Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej Ven- sliczne uaktualnione zdjęcia:yes: choć ja uwielbiałam to z ławeczką z lekko nieobrobiona jeszcze ścianą:D

 

ps wydaje mi się , że wiem:D ale zapytam ;masz w domu ściany pomalowane takim białym- białym:cool:?? czy to jakaś złamana biel?

noo pięknie jest .. dawaj koc:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka na słodko czy słono? Mogę wieczorem jak z kolacji wrócimy podać, chyba że poszukasz u Monsanbii w wątku? Pyszna z pomidorkami i szpinakiem :yes:

 

Na słodko :yes:.

Nie spieszy się, możesz podać np. jutro, chciałam na niedzielę zrobić :).

Kiedyś robiłam jakiś przepis z internetu - i nie wyszło :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilonka ja robiłam wyszła pyszna :yes: pamiętaj, że tartę robi się dosyć długo, jest to wina czasochłonności ciasta, które zagniata się szybko, jednak trzeba je zmrozić, rozwałkować, upiec, wystudzić, zalać, zapiec :o

 

Do słodkich polecam gotowe kruche kupowane w lidlu, do słonych nie, ponieważ ciasto zdecydowanie jest z tych słodkich. Ciasto do formy, nakłuwasz widelcem bez zabawy w jakieś fasolki spożywcze itp :no: w trakcie pieczenia jak się będzie podnosić jeszcze w kilku miejscach widelcem potraktować i będzie git :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jednej uniwersalnej instrukcji :)

 

Jasne, że im szybciej tym lepiej. I dlatego najlepiej wrzucić do miski mąkę, cukier, pokrojone masło, włożyć mieszadło, minutka i wszystko pięknie posiekane. Teraz żółtko, ew. trochę wody, 15 sekund i kruche gotowe. Szybciej się nie zrobi ręcznie :)I do tego bez zbędnego ogrzewania rękami, co w kruchym przede wszystkim ważne. Dlatego nie trzeba chodzić. Tylko rozwałkować i piec :)

 

 

Wiesz Venus, serniki od zawsze uchodziły za czasochłonne ;)

Bo można masło ucierać ręcznie, mielić ser trzy razy, ubijać pianę z białek....

Ale bez tego wszystkiego wychodzą jeszcze lepsze :) więc po co komplikować? :)

Po to jest robot żeby z niego korzystać kiedy tylko się da :) :) :)

 

Spróbuj, nie pożałujesz ;)

Gotowanie jest łatwe i przyjemne, trzeba tylko wiedzieć co z czym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałyście czadu z tym KA :lol2:

 

Agata ja akurat lubię gotować :p ciast nie wyobrażam sobie robić ręcznie bez użycia wynalazków, ale do kruchego w robocie znowu nie mogę się przekonać, może to kwestia mycia? :rolleyes:

 

Zamówiłam dziś tacę na ławę :wiggle: uprzedzam, pokażę dopiero jak przyjdzie :p :P wtedy też może zaktualizuję fotki salonu rzutem na taśmę :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koc w salonie, chevron biało-szary - zapraszam również na blog :bye:

 

http://i1273.photobucket.com/albums/y403/venuska02/koc-chevron-szary-bocasa-navy-poduszka-fotel-liberty-mintgrey-463x700_zps3fe47fc9.jpg

 

http://i1273.photobucket.com/albums/y403/venuska02/koc-chevron-szary-bocasa-navy-poduszka-koniczynka-quatrefoil-fotel-liberty-mintgrey-463x700_zps4a14a12b.jpg

 

Kota musiała przetestować czy ciepły ;)

 

http://i1273.photobucket.com/albums/y403/venuska02/koc-chevron-szary-bocasa-navy-poduszka-koniczynka-quatrefoil-fotel-liberty-mintgrey-kot-brytyjski-niebieski-463x700_zpsa0940701.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki ten chevron płaski dosyć, tak samo się ten wzór nazywa? Wystarczy, że jest zygzak?

 

Podobno różnica między szewronem a wzorem zyg-zag polega na tym, że pierwszy ma nieco dłuższe, wyższe ramiona... ;)

To by się nawet zgadzało, gdyż, za Słownikiem Języka Polskiego:

szewron

1. «naszywka w kształcie litery V na rękawie munduru wojskowego, oznaczająca liczbę wysłużonych lat lub stopień wojskowy»

2. «tkanina o splocie skośnym, łamanym»

 

Ven, przepraszam, ale momentami mnie ponosi, gdy czytam o "chevronie" i "quatrefoilu" ;) (to m.in. objaw "staropierdołowatości" ;) :-* )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie, Ven. ;)

 

Parkiet ułożony "w jodełkę" to parkiet ułożony w jodełkę.

Inaczej określałabym to pewnie, gdybym wychowała się w kulturze anglosaskiej, z językiem angielskim jako ojczystym. ;)

Ale mój ojczysty język, może mało elastyczny, jednak zna takie określenia jak "zyg-zag" czy "jodełka". Dlatego odmawiam używania określenia "chevron". :D (już lepiej mówić szewron, takie słowo występuje w języku polskim ;) )

 

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...