Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt Z102 pracownia STUDIO Z500


Recommended Posts

owp my mamy zaprojektowane okna w tym pokoju o którym mówisz i na klatce schodowej. Niestety, ale w pralni nie da się wcisnąć już okna. Poniżej zdjęcie naszej adaptacji

 

http://img839.imageshack.us/img839/9994/dsc00122ds.jpg

 

Okno w pokoju jest maksymalnie dosunięte do ściany od klatki schodowej, a to długie jest na klatce i dosunięte maksymalnie do ścianki od pralni. Możecie w sumie zrobić w pokoiku takie a`la balkonowe i na klatce takie jak my mamy, będzie wtedy myślę dość ciekawie wyglądało i proporcje będą zachowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tylko u nas okno na klatce najlepiej jakby było po prawej stronie (patrząc od zewnątrz, tak jak Twój rysunek), więc nijak się nie komponuje... A okna balkonowego w pokoju dziecięcym wolałbym uniknąć - dzieci mają różne pomysły.

 

Dostałem kilka ofert - za SSO (w tym dach, ściany działowe, fundamenty), oferty sama robocizna - od 38tys do 58tys. Z materiałem (inne) od 100tys do 125tys. Fajnie byłoby gdybyście wpisywali swoje wyceny - mielibyśmy z grubsza jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mamy dwie wyceny postawienia murów:

I - 40 000, jeśli chcemy umowę to plus 8 % Vat... bez komentarza

II - 25 000 z umową, bez dodatkowych śmiesznych Vatów.

Chciałam dodać, że my mamy jeszcze piwnicę, więc wyceny to uwzględniają.

Za dach jeden gościu nam zawołał 65 zł za 1 metr kwadratowy i to jest ten sam co dolicza Vat jeśli chcemy umowę... Ten drugi dachów nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO wyszło Ci dobrze - tak mi się wydaje. Bo ja jak liczyłem SSO to mi wyszło ok. 73 tyś. zł. A budynek mamy poszerzony o 60cm i z pełnym podpiwniczeniem.

 

Nie liczyłem desek na szalunek, gwoździ, impregnatu i innych tego typu detali, więc cena może podskoczyć troszkę.

 

PS.

Wytargowałeś 35 tyś zł z dachem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytargowałeś 35 tyś zł z dachem?

Tak, ale bez kopary. Druga oferta 37 tys, ale z kierbudem, koparą, geodetą.

Tak nawiasem mówią to budowlańcy nie są jakoś szczególnie zorientowani w temacie budowy. Robią, jak robili od lat i tyle. Jeden mi 'tak między nami' powiedział, że nie ma znaczenia czy styropian na ścianę dam 10 czy 15 cm, bo ważne jest, żeby w ogóle był, no i porotherm przecież jest ciepły... Rzadko który słyszał o wentylacji mechanicznej, a jak pytam o GWC to mi pokazują rurę doprowadzającą powietrze do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Aniu, dziękuję ślicznie. A ja tak intensywnie szukałam i nie znalazłam. W takim razie na 99% jesteśmy zdecydowani na z102, a ściankę chyba też podniesiemy o pustaka, tylko czy wygląd domku z zewnątrz się nie pogorszy? Ale się cieszę:D W przyszłym tygodniu notariusz i działeczka nasza, a potem projekt, pozwolenie......i do dzieła!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Andzia K

jak ktoś che naprawdę szybko załatwić papiery to po otrzymaniu warunków zabudowy wszystko można przeskoczyć w 1 miesiąc chyba że komuś na czasie nie zależy. Ja zrobiłem jak wyżej kosztowało mnie to parę złotych ale nie dużo w porównaniu do inwestycji za adaptację i szybki termin załatwienia zapłaciłem 1tys pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dastin, skoro wszystko załatwiłeś w miesiąc to trzymam kciuki za Twoją budowę...

U nas:

- adaptacja (są błędy w projekcie i trzeba to na poziomie adaptacji popoprawiać, wyliczanie wszystkiego - nośność itp trochę trwa) - 2 tygodnie,

- projekt instalacji elektrycznej (w niektórych gminach tego nie wymagają) - 1 tydzień,

- projekt instalacji sanitarnych (w niektórych gminach tego nie wymagają) - 1 tydzień,

- pozwolenie na budowę - dobrze jak będzie w miesiąc, mają na to chyba 60 dni, jeśli czegoś nie będzie potrafią Ci o tym powiedzieć w 59 dniu i jak doniesiesz to liczą następne 60 dni, nic nie daje dzwonienie i proszenie, bo akurat na pewno będą tacy zawaleni pracą, że nawet nie będą w stanie zajrzeć wcześniej czy wszystko jest...

- jeśli nie masz prądu, to energetyka ma mnóstwo czasu na jego podłączenie, nic nie dają znajomości (sprawdzone) my wniosek złożyliśmy we wrześniu, jeszcze nie mamy przysłanego projektu podłączenia, a jak go nam wyślą to będą mieli 3 miesiące na podłączenie nas i tu myk: jeśli podłączenie będzie nieopłacalne dla nich to mogą to odwoływać w nieskończoność (czytaj: aż ktoś jeszcze nie będzie chciał się podłączyć), a prąd na budowie musi być

- jeśli nie masz wody, to musisz załatwić to w wodociągach (nie wiem ile to trwa) lub wykopać studnię, to tez troszkę potrwa, a do wody tez musi być dostęp,

- dobrej ekipy szukać ze świecą i to najlepiej pół roku przed rozpoczęciem budowy, bo później te najlepsze już nie mają terminów,

- dobrego kierownika też troszkę poszukać trzeba,

- no i zorientować się chociaż w cenach materiałów w okolicy.

Jeśli nie pracujesz, lub praca pozwala Ci na działanie i dzwonienie w trakcie jak w niej jesteś to może w dwa miesiące załatwisz papierki. Biorąc pod uwagę oczywiście, że masz już warunki zabudowy. My mieliśmy, więc to nas ominęło. Pragnę zaznaczyć, że mieszkamy 20 km od miejsca, gdzie jest urząd gminy w którym będziemy się budować.

Generalnie podchodzimy do budowy z dystansem, nie pali nam się. Chcemy, aby wszystko było dobrze zrobione i przemyślane nie tylko przez nas. Widzieliśmy już domy w których właściciele mieszkali po roku od kupienia działki - nie polecam. Będzie to nasz pierwszy dom i liczę, że ostatni. Na budowlance się nie znamy i szukamy takich fachowców, aby też nam doradzili i pomogli. Nie mam też zamiaru nikomu dawać w łapę za to, aby szybciej wykonywał swoje obowiązki - mi nikt nie daje... poczekam. Liczę się z każdym wydanym groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jeśli chodzi o czas, to dużo zależy od gminy i urzędników. Ostatnio mam miłe doświadczenia, jeśli chodzi o kontakty z urzędami, no ale różnie to bywa. Zeby zacząć budowę nie trzeba miec pradu, ani wody, tylko warunki. Choc lepiej miec oczywiscie. U nas wydawalo sie, ze wszystko idzie ku dobremu - rozwiazany problem z woda, prad juz chca kopac (warunki miesiac temu), gaz obiecany, ale nagle okazalo sie, ze trzeba zjazd z drogi gminnej zalegalizowac. Zjazd jest fizycznie, ale nie ma w papierach, mimo ze 5 czy 6 sasiadow nim jezdzi... Nie opozni to moze budowy,ale sa to dodatkowe niemale koszta, wiec myslimy jak uniknac :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę zastąpić strop teriva na inny, bo na stronie z 500 w komentarzach architekt napisał że będzie wtedy duży podciąg,bo jak na strop płytowy , to jest w z102 dość duża rozpiętość . Nie znam się na tym , ale słyszałam , że teriva jest dość droga, a w kosztorysie z102,to właśnie strop w porównaniu np. z z101 jest o wiele droższy.( z101-16tys , a z102- 34 tys ) A co z dachem? czy rzeczywiście wychodzi ok. 60 tys, bo porównując, z101 ma szacunkowy koszt dachu 25 tys te domki są moim zdaniem bardzo do siebie podobne , to w czym takie rozpiętości cenowe????? Może to głupie pytania, no ale wybaczcie, muszę w bardzo niedługim czasie zdecydować się na projekt, a chcę się wybudować w miarę oszczędnie i nie chcę się w "coś" (duże koszty) niepotrzebnie wpakować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marta.

Co do porównania kosztorysów, to była już mowa w tym wątku. Generalnie - nie przejmuj się, to są bardzo orientacyjne wyceny. Generalnie za stan surowy z dachem musisz liczyć ok 100tys, no chyba że sami będziecie budować. Instalacje 30tys, ocieplenie też, 'oblicowanie' ścian 30tys (taką miałem wycenę, ale chyba przesadzona), wykończenie to wg możliwości - są panele za 15z/m2 i drewno po 400zł/m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...