Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dom w Mirabelkach - moje wnętrza, wizualizacje i inspiracje


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 31,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Venus_m

    9186

  • reni1980

    2840

  • Magda_lena85

    1749

  • london23

    1546

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hehe ;) no ja już obronę musiałam przesunąć na luty ;)

obawiam się, że w kwestii mojego egzaminu komisja elastyczna nie będzie wcale, ale od jutra przynajmniej zaczynam 3 tygodniowy urlop od 1 pracy (czyli więcej czasu na wizyty w różnych sklepach z mieszkaniowymi duperalami i marnowanie czasu online :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny...taka moja sugestia z cyklu błędów...patrzcie na moc lampy !! nie tylko na wygląd...

u mnie w holu lampki które wybrałam są za słabe...elektryk kombinuje teraz z jakimś mocniejszym zasilaczem a to doatkowe spore koszty

także w salonie pozmieniałam na zamówieniach żyrandole z 5 na 8 żarówkowe

 

a lampa piękna !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj racja, racja

 

jak tak sobie podgladam i oceniam lampy u znajomych, to widzę, ze bardzo często wybierają jedynie kierując się estetyka a nie funkcja oświetlenia. a potem okazuje się, ze w przedpokojach główne światło świeci punktowo w dół czyli jest zwyczajnie ciemno. to samo w salonach - koleżanka wybrała fajna srebrna kulkę (klosz) i ma oświetlony stolik kawowy, podczas gdy siedzący na kanapie krotkowidze (to ja) nie widza twarzy rozmówcy. i co z tego, ze Wpakowala tam zarowke 100w

 

druga kwestia, to rozważenie żarówek na etapie kupna lampy. ja wymieniam wszystkie na ledowe i energooszczędne, dlatego na każdym kroku muszę kalkulować ich moce. przy ledowkach - uwaga na kat świecenia (im większy tym jaśniej) i barwę światła, przy energooszczednych - można wybrać nieco mocniejszy odpowiednik niż zalecany, ale bez przeginania, no i warto, żeby zarowka szybko się rozgrzewala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn...u nas w gościnnym wisi na środku żarówka 60 watt i oświetla bardzo mocno nawet najciemniejszy kąt tego pokoju. Kupując lampy zawsze oceniam jak będą świecić i tak do sypialni wiem, że mogą mieć materiałowe abażury, bo światło choć słabsze niż np te do gościnnego z przezroczystym kloszem nie jest mi tam akurat potrzebne.

 

Swego czasu bardzo chciałam kupić mały żyrandol (mini) z dmuchanymi bańkami firmy chyba eglo. Piękny, 3 na 3 tych zwisów było, jedne bańki przezroczyste drugie chromowane. Potrzebowałam go do łazienki gościnnej na dole. Pan zaświecił mi ją w sklepie i uznałam, że choć piękna to nawet półmroku nie zapewni. Dlatego wzięłam taki żyrandol który ma 3 żarówki i mogę sobie regulować moc żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justynko, udało mi się nadrobić zaległości u Ciebie... i jeśli to wciąż aktualne, to oddam głos za (jednak) biaą szybą:yes: Wtedy moim zdaniem możesz śmiało zachodzić nim we wnęki okienne, nawe asymetrycznie (czyli tylko w jedną;)) Nie będzie to widoczne:no:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duś, a nie przeszkadza Ci kolor ledowego światła? My założyliśmy takie żarówki tylko na moment i po jednym wieczorze były wyeksmitowane do ogrodu. Białe było "za białe", wręcz stomatologiczne, a żółte - cóż - u nas wyglądało jak zgnite zielone. Nie wspominając o naszej cerze w takim świetle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venus - mam nadzieje ze bieli juz nie rozwazasz tylko ze juz postanowione ze bedzie biel! Kuchnia piekna i ta biel bedzie tam super. i jak ktoras z dziewczyn pisala - bedziesz mogla sobie kolo okien tez szklo wstawic i nie bedzie sie rzucalo takie odciecie jak przy nawet jasnym szarym.

 

takze biel, biel, biel :D

 

a lampa faaaaaaaaaaaajna! super! Ty nie dobra dziewczyno - czemu nie podpisujesz zdjec firma i modelem lampy ;) ? ulatwisz sobie sprawe zadawania pytan o model - tak jak ja tera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mieliście białe zimne, które są faktycznie bardzo nieprzyjemne? (kolega zainstalował sobie zimną taśmę pod barisolem i jego korytarz wygląda jak wejście do sali operacyjnej) u mnie wszędzie są białe ciepłe i nie narzekam absolutnie, ale nie wykluczam, że wynika to po części z faktu, że nigdzie poza łazienkami nie mam odkrytych żarówek (w kuchni i jadalni są mleczne klosze, które jeszcze dodatkowo zmieniają efekt).

w łazience natomiast, mimo że nie ma tam w ogóle naturalnego światła, oczy się nie męczą, a mejkap wychodzi mi naturalny (no wiecie, nie muszę się potem poprawiać jak zerknę w lusterko w świetle dziennym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kuchni akurat mi się podoba bardzo jasne, białe, zimne światło. Mam tam pasek ledowy zimna biel. Wydaje mi się, ze bardzo łądnie współgra z ziemną bielą mojej szyby i piekarnika (niemal identyczny kolor). Natomiast do salonu i innych pomieszczeń będę brała ciepłe kolory. U uważam, że ledowe żarówki to super sprawa.Jak zaswiecę wieczorem to nie stresuję się rachunkami ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmn..szary w odcieniu kupionym na oko, a ni jasny ani ciemny, nawet lekko niebieski może, ale kolor jednolity nie chmurzasty. Titan Gris (99 zł w euroceramice, w internecie podobno za 79zł). Glazurnik bardzo je chwalił przy cięciu, są rektyfikowane (wygładzone na krawędziach) więc układanie zejścia do kotłowni nie było żadnym problemem. Do tego fuga jak najbardziej do nich zbliżona kolorem i masz prawie idealnie płaską powierzchnię - czyszczą się rewelacyjne. Kupiłabym je raz jeszcze :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...