Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W te piękne Święta, gdy Pan Zmartwychwstanie.

Życzę smacznych jajek na śniadanie, żółtego kurczaczka, białego zająca i oby te święta trwały bez końca Tęczowych pisanek, na stole pyszności,

mokrego Dyngusa i wspaniałych gości, niech to będzie czas uroczy Życzę miłej Wielkiej Nocy!!!

 

Wielkanocne+jaja+z+arabesk%25C4%2585.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :hug:

 

Dziękuję serdecznie za życzenia i ściskam was :hug:

 

W Wielki Piątek jeździliśmy za domowymi sprawami czyli kostka na taras i ścieżki (za rok) i balustrada schodowa.

 

Z kostką niby wybraliśmy, że taras będzie beżowy i dla przełamania dołożymy pasek kasztanowej picoli, ale :rolleyes: przyznaję, że bardzo chciałabym granit jako odcięcie. Chciałabym przełamać te nasze beże i kremy, a tak się składa, że kamień na elewacji ma również domieszkę szarości :yes:

 

Opcje są dwie:

- kostka z posypką - która okropnie mi się nie podoba i skojarzenie mam jednoznaczne, jednak jest ona równa czyli dobra do zamiatania i z daleka chyba nie wygląda aż tak źle jak mi się wydawało albo widziałam ją już tyle razy, że przestaje mnie tak bardzo razić :lol:

- kostka granitowa - na cenie ozdobnego paska nie zbankrutujemy, ale jest strasznie nierówna no i zamiatanie jej to będzie porażka :rolleyes: + można się zabić np. dziecię.

 

Albo bez przełamania szarością zrobimy taras beżowy z jednym paskiem kasztanu a ścieżki kasztanowe z odcięciem beżowym :rolleyes: Sama nie wiem a lada moment wchodzi ekipa od tarasu :lol2: :cool:

 

Macie jakieś cenne rady w tej kwestii? :p

 

Druga sprawa to balustrada schodowa - kiedy wszystko już było pięknie dograne stolarz zwrócił uwagę, że tralki są kute a co za tym idzie nierówne. O ile dałoby się to ładnie wyprowadzić gdyby balustrada (tralki) była mocowana do płaskownika o tyle w przypadku (naszym), gdzie tralki będą wkręcane w stopnie powstaną nieestetyczne szpary.

 

Chyba 2 godziny przerzucałam katalog w największej hurtowni tralek jaką udało się nam namierzyć, non stop co raz to inne modele przynoszono nam z magazynu i nic nie znaleźliśmy. Chcieliśmy aby każda tralka miała dwie bardzo delikatne ozdoby, zakładając, że tralka ma średnicę 12 mm to ozdoba maksymalnie 20 mm, a większość niestety ma 40 mm :mad: Wygląda to już strasznie bogato, a idealny wzór ozdób ma właśnie ta tralka ręcznie wykuwana :cry: Rozważaliśmy dodanie do każdej tralki maskownicy na dole zasłaniającej powstałą szparę...ale ... katastrofa nic się nam nie podoba :cry: tak więc stanie chyba na prostej okrągłej tralce :cry:

 

Cały czas się zastanawiam czy to nadal będzie TO, ale chyba nie mam wyboru :(

 

To tyle u nas z wykończeniówki. Jak ogarniemy powyższe zbieram na ściankę tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Londonka :hug: może ja po prostu tak kiepsko opisuję :lol:

 

W każdym razie wszystko co hamerykańskie jest prawie na naszym rynku niewykonalne :cry: trzeba się nieźle nakombinować. Mam nadzieję, że nasze słupki balustradowe wyjdą dobrze :rolleyes: bo pochwyt od razu zaakceptowaliśmy :)

 

Właśnie mąż próbuje uciąć listwy przypodłogowe, a dopiero co odkurzyłam :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie, ale ja nie pamiętam jaką Ty masz elewację :/

 

Powiem tylko, że bardzo podoba mi się zestawienie szarości z beżem w przypadku podjazdów.

Niezależnie od tego jak to połączysz i z jakich materiałów zrobisz, zawsze wygląda dobrze.

 

A mnie panowie brukarze mówili: "kostkę się dobiera proszę pani do dachu" ;) Tylko, że u mnie dach to jest ostatnia rzecz, którą chciałabym podkreślać... czy też kolor której powielać gdziekolwiek ;)

Edytowane przez AniaS79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię kusi, to bierz i łam. To naprawdę wdzięczne zestawienie. Wg mnie lepsze niż kasztan. Przede wszystkim nie rzuca się w oczy, a wygląda elegancko.

 

Spojrzałam na zdjęcia kamienia na elewacji i jestem teraz pewna w 100%: tylko i wyłącznie szary z beżem.

 

A o takim czymś nie myślałaś? Jak zdjęta od Ciebie ze ściany :)

http://cdn26.pb.smcloud.net/t/files/b9/8a/e4/08ec7055ab/kostka-brukowa-bruk-bet-detalit.jpg

BRUK-BET Detalit Antic Na zdjęciu wygląda ładnie. Żywcem nie widziałam, ale ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...