Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam w Twoim wątku, Venus! przebrnęłam przez całość (uff, sporo tego :-)) - wielki szacunek dla Ciebie za konsekwencję w tworzeniu wymarzonego domu. łazienka śliczna, że o kuchni i szafie nie wspomnę. gratuluję! pytałaś o lustro... ja swoje zamawiałam (co prawda w złoconej ramie) poprzez sklep meblowy u tego producenta: http://www.astor.torun.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=15&Itemid=30&lang=en - zrobili mi na wymiar (74 x 120 cm - wymiar łącznie z ramą - kosztowało ok 500 zł). Lustro wyszło śliczne. jeśli będziesz chciała zobaczyć to zrobię zdjęcie. Pozdrawia Cię serdecznie i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj! Nareszcie mogę się oficjalnie przywitać. :)

Czy decyzja w sprawie drzwi już podjęta?

Ja do siebie planuję właśnie białe. W swoim poprzednim gniazdku - jeszcze u rodziców - zamontowałam brązowe, raczej nowoczesne niż klasyczne. Wtedy oszalałam na ich punkcie, ale dziś chętnie bym je wymieniła na coś bardziej neutralnego. A biały wcale nie musi być babciny. Ani biurowy. ;) Myślę, że świetnie poradziłabyś sobie ze stworzeniem dla nich ciekawej oprawy.

Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helloł ;)

 

Witam wszystkich co tu zaglądają i tych co są tu pierwszy raz ;)

 

Dzięki za podpowiedź z lustrem, ale 500 zł to za drogo, jeszcze się łudzę że znajdę coś poniżej 300 zł. Rama może być też biała :D Co do drzwi, to niestety mąż jest nieugięty i będą nowoczesne brązowe ... chyba :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tym tygodniu podobno ruszamy z robotami (tapeta, kucie w łazience, listwy podłogowe, cała elektryka) tak aby do przyjęcia kotki zdążyć ;)

hahahaha

Ale to nie jest głupie. Jak do mnie przychodził stolarz do szafy od młodej to sierści zamykaliśmy do pokoju obok (aby nie uciekły). Dzien, dwa wytrzymały (11 godzin w zamknieciu) i na trzeci dzień młodszy ... zesikał mi się rano na moich oczach jak go zamykałam w pokoju na ... kołderkę puchową którą im tam przygotowałam co by nie zmarzły :). Od tego momentu stolarz musiał się bardziej sprężać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mąż przywiózł mi niespodziankę - tzn sama je znalazłam i nakazałam kupić, bo te pojemniczki ikeowskie na przyprawy w przypadku herbat nie zdały egzaminu ;)

 

Wszystkie trzy za cenę 40 zł ;)

 

 

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Mirabelka/s_PC302167.jpg

 

Kolejne rzeczy wykreślone z listy to do i must have :D Puszki są pojemne, masywne i zaskakująco ciężkie jak na puszki do herbaty. Zamknięcie bardzo szczelne, do cukru je sobie darowałam.

a gdzie kupilas te cudenka? bo sa super! nie znalazlam nic przez wrzucenie pojemniki betteware na allegro ":/

Edytowane przez nicol21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodyni pewnie w pocie czoła listwy przybija na przyjęcie nowego domownika :rotfl:

Matko co to będzie jak on już w pełni zawładnie ich sercami ???

 

Jak wczoraj mojemu TŻ-owi powiedziałam, że mąż Venus na tydzień się musi wyprowadzić ... żeby sierść dobrze ulokowała swoje uczucia ... to zapytał, czy my tam zdrowe na tym forumie jesteśmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha :lol2: Dziewczyny dzięki że zaglądacie :hug:

 

Za bardzo nie piszę, bo to już raczej etap kiedy ja szukam cacuszek :lol: a nie dopiero o nich rozmyślam, więc inspiracji prawie w ogóle nie wklejam.

 

Czekamy na próbki lakieru do drzwi - brązowe, nowoczesne będą. Odpuściłam mężowi tę klasykę i chyba dobrze bo powoli to szło w innym kierunku niż sobie założyliśmy, białe drzwi z frezami kiedyś w innym domu :rolleyes: :yes:

 

Wczoraj poleciałam do TK w centrum, dużo ładnych rzeczy. Szukam już jakiś czas odpowiedniego wymiarem kielicho/dzwona ze szkła w który włożyłabym świeczkę walec i dorzuciła dekorację zgodną z porą roku. Oczywiście w TK były wczoraj, ja od razu ciśnienie 200/300 :lol2: ale nie kupiłam :no: Jeszcze poszukam, ale ja to zawsze powtarzam że bez męża nie umiem robić zakupów do domu.

 

Dziś zaczynamy kucie w łazience :| jeszcze dziś równanie ściany pod tapetę w gościnnym i mam nadzieję, w końcu ją położymy :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasłony w komputerowym powieszone ;) Kupiliśmy kiedyś na początku przeprowadzki je bo były akurat po 19 zł sztuka :lol: Wisiały tak sobie bidulki bez karnisza, a teraz okazało się że będą docelowe :lol2: niestety fotek brak, bo pod światło nic sensownego nie chce mi wyjść.

 

Zasłony w środkowym (dziecięcy / aktualna sypialnia) i te w komputerowym są na szelkach...dla mnie to niezbyt eleganckie. Dlatego myślę, czy by nie zaprasować? listwy marszczącej na każdej z zasłon a te szelki zaszyć w tył? Mam spory zapas, bo zasłony tarzają się po podłodze :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, na podłodze w wiatrołapie i kuchni masz Halcon Titan Gris? Mogłabyś zrobić zdjecie z bliska? Ma jakieś mazaje czy jest gładki? Zależy mi na czymś oczywiście szarym;), ale niezbyt ciemnym. Wydaje mi się, ze to jest jaśniejsze od Nowa Gala Signum SG12. No chyba, ze mnie zaraz wyprowadzisz z błędu. Chcę położyć to w wiatrołapie (brak okna), holu i kuchni, ale nie chcę mieć za ciemnej podłogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm wiesz to jest takie średnio ciemne, signum nowa gala u nas odpadła bo była taka chmurzasta a mi zależało na czymś jednolitym. Z bliska Titan Gris ma takie ryski jakbyś no nie wiem porysowała meblem, ale mi zupełnie nie przeszkadzają i wyglądają bardzo naturalnie. Jestem bardzo z nich zadowolona, ale teraz gdybym wybierała płytki to wziełabym w strukturze lapatto, przy myciu tych czasem w jednym miejscu ze cztery ruchy mopem żeby było równo :yes:

 

P.S. Czyszczą się nam fugi w cegle :wiggle: a ja umyłam okno w komputerowym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus, właśnie znalazłam co pisałaś o tych płytkach. Dobrze mi się wydawało, że to Halcon Titan Gris. Co to forum z ludzi robi, że wystarczy spojrzeć i juz wiadomo co to i skąd;). U ciebie wyglądają świetnie i wydają się jaśniejsze od SG12 (nie wiem czy to mój monitor).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...