Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam czy ktoś buduje Aleksandre w lubelskim ? bo ja ruszam pod koniec kwietnia:yes:

 

witam, wiem ze dawno już pisałeś na forum, ja dopiero zakupiłam projekt Oli, będę ja budowac pod lublinem, mam zatem49 pytanie, czy twój domek już stoi? i czy była by możliwość podjechania i obejrzenia:) z góry dziekuje i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przepraszam ze tak wchodze z innej beczki ale mam "malutki" problem na dwoch scianach do okolo 15cm wysokosci i 1.5m szerokosci pojawily sie mokre plamy ktos mi powiedzial ze pewnie folia na fundamencie zostala zle polozona i tu jest pytanie co z tym mozna zrobic?

 

hej, wrzuć parę zdjęć to będzie można coś więcej powiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się zaczęło!

18 grudnia wniosek o warunki zabudowy

19 sierpnia rozpoczęcie prac na polu boju:-)

Na razie w głowie kosmos a majster mnie przegonił przez pierwsze dwa dni jak psa ;-) ale sytuacja już w miarę opanowana i jutro leją chudziaka.

Dziękuję wszystkim tym, którzy udzielili porad i informacji i pomogli podjąć decyzję. Generalnie to dzięki dla wszystkich z tego aleksandrowego wątku bo to bezcenna kopalnia wiedzy.

Mam nadzieję mieć czas aby w miarę możliwości wspomóc innych gdy coś będę mógł poradzić.

Pozdrawiam i powodzenia:-)

DSC_0672.jpgDSC_0671.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej, hej,

czy moglibyście mi przesłac swoje wizje lub być może juz plany albo aktualny stan ustawienia łazienek? Obydwu, i tej na dole i na górze. Gdzie co będzie, typu: umywalka, wanna, prysznic, muszla klozetowa itp......Bardzo Was proszę :) I juz z góry dziękuję, pozdrawiam, MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy taras nad garażem po prawej stronie. Opcja ta nie jest na pewno tańsza od wersji z dachem, ale naszym zdaniem także lepiej pasuje do tej bryły, a dokladajac w przyszłości szklane balustrady to już bajka. A z tym uszczelnianiem to fachowców jest mnóstwo i każdy z osobna zna metodę. Od czasu do czasu pojawiają sie jakieś przecieki w miejscach gdzie woda odprowadzania jest do koszy i rur spustowych. Pozyjemy, zobaczymy. Fakt ze wiecej czasu spędza sie na tarasie na dole ale mając sypialnie przy górnym tarasie , poranne wyjście na słoneczko po przebudzeniu...bezcenne :) my mieszkamy od miesiąca. Powodzenia ! Zapraszamy do galerii...

 

Mam pytanie, jakich zmian dokonaliście w rozkładzie domu na pierwszym piętrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie dostaliśmy pozwolenie na budowę możemy już śmiało ruszać :) jeszcze w tym roku chcemy postawić stan surowy zamknięty

Mam pytanie odnośnie fundamentów myślał ktoś z was nad płytą fundamentowa ?? czy będzie to lepsze rozwiązanie wiem że robią to w parę dni lecz nie znam jeszcze szczegółowej ceny takiej płyty :/Piętro Ola.jpgParter Ola.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nareszcie dostaliśmy pozwolenie na budowę możemy już śmiało ruszać :) jeszcze w tym roku chcemy postawić stan surowy zamknięty

Mam pytanie odnośnie fundamentów myślał ktoś z was nad płytą fundamentowa ?? czy będzie to lepsze rozwiązanie wiem że robią to w parę dni lecz nie znam jeszcze szczegółowej ceny takiej płyty :/[ATTACH=CONFIG]209736[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]209735[/ATTACH]

 

Witam.

My stawiamy Aleksandrę Modern A na płycie fundamentowej. Płytę mamy zrobioną, kończymy ściany parteru. Jeżeli chcesz znać szczególy zapraszam

http://www.ozzyby.mojabudowa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nika- czy dokonaliście jakiś zmian w rozkładzie pomieszczeń? czy możesz udostępnić rzuty rozkładu pomieszczeń po waszych zmianach?

Bardzo ładny projekt wnętrza!!

 

Witam, u nas na parterze zamieniłam tylko lazienke na pom. gosp. a z pom. gosp. zrobilam łazienke. Na piętrze zmieniłam garderobe (8,9 m2) zmniejszyłam ale przesunełam ściny wiec trudno mi to wszystko opisac. Zmiany robiłam w czasie budowy i nic nie mam naniesionego na papier wiec trudno mi pokazac jakies rzuty.

Moze usiąde w domu jakos i to narysuje ale nie wiem czy dam rade w skali..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u nas na parterze zamieniłam tylko lazienke na pom. gosp. a z pom. gosp. zrobilam łazienke. Na piętrze zmieniłam garderobe (8,9 m2) zmniejszyłam ale przesunełam ściny wiec trudno mi to wszystko opisac. Zmiany robiłam w czasie budowy i nic nie mam naniesionego na papier wiec trudno mi pokazac jakies rzuty.

Moze usiąde w domu jakos i to narysuje ale nie wiem czy dam rade w skali..

 

Pozdrawiam

 

 

 

Tak to wygląda mniej więcej...

 

https://docs.google.com/file/d/0BzGWms5LyHk5WUhsYU41Ukp4bEE/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0BzGWms5LyHk5clNRbTZhWC1pam8/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0BzGWms5LyHk5a21PeUtXaE5Qa1k/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0BzGWms5LyHk5VWE3QzRseEJFd1U/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0BzGWms5LyHk5N0NZVjVTcjJpck0/edit?usp=sharing

https://docs.google.com/file/d/0BzGWms5LyHk5ekR3QmlrNEdzTHM/edit?usp=sharing

 

Mam nadzieje że jakoś to będzie widać..

 

Pozdrawiam DF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do wszystkich którzy już wykonali dach w aleksandrze. Na jaką dachówkę się zdecydowaliście? Ja stoję przed wyborem i nie mogę się zdecydować. Podoba mi się reform 11 firmy bogen, ale odradzają mi ją z uwagi na fakt że jest to dosyć duża dachówka, a przy takim dachu będzie sporo cięcia i odpadu podobno przy jej wielkości aż dwóch sztuk w rzędzie z każdej strony ponadto ten drugi kawałek dachówki będzie podobno bardzo mały i trudny do mocowania. Stąd moje pytanie o rodzaj dachówki. Chętnie posłucham opinii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiaq,

zainteresowany jestem budową Aleksandry z tarasem, chciałbym się Ciebie zapytać, jakich zmian dokonałaś w rozkładzie pomieszczeń na górze? czy dysponujesz rzutami?

Pozdrawiam

 

Górę zmieniliśmy całkowicie. Zrobiliśmy duża sypialnie(z sypialni i łazienki z projektu) wraz z duża łazienka z połączenia drugiej garderoby. Na dniach podesle rzut jak tylko gdzieś odgrzebie... Podgląd pomieszczen można zobaczyć w naszej galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wyszło 15 tys. robocizna z materiałem, w tym instalacja niskoprądowa (sieć wewnętrza, anteny TV), domofon, telefon od płotu do domu. Elektryk liczył (robocizna z materiałem) 55 za punkt eletryczny i 70 za pkt niskoprądowy, 15zł za mb przewodu 3-fazowego. Z tzw dodatków mamy instalacje do głośników w salonie, podświelenie każdego stopnia na schodach, 2 gniazda 3-fazowe, 3 gniazda na zewnątrz, zasilanie do rolet zewnętrznych. Ekipa sprawdzona, robiła wcześniej instalacje elektryczną i alarmową u mojego szwagra.

 

Cześć - wiem czasu od tego postu troche minęło - buduję w MIlanówku Olę i szukam wykonawcy do instalacji el - byłbym wdzięczny za kontakt do ekipy... [email protected] z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czysto techniczne do osób które miały stop TERIVA.

Czy po wylaniu stropu zrobiły się u was spękania stropu? U mnie jest kilka dość krótkich rys ale głębokich bo woda leje się na parter.

Nie wiem czy to normalne czy nie. Proszę o jakąś informacje.

 

u mnie nie ma żadnych spękań, ale brałem beton z opóźniaczem wiązania i często polewałem wodą, (beton b 25), strop robiłem sam więc zanim zacząłem to trochę poczytałem i wydaje mi się że jeżeli te rysy nie są zbyt duże i w miejscach niekonstrukcyjnych to powinno być dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie beton b25 tyle że bez opóźniacza wiązania, rysy około 20 30 cm na szczęście nie na elementach konstrukcyjnych.

 

Pytanie do wszystkich co już pobudowali, czy słupy konstrukcyjne SK1 na piętrze robiliście tak jak było w projekcie czyli na jeden słup 11 drutów fi12?

Strasznie dużo stali jak na słup 25x25cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...