Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

Moje 2 planowanych, na pierwsze zdecydowaliśmy się po 10 latach , jakoś dopiero po 30 ce mój zegar biologiczny się odezwał:cool: ale planując pierwszą ciążę myślałam o kolejnym dziecku bo nie chciałam mieć jedynaka...Okruszek był bardzo absorbujący i w związku z tym myśl o drugim dziecku nie pojawiała się zbyt często, tuż przed II urodzinami zachorował i niemal go straciliśmy, świat mi się zawalił i jeszcze w szpitalu zdałam sobie sprawę, że to niezdrowe aby być tak bardzo skoncentrowanym na jednym dziecku... , obiecałam sobie, że jak przeżyje to będzie miał rodzeństwo , niespełna rok później urodziła się Marysia:cool: najpierw się obawiałam, że nie będę kochać drugiego dziecka tak mocno jak pierwszego , II ciąża też przebiegała z dużo mniejszymi ekscytacjami aniżeli ta pierwsza no ale kiedy położyli mi zaraz po porodzie Marysię to nie miałam wątpliwości, że i dla niej starczy naszej miłości...ja oboje kocham tak samo bezgranicznie, dla obojga zrobiłabym wszystko i chociaż długo byliśmy bez dzieci to nawet nie wyobrażam sobie już swiata bez nich:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tosiu, no my w sumie budujemy dla naszej dwójki - bo już rozwojowi nie jesteśmy :D syn pewnie trochę z nami pomieszka, jak zdąży i się wyprowadzi

to też nie ma co szaleć z przestrzenią, bo ktoś to sprzątać potem będzie musiał

mnie pustka nad salonem bardzo się podoba - ale to nie z moim mężem :no:

jego ciężko na cokolwiek namówić, bo "wiesz ile to kosztuje????"

a teraz jak już mamy ścianki fundamentowe, chodzi, patrzy i sam widzi że szaleństwa nie ma - wcale to jakieś super ogromniaste nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w przyszłym domku - nie byłabym sobą, gdybym nie zrobiła po swojemu i nie pozmieniała

na dole zlikwidowałam dodatkowy pokój, wyprostowałam ściankę od kotłowni, i w miejsce powiększonego pokoju będzie kuchnia połączona z jadalnią, w salonie nie będzie już aneksu tylko więcej miejsca na salon

u góry w miejsce łazienki - pralnia, w miejsce jednego pokoju - łazienka, a nad garażem jedno pomieszczenie - dodatkowa sypialnia

no jeszcze na dole - w miejsce schowka - WC, a w miejsce łazienki - spiżarnia

więcej już chyba nie można było zmienić :lol2:

:cool: wszystko na razie w mojej głowie, ciekawe co na to moja ekipa :D

Edytowane przez isa99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Venusko:D

no i pojawiły się wzory tajemniczych frezów:cool: Powiem Ci tak- oba są bardzo ładne, chociaż do mnie bardziej przemawiają te pierwsze-może dlatego, że sami mamy podobne i to w brązie właśnie. Tak sobie jednak pomyślałam, że w Twoich wnętrzach lepiej będzie wyglądał wzór nr 2:yes:

 

Co do kolorów- miałam 5 lat białe drzwi w starym mieszkaniu i dla mnie był to koszmar- kurz widać po 2 dniach:sick: To samo mieliśmy z białymi oknami.

Dlatego teraz mam wszystko w orzechu i jestem mega zadowolona. Dla porównania w obecnym domu białe meble czyli biblioteka i szafa w wiatrołapie też się bardziej kurzą niestety. Nie wiem jak niektóre osoby mogą pisać, że biały kolor jest praktyczniejszy:eek: Dla mnie to mit:(

Miłego popołudnia:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna wklejam ten mój kominek, jeśli to tak można nazwać:sick:, jesli ktoś by miał jakieś pomysły to jestem otwarta na propozycje, on w zasadzie cały jest do przeróbki, oprócz oczywiście wkładu mimo że też mało wydarzony, ale taki musi zostać jest z płaszczem wodnym i my b.często w nim palimy, co zresztą widać na zdjęciach jak okopcona jest ściana: Edytowane przez anakris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Anakris, a co Ty chcesz od swojego kominka, oprócz tego że jest niewykończony?

gdybym jednak na siłę miała coś zmieniać, to po pierwsze pzycięłabym tę białą płytę albo spód z karton gipsu bym do tego równy dorobiła, zlikwidowałabym tę wnękę pod kominkiem, te póleczki z boku kominka też bym zlikwidowała, a wnękę zostawiła na kawałki drewna - aż do samej góry

okopcona ściana nad kominkiem - szczerze, to mi się podoba, jak Tobie przeszkadza to można pomalować na taki szary a'la beton, tylko nie wiadomo czy to pasuje do reszty domu, bo z tych zdjęć to mało widać w jakim stylu masz wykończony domek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anakris oddawaj lampę :lol: :o boska :cool: znam jom :D

 

Kominek bym uprościła czyli uciapała ten skos na dole i zrobiła kanciasto, zlikwidowała półeczki i na całości z lekką podsufitką zrobiła miejsce na drewno :yes:

 

Co do obłożenia nie wiem, musisz pokazać co tam więcej macie w domu :cool:

 

-----------------------------------------------------

 

Dziewczyny kryzys zażegnany. Przymierzyłam brązowe frezy i uznałam, że jednak ładne :rotfl: uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie dobrze kombinujecie i Ty Venusko i Isa, ja mam podobne plany co do mego kominka, półki do wylotki i oczywiście ten skos do zlikwidowania, ale własnie czym obłożyć, myslałam o jasniutkim trwertynie, bo mam w dolnej łazience płytki trawertynowe, ściane przy schodach i jedną w salonie zrobioną tynkiem trawertynowym i chciałam pójść w tym kierunku, ale nie wiem czy zrobić tylko półkę dolną czy robić też opaskę wokół drzwiczek czy może tylko dół półki w kamieniu a opaska coś jak u Ciebie Venus, no ale nie mogę zatrybić, może jakieś podpowiedzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anakris oddawaj lampę :lol: :o boska :cool: znam jom :D

 

Kominek bym uprościła czyli uciapała ten skos na dole i zrobiła kanciasto, zlikwidowała półeczki i na całości z lekką podsufitką zrobiła miejsce na drewno :yes:

 

Co do obłożenia nie wiem, musisz pokazać co tam więcej macie w domu :cool:

 

-----------------------------------------------------

 

Dziewczyny kryzys zażegnany. Przymierzyłam brązowe frezy i uznałam, że jednak ładne :rotfl: uffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff

 

Justyna lampa była kupiona naprawdę okazyjnie dlatego ja też jestem z niej zadowolona, zresztą robi wrażenie na wszystkich odwiedzających:yes:

 

Z tymi frezami to ja myslę, że spanikowałaś co mozna zobaczyć na świezo pomalowanym drewnie w ciemnym garażu, dawaj te foty na pewno jest ok:popcorn:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anakris, a ten trawertyn to jakiś brąz :D czy raczej jasny beżyk - nie wiem jak wygląda, coś mi się kojarzy ale nie wiem czy dobrze

 

PS już wiem, sprawdizłam - taki jaśniutki beżyk :)

jak masz taką ściankę w salonie, to będzie pasować, nie robiłabym z tego opaski wokół kominka, tylko albo cały kominek aż do góry - tylko wtedy ta wnęka obok nie wyglądałaby dobrze z tymi polanami do samej góry :no: - więc wtedy sama wnęka pusta - półki oczywiście wylatują

albo sama dolna półka z tawertynu, a wokół drzwiczek opaska, ale nie od Venuski, bo ze srebrnym to by się żarło - tylko zwykła biała z karton-gipsu i wtedy we wnęce obok polanka się ładnie komponują :D

Edytowane przez isa99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...