Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

Jola taras jest wykonany z:

- kravento alto (krawędzie) libetu w kolorze pastello 145 / mb z robocizną

- kostka via trio libetu w kolorze pastello 125 / m2 z robocizną

- kostka elegante libetu w kolorze bianco carrara w cenie 145 / m2 z robocizną

- schodki są trzymane przez splitowaną palisadę w kolorze pastello w cenie 240 /mb

 

:bye:

 

dziekuje Ven :)

te krawedzie to postawiona w pionie kostka czy tzw. palisada?Niestety u nas kostki libetu niet :(, a czy pamietasz mniej wiecej cenę samej kostki?

nie chciałas stopniowanego tarasu? tez mam wyżej i myslałam, ze dam stopniowany, ale widze u Ciebie schodki i tak sie zastanawiam teraz.

Przede mna temat tarsu i kostki dlatego pytam , bo watpliwości wiele. zazdroszczę bo masz juz to za soba :)

 

mariola :)

Edytowane przez marnajola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Krawędzie to te stawiane w pionie trzymające kostkę w środku, dobrze widać to na zdjęciu z oddali z taczkami w tle :lol2: Palisada to to coś stopniowane przy boku schodów, można oczywiście palisady użyć jako krawędzi, jednak wyjdzie 2x drożej no i musi się podobać.

 

Kostka via trio chyba za 67 za m2, a ta szlachetna za 77 m2 - ceny oczywiście są różne w różnych punktach.

 

Jaki to stopniowany? :o zależało mi na jak największej powierzchni płaskiej, w planach mamy meble tarasowe :yes:

 

Masz rację cieszę się, że to już za nami, a wątpliwości miałam tyle że zastanawiałam się czy kostki nie wymienić :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to sprytne z tymi krawedziami :cool: dzieki wielkie , juz troche mardzejsza jestem. co do zmiany kostki to dobrze, ze nei zminilas bo ta pasuje do " charakteru " wnetrza :)

przepraszam , ze Cie jescze zameczam, ale czy w przyszłości robicie opaske wokoł budynku? czy ona bedzie na wysokości tarasu czy niżej. Ilekroc ogladam zjakies zdjecia z kostką to jest na tym samym poziomie. Madre rzeczy wymyślasz, wiec moze podpowiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariola tak będzie i opaska :yes: mam nadzieję, że w kolejnym roku. W tym daliśmy sobie spokój, chcemy najpierw korzystać z tarasu i zobaczyć gdzie jest nam najwygodniej mieć ścieżki, a opaska ma być jednocześnie ścieżką - będzie zatem poszerzona do 1 m lub 1,2 :yes:

 

Taras jest na skarpie tzw.podwyższeniu, a krawędzie jakieś musisz mieć bo coś kostkę trzymać musi. Do wybory jest jeszcze krawędź okrągła ala palisada i betonowe bloczki.

 

Fajna proszę :hug: a próbowałaś? może jako użytkownik gmail napisać, albo zalogować się na disqus, albo być zalogowaną na fb i pisać u mnie, możliwości jest kilka. Jeżeli będziesz mieć problem odezwij się na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus

 

padło na kostkę firmy Kost-bet z serii Aprilia w kolorze toffi (podobnym do waszego). Link do strony: http://kostbet.pl/?page_id=873

Wymiary prostokątów: 600x160mm, 600x220mm oraz 600x280mm.

Cena brutto za metr 2 to 53,35 zł. Wyceny jeszcze nie mamy - choć wstępnie wyliczono nam zasięg tarasu na ok 30 metrów 2. Dodatki do kostki w trakcie przemyśleń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasanki ładnie wygląda :rolleyes: polecam złamać beż szarością, jeżeli do czasu robienia ścieżek pojawi się ciekawa szara kostka na pewno taką wybierzemy :yes: Waszej kostki na żywo nie widziałam, bierzecie usługę kompleksową czy materiał i robocizna w dwóch miejscach?

 

Fajna proszę bardzo :) :hug: Pamiętaj tylko proszę przy zmianie żwirku żeby nie robić tego radykalnie. Ja bym zostawiła jedną kuwetę ze starym a drugą z tym nowym, niech sobie kocie obwącha, jak zechce to skorzysta :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ven ale ja ten żwirek juz od dawna kupuje.:hug:Tylko zmieniam raz na pół roku...moje kocury są wychodzące i korzystają tylko awaryjnie w nocy albo kiedy nie mogą wyjść na zewnątrz.Na Zooplus są teraz fajne promocje na Cosme i na żwirek właśnie.:DPS sajgonki robiłam.Pyyyyychottttkkkkaaaaa"..........:yes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus,

 

materiał osobno i robocizna osobno; połączenie z szarością jest bardzo udane tyle, że u nas podjazd jest czekoladowy z dodatkiem toffi, a teraz to toffi miało być w innym formacie przeniesione na taras, więc chyba jakiś mały akcent czekolady będzie się musiał pojawić w nawiązaniu do podjazdu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasanki w takim wypadku zrobiłabym tak jak mówisz :yes: albo pozostała przy jednym kolorze na tarasie, ale urozmaiciła go paskiem kostki wąskiej, trapezowej :yes:

 

Fajna o widzisz :eek: muszę zerknąć, cieszę się że sajgonkami się nie strułaś :D Niedługo nowy przepis, tylko jutro jeszcze raz spróbuję czy na pewno dobrze wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venuska-taras wyszedł pięknie:yes:

Dziękuję za namiary na Twój piękny koc(z Twojego bloga:D:D:D)-sprawiam sobie:yes:

Z niecierpliwością czekam na balustradę a w wątku o dywanach wkleiłam robocze zdjęcie mojej koniczynki na podłodze o której kiedyś pisałyśmy:yes:.

Póki co robocze bo remont nadal trwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...