woda odprowadzania jest do koszy i rur spustowych. Pozyjemy, zobaczymy. Fakt ze wiecej czasu spędza sie na tarasie na dole ale mając sypialnie przy górnym tarasie , poranne wyjście na słoneczko po przebudzeniu...bezcenne :) my mieszkamy od miesiąca. Powodzenia ! Zapraszamy do galerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Więźba.

W projekcie Oli znalazłem zestawienie więźby dla Ola Modern A. Czy orientujecie się, czy to zestawienie jest coś warte? Chciałbym zamówić więźbę i mam wątpliwości czy to gotowe zestawienie jest kompletne (zwróciłęm uwagę na ilość murłaty (46 m), a w sumie obwód oli jest sporo większy?

Jeżeli ktoś z Was dysponuje sprawdząny zestawieniem więźby to będę wdzięczny za pomoc.

 

P.S.

Obecnie jestem na etapie zalewania stropu (środa rano) i temat dachu jest u mnie coraz bardziej aktualny. W wolnej chwili wrzucę kilka fotek z realizacji oraz podzielę się moimi świerzymi spostrzeżeniami z budowy Oli (dla tych co dopiero będą startowali mogą się przydać).

 

Z góry dziękuję za wsparcie w temacie więźby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaasiaa252, też mam garaż po prawej stronie. Przy sobie mam tylko kiepskie zdjęcie ale troszkę widać domek.

Na taras uparł się mój mąż... Nie wiem czemu bo wychodzi na to, że będzie to taras naszego synka. W sumie dom bardziej podoba mi się z tym tarasem niż z dachem nad garażem - taki bardziej nowoczesny mi się wydaje.

Taras jeszcze nie jest wykończony więc zdarzało się, że coś przeciekło. Dziś przyjeżdża dekarz, żeby wszystko dokładnie uszczelnić przed położeniem płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wprowadziliśmy kilka zmian:

- nasza sypialnia będzie właśnie w pokoju z tarasem nad garażem;

-minimalnie będziemy powiększać ten pokój kosztem korytarza, by powstał tzw. apartament z wejsciem do sypialni i garderoby (które znajdują się za ścianą);

- naszym zdaniem pomysł i usytuowanie sypialni oraz jej kształt w oryginale projektu są trochę mało przemyślane;

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryc - jeszcze jedno czy pokazywałeś dokładne plany tym ekipom? Te fundamenty, wszystkie zbrojenia, podciągi itd? Bo u mnie to głównie o to płaczą.

 

Tak, każdy dostawał ksero projektu i wracali za pare dni z wyceną.

Tak naprawdę to nikt nie narzekał na zbrojenia i podciągi - za to każdy był skłonny zejść z ceny jesli odpadaja lane schody.

 

 

W tej chwili powstaja ściany parteru.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryc to gratuluję!

U mnie niestety stanęło na 60 klockach - ale ekipa sprawdzona i mam nadzieję że nie będę żałował. Inny temat, że u mnie są szkody górnicze i ściany fundamentowe będą żelbetowe monolityczne więc chłopaki kręcenia drutów będą mieli dość - ponad 5 t stali w same fundamenty... Na plus idzie to, że będzie zwrot kasy z kopalni za takie dodatkowe zabezpieczenia.

Na razie jeszcze drobne poprawki wskazane przez urząd w projekcie i mam nadzieję w przyszłym tyg. odebrać PnB.

Pozdrowienia dla wszystkich co jeszcze walczą z budową, zaczynają lub są w papierach jak my:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam zapytanko czy wymiary w zestawieniu więźby wystarczą do zamówienia czy trzeba dodać coś na zapas oraz ile zamawialiście łat i kontr łat bo w zestawieniu ich nie ma- z góry dziękuję. Mam też prośbę do Pooely jak możesz przypomnieć jakich zmian dokonałeś aby położyć dachówkę Pozdrawiam

 

Witam..

 

Właśnie kładą u mnie ceramikę i lat było 500 i kontr łat 850.. Liczby na pewno są prawidłowe mogłam się kopnąć w nazwach do nich..

 

Żadnych zmian nie wprowadzałam w dachu bo mój kierownik budowy powiedział ze taki jak jest w projekcie wystarczy.

 

Pozdro

Edytowane przez nika23f
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprzedam oryginalny projekt domu - Aleksandra Modern B pracowni Horyzont (garaż po lewej stronie patrząc od frontu)

Projekt zakupiłem rok temu z myślą budowy, jednak życie zmusiło mnie do rezygnacji z przedsięwzięcia.

 

Projekt jest oryginalny - 4 egzemplarze - na każdym egzemplarzu naniesiony hologram pracowni Horyzont.

Projekt wygląda jak nowy.

 

Cena projektu w Horyzoncie to 3390zł brutto.

 

Moja cena sprzedaży to: 2500zł brutto (do lekkiej negocjacji).

Gratis dorzucam tablicę (żółta) budowlaną na ogrodzenie.

 

Istnieje jeszcze możliwość zamiany projektu Aleksandra Modern B na dowolny inny projekt w pracowni Horyzont (o podobnej wartości projektu, tj. 3390PLN)

 

W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny pod numerem: 603-285-768

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przygotowując sie do budowy domu, poprosiłem w UM o warunki zabudowy i jeden punkt nie daje mi spokoju: w decyzji jest napisane ze wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej nie może przekroczyć 4,5m od poziomu terenu do okapu połaci dachowej.

W dokumentacji przeczytałem, że ta wysokość to 5,27m.

Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem w WZ?

Można jakoś negocjować w Urzędzie Miasta z tymi warunkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przygotowując sie do budowy domu, poprosiłem w UM o warunki zabudowy i jeden punkt nie daje mi spokoju: w decyzji jest napisane ze wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej nie może przekroczyć 4,5m od poziomu terenu do okapu połaci dachowej.

W dokumentacji przeczytałem, że ta wysokość to 5,27m.

Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem w WZ?

Można jakoś negocjować w Urzędzie Miasta z tymi warunkami?

 

Wszystko zależy od UM. U nas był problem z kątem nachylenia dachu. w warunkach mieliśmy od 35 stopni. Ale że na około naszej działki są domy z kątem 16 stopni to spróbowaliśmy poprosić o nowe warunki z zaznaczeniem że kąt ma być od 20stopni. U nas się udało - niestety trwało to 3 miesiące - tyle u nas się czeka na wydanie nowych warunków zabudowy. Najlepiej popytać się Pań w urzędzie, jakie są szanse..

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

 

Mam prośbę czy ktoś może mi podesłać na email dokumentację dotyczącą daszku frontowego nad schodami wejściowymi.

W projekcie jest to pokazane w tak małych wymiarach, że nie ma możliwości odczytania co i jak.

Zależy mi na czasie więc proszę o szybką odpowiedź.

 

[email protected]

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przygotowując sie do budowy domu, poprosiłem w UM o warunki zabudowy i jeden punkt nie daje mi spokoju: w decyzji jest napisane ze wysokość górnej krawędzi elewacji frontowej nie może przekroczyć 4,5m od poziomu terenu do okapu połaci dachowej.

W dokumentacji przeczytałem, że ta wysokość to 5,27m.

Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem w WZ?

Można jakoś negocjować w Urzędzie Miasta z tymi warunkami?

 

Hej,

Oczywiście, że możesz atakować urząd o zmianę. U mnie pozwolenie na budowę już czeka na uprawomocnienie, ekipa na rozpoczęcie prac a ja właśnie wystąpiłem o zmianę warunków. Z tym, że ja mam odwrotny problem bo warunki zabudowy mówiły o wys. kalenicy 8,5-9,5 m a w projekcie mam 7,5 więc dom za niski:-) Teoretycznie mogłem to kolokwialnie mówiąc "olać" ale kierownik budowy wolał abym to załatwił formalnie.

Obszedłem sąsiadów z takim pismem aby się podpisali, że się zgadzają i złożyłem wniosek z tymi podpisami. Teraz w ciągu 2 tyg ma być zmiana decyzji.

Zmiana zależy raczej od urzędu ale jeśli nie budujesz Oli w okolicy gdzie są same małe domki dla Pigmejów to nie powinno być problemu. Idealnie jest składać wniosek o WZ z już wybranym projektem i jego wymiarami ale wiadomo, że nie zawsze tak się da.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
przepraszam ze tak wchodze z innej beczki ale mam "malutki" problem na dwoch scianach do okolo 15cm wysokosci i 1.5m szerokosci pojawily sie mokre plamy ktos mi powiedzial ze pewnie folia na fundamencie zostala zle polozona i tu jest pytanie co z tym mozna zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...