Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

Cześć Venus, śledzę nadal twój wątek. Wrócę jeszcze do tematu szkła w kuchni. Nie mam lacobel, tylko szkło hartowane lakierowane na kolor górnych szafek. W zeszłym tygodniu zamontował mi je Twój pan szklarz i moim zdaniem fajnie wygląda. Szyba jest długa, ma 3 metry i robiona w jednym kawałku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, przychodzę z pytaniem dotyczącym przejścia z kuchni do jadalni/salonu, czy macie już może zamontowane tam drzwi przesuwne? Gdzieś w wątku natchnęłam się że były takie w planach i nie wiem czy je gdzieś przeoczyłam? I zdaje się że zmniejszyliście to przejście do 1m, a to z holu do salonu pozostało dalej takie szerokie jak w projekcie? Jak to wygląda z perspektywy salonu, nie są zachwiane jakieś proporcje? (przyznaje że luuubie jak jest symetrycznie i proporcjonalnie)a oddzielenie w ten sposób kuchni uważam za świetny pomysł, jeśli nie na co dzień to chociażby przy okazji wizyty gości (niespodziewanych gdy kuchnia nie grzeszy czystością heh)...oglądaliśmy Mirabelkę na żywo:wave: właśnie taką bez garażu, i zaczeliśmy się zastanawiać czy robić na pewno z garażem czy garaż osobno (garaż na pewno potrzebny ale jeśli wejdzie na nasza działkę Mirabelka z G będzie pewnie na styk)...więc jeszcze jedno pytanko, z racji tego że już mieszkacie, nie odczuwacie braku garażu przy domu? I co z jakimkolwiek pomieszczeniem gospodarczym na różne mniej i bardziej 'potrzebne' rzeczy, gdzie to wszystko przechowujecie (mam na myśli chociażby jakieś kartony po sprzęcie, które się mogą przydać:rolleyes:, narty, rolki, ozdoby świąteczne, jakieś narzędzia do majsterkowania, i wiadomo tym podobne rzeczy)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annaka drzwi przesuwne dalej w planach, coraz bliższych niż dalszych ale jednak nadal w planach ;) U nas garaż w bryle domu po prostu nie wszedłby na działkę. Gdybyśmy dysponowali tak dużym terenem to na pewno garaż byłby w bryle domu (mąż opisywał to już jakiś czas temu, że garaż oddzielny nie wchodzi w kredyt budowlany i płaci się za niego 6x większy podatek niż za taki w bryle budynku, pomijając odśnieżanie podjazdu przez całą działkę ;) ). My też jesteśmy z tych symetrycznych i proporcjonalnych i nam w ogóle nie przeszkadza pomniejszenie przejścia z kuchni do jadalni ;)

 

Na wszystkie duperelki mamy kilka szaf, jedna to w wiatrołapie (mieści się bardzo dużo butów i kurtek, ale wiatrołap został powiększony względem hollu o 1 m chyba) + schody są betonowe z przystankiem, zejścia do kotłowni nie zabudowaliśmy tylko zostawiliśmy otwarte przejście dzięki czemu pod schodami również pojawi się biała lakierowana szafa - jeszcze jej nie mam, ale na pewno nie zamieniłabym się nią na oddzielny schowek pod schodami do którego musiałabym wchodzić na 4 :D Zamieniliśmy oryginalną projektową łazienkę z pokojem nad wejściem, te przesunięcia w bryle również wykorzystaliśmy na szafy i schowki. W przyszłośći całościenna zabudowa w gabinecie + biblioteka w pokoju gościnnym. Też się trochę upchnie :D Zapomniałabym, w kuchni zrobiliśmy szafki na wymiar od dołu na maksa do góry, w większości mam jeszcze pusto a nie jestem "nową" gospodynią, mam i miksery i roboty i blendery i suszarki do warzyw itp. Dodatkowo zabudowa w salonie początkowo planowana tylko jako wystawowa również będzie miała masę schowków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym...http://www.zeus-firma.home.pl/grafika/lampy/reality/london/london3p.jpg

 

Na zdjęciu mało urokliwy dlatego broniłam się rękami i nogami przed nim, na zdjęciu jakoś tak dziwnie światło rozpraszał. Mam już zamontowany w łazience dolnej i jest super :D

 

 

 

Witam,

 

Ja tez nie będę oryginalna i powiem, że z ukrycia podglądam od dłuższego czasu :) Postanowiłam się ujawnić bo zachorowałam na pewien żyrandol, którego nie moge nigdzie odnaleźć (poza twoim wątkiem. Dlatego BŁAGAM O ODPOWIEDŹ co to za żyrandol?? widziałam podobny z Italuxa (nie pamiętam modelu) ale wyglądał ciut inaczej (nie był taki "stożkowaty") przez co nie wyglądaj już tak fajnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu ten żyrandol nie wiem z jakiej jest firmy być może italux, ale kupiony został w Leroy Merlin po przecenie za 217 zł. Ten model jest jak na razie w stałej kolecji Castoramy czy LM, wystarczy abyś na przykład na portalu aukcyjnym wpisała frazę " żyrandol London" :) Ja ze zdjęcia w życiu bym go nie wybrała, na żywo jest piorunujący :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko taki tani?? Przygotowywałam się na wydatek rzędu min. tysiąc zł a tu takie miłe zaskoczenie :D

Na zdjęciu powyżej jedynie co mi przeszkadza to te wystające żarówki ale widziałam go też na innych "domowych" zdjęciach i wcale tego nie widać. Nie wiem jak jest na żywo ale wierze Ci na słowo, że piorunująco :)

I baaaardzo dziękuje za namiary na niego. Taka mała rzecz a jak cieszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :) Szczerze mówiąc to mamy też kryształowy żyrandol na linkach 1 m (jeszcze nie zawieszony) nad stół jadalniany. Ten w LM kosztuje 217 zł, a nad stół jadalniany 1500 zł jest z Almi Decor. Porównując koszt produkcji tych dwóch żyrandoli nie wiem dlaczego drugi jest droższy o 1300 zł, ale cóż za dizajn się płaci :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten do jadalni super. Wogóle jak przeglądałam Twój wątek to pojawia się duuuużo rzeczy które są po prostu cudne. A dzięki temu, że masz kryształkowy żyrandol w łazience udało mi się przekonać mojego M, że nie taki żyrandol w łazience straszny jak go malują :)

Znalazłam przy okazji ten z italuxa - niby podobny choć całkiem inny ;)

Najlepsze jest to że cena 10 razy wyższa a jak dla mnie mniej ciekawy niż ten z LM.

 

http://allegro.pl/zyrandol-dribble-md51104-15a-italux-i1752284594.html

 

lub http://allegro.pl/zyrandol-dribble-md51104-18a-italux-i1752284592.html#gallery

 

(nie za bardzo umiem wklejać zdjęcia więc wklejam linki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...