Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

a! wczoraj przyszły donice i storczyk :D Rozmiar donicy dużej i storczyka trafione w 10. Trochę storczyka powyginałam po swojemu i jest na prawdę super - przynajmniej na razie :D

 

Mniejsze donice jeszcze nie zdobią, bo muszę coś wykombinować żywego do nich. Generalnie donice ładne, ale bez szału to w końcu plastik. Z daleka prezentuję się naprawdę przyzwoicie wręcz ładnie...no ale to plastik ;) Na zewnątrz na pewno dadzą radę, plastik nie plastik ale to 69 zł za duża donicę a nie 700 :) Wstawię dziś fotki. Storczyk jeszcze niestety nie jest zasypany kamykami (które muszę kupić) więc ujrzyjcie moją designerską konstrukcję z gazet i styropianu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam drogie Panie ;)

 

korzystając z okazji, że żona śpi postanowiłem poruszyć troszkę męskie tematy ;)

1. kupiliśmy kosiarkę do trawy, pierwsze koszenie zaliczone. Chciałbym pochwalić żonę w tym miejscu, jako pierwsza dorwała się do maszyny i pokosiła trawkę ;)

2. natrafiłem ostatnio na coś, co chciałbym mięć ;) a jest to pergotenda :D takie zwijane zadaszenie tarasu. U nas w kraju chyba nikt tego nie produkuje, jest jedna firma co importuje tego typu produkty z Włoch, ale ceny oczywiście zabijają. Jeśli się okaże, że nasz taras będzie wymagał zadaszenia aby komfortowo z niego korzystać mam nadzieję uda się takie coś zrobić własnymi siłami (jeśli żona nie będzie miała zastrzeżeń)

 

A oto zdjęcia tego cuda :D

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/pergotenda_1g.jpg

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/2.jpg

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/pergotenda_014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och dziękuję Ilonie Agacie, że mnie tu przysłała!

Venus_m w jaki sposób masz ustawione ghosty? Z tego co podpatrzylam to masz 6 victorii i 2 loiusy? Duzo tych krzesel :)

Bylabym dozgonnie wdzieczna za jakas fotkę

Moj mąż właśnie dał się przekonać do zakupu duchów ale ciągle marudzi, że ma pewno są niewygodne ... jak to wygląda w praktyce!

 

No i skopiuję sobie szafke do łazienki! rany, czemu ja na to nie wpadlam, ze drzwi od szuflady moga nachodzic na stolik pod zlewem! Wyglada to bosko! Dobrze ze jeszcze nie zdarzylam zamowic tej szafki!

 

Dom macie bardzo ladny! Bede sobie w tle podgladac wykanczanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quella ;) hej no fakt Ilonka mi niezłą reklamę zrobiła ;) Fotki ghostów wklejam wcześniej i nie wiem czy wklejam już jak stoją Louisy. Generalnie po dłuższym boku stołu są Victorie a na każdym szczycie Louis. Krzesła są bardzo wygodne, chociaż zawsze przed spoczynkiem znajomych pojawiają się uśmieszki ironii że pewnie jakiś badziew sobie wymyśliłam ;) Ja polecam.

 

Akurat u nas nachodzenie szafki na blat z płytek podyktowane jest nierównościami, a tak wszystko jest bardzo ładnie zamaskowane ;)

Edytowane przez Venus_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo wykańczania wnętrz i siebie to ;)

 

Ostatnio na tapecie u nas sypialnia (ale to kiedy indziej, bo jestem w trakcie zbierania wycen) oraz kuchnia, a dokładniej szkło między szafkami. Projektantka sugerowała nam szare szkło i wszystko fajnie, tylko że mąż mówi że wolałby tak jak teraz (teraz łysa ściana co prawda ale biała) tylko ze szkłem białym. Za tym rozwiązaniem idzie też nasza kolejna myśl podpatrzona u pewnej firmy na stronie...zaraz wam pokażę.

 

http://i888.photobucket.com/albums/ac87/serandom/Wnetrza%20i%20inspiracje/Screenshot_5-6.jpg realizacja oraz zdjęcie jest własnością firmy Bartmel.com

 

U nas miałoby to być białe szkło + biała płyta pomiędzy + system ścienny zobala (ten profil aluminiowy) + akcesoria również zobala. Chyba jak dotąd jest to przynajmniej dla nas najładniejszy system akcesorii kuchennych i dosyć niedrogi (pojemnik na ręczniki ok 54 zł, na wino ok 60 zł). Rozważamy biel, bo boimy się że z szarościami się nie zgramy. A może wy macie jakieś fajne rozwiązania naścienne w kuchni, standardowa Ikea nie jest dla nas, nam się te relingi poprostu nie widzą :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokości z głowy nie podam, ale spokojnie. One mają standardową wysokość siedziska czyli 46 cm od ziemii, można je spokojnie przysunąć do stołu (zależy jaka budowa stołu oczywiście). U nas stół jest stary i bardzo tymczasowy i jak na razie podłokietniki wsuwam pod stół, opór stawia jedynie oparcie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chciałabym zasugerować, że z bielą też możecie się nie zgrać. U nas tak się stało. Mam szybę dobraną do piekarnika, a biel jest zupełnie inna niż np pochłaniacza. Chciałam albo koloru szafek, albo pochłaniacza i okazało się, ze spośród różnych rodzajów bieli akurat tych które mnie interesują nie ma/ Najpierw idź i sprawdź dokłądnie na próbnikach jakie to biele (zabież próbnik do domu) przed podjęcoem decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus-my w czwartek zamontowaliśmy szkło-tzw. lacobel nad blatem w kuchni,niestety musiał składać się z dwóch części,ale łaczenia prawie wogóle nie widać.Kolory faktycznie lepiej sprawdzić,bo jak oglądałam próbnik,to była biel która własnie wpadała w szarość,po przyłożeniu do ściany- nie pasowała,i zamówiliśmy pure white-9003,to jest czysta biel.Nad relingami narazie się nie zastanawiałam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...